×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Radīts jaunas paaudzes medikaments C vīrushepatīta ārstēšanai (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Eiropā jauno medikamentu fiksētās devas kombinācija tika pētīta 2300 vīrushepatīta C pacientiem. Pētījumos piedalījās pacienti ar aknu cirozi, pacienti, kuri iepriekš nav saņēmuši ārstēšanu, kā arī pacienti, kuriem iepriekšējā ārstēšana bijusi neefektīva.

Secinājums – jaunā terapija 96% gadījumu vīrushepatītu C cilvēka organismā izārstē 12 nedēļu laikā*.
Ar šādu sensacionālu informāciju šī gada aprīlī EASL kongresā Londonā nāca klajā farmācijas kompānija AbbVie, kura prezentēja pētījumu SAPPHIRE-I, TURQUOISE-II un PERAL-III rezultātus.

AbbVie pētījumi pierādīja, ka jaunā kombinētā terapija vienlīdz efektīvi iedarbojas gan uz tiem pacientiem, kuri iepriekš nav saņēmuši nekādu ārstēšanu, gan tiem, kuri izmantojuši iepriekš pieejamos medikamentus, kas nozīmē, ka, izmantojot jauno ārstēšanās režīmu, varētu tikt izārstētas dažādas pacientu grupas. Jaunā terapija sniedz iespēju ārstēt arī pacientus, kuri slimo ar HIV, kā arī cilvēkus, kuriem veikta aknu transplantācija.

Ja iepriekšējā vīrushepatīta C ārstēšanas terapija iedarbojās uz cilvēka imūnsistēmu, tad jaunā terapija iedarbojas uz pašu vīrusu, kavējot tā attīstību. Blakusparādības ir galvassāpes un nogurums, kas galvenokārt ir arī paša vīrushepatīta C izpausme. Zāļu lietošana – divas tabletes no rīta, viena vakarā.

Jaunā terapija Eiropā, tai skaitā arī Latvijā, tiks reģistrēta 2015. gada sākumā.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore, hepatoloģe Baiba Rozentāle: „Iepazīstoties ar pētījuma rezultātiem, varu sacīt, ka tie ir pārsteidzoši izcili, tas rada prieku un cerību, ka tuvākajā laikā C hepatīts kļūs par izārstējamu slimību. Tā ir ļoti laba un svarīga ziņa visiem C hepatīta pacientiem, bet īpaši tiem, kam ārstēšana līdz šim ir bijusi neefektīva un slimība progresējusi aknu cirozē.
Ir cerība, ka jaunais medikaments atklās jaunu posmu arī C hepatīta profilaksē. Tikai izārstējot C hepatīta slimniekus, mēs varam pasargāt sabiedrību no C vīrusa tālākas izplatības.”

Infektoloģe, hepatoloģe Velga Ķūse: „Jau vairāku gadu garumā bija informācija par klīniskajiem pētījumiem C vīrushepatīta ārstēšanas jomā. Šogad, varētu teikt, ir notikusi „revolūcija” hroniska C vīrushepatīta ārstēšanas jomā – Eiropā un 2015.gadā arī Latvijā būs pieejami jauni, labi panesami (bez nopietnām blaknēm), augsti efektīvi, ērti lietojami medikamenti. Nozīmējot jaunās preparātu kombinācijas varēs ātri palīdzēt hroniska C vīrushepatīta un pat aknu cirozes pacientiem. Ārstēšana ir terminēta (no 12 nedēļām līdz 24 nedēļām), tas nozīmē, ka pacienti ievērojami īsākā laikā atgūs veselību, atgriezīsies normālā dzīves ritmā, neļaujot slimībai progresēt un izbojāt dzīves kvalitāti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jau ir 2015.gads un LICā neko tādu nepiedāvā un saka, ka tas ir tikai sapnis!
    Un kāpēc Jūsu rakstā nav minētas cenas?

Draugiem Facebook Twitter Google+