Kultūra
Mūzika

Radošākie sastapsies “Bildēs” 16


Grupa “Audiokvartāls”.
Grupa “Audiokvartāls”.
Baibas Ralles foto

Pirmdien, 10. oktobrī plkst. 19 mūzikas namā “Daile” notiks festivālā “Bildes” sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts, LA.lv pastāstīja festivāla rīkotāja Tika Auziņa.

Jau kopš pašiem pirmsākumiem festivāls apvienojis radošas personības, mūziķiem rokās ņemot otas, bet māksliniekiem – mūzikas instrumentus. “Bildēs 2016” uz skatuves muzikālos kopprojektos redzēsim dažādu radošu profesiju pārstāvjus – radio un TV personības Andri Kiviču, Karmenu Stepanovu, Aleksi Vilciņu, Ligitu Miezi, Ievu Strazdiņu, aktierus Mārtiņu Vilsonu un Jāni Jarānu, Organiskās Sintēzes institūta pētnieku Jāni Veliku – viņi kopā ar jaunajām grupām pārsteigs klausītājus ar īpaši “Bildēm” sagatavotu priekšnesumu.

“Ja kādreiz esi sēdējis pie bungām, tas ir tāpat kā braukt ar velosipēdu, ja reiz esi iemācījies spēlēt, to visu mūžu atcerēsies!” – tā grupas “Audiokvartāls” dalībnieks Arnis Ozoliņš raksturo sociālo mediju eksperta un dīdžeja Artūra Medņa bungu pārvaldīšanas spējas. Artūrs Mednis “Bildēs” piedalījies 1997. gadā grupas “Lolitas Brīnumputns” sastāvā un tagad, gandrīz pēc 10 gadu pārtraukuma, uzstāsies BILDĒS sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā kopā ar grupu “Audiokvartāls”.

“Tā kā festivāla “BILDES” ietvaros katra grupa spēlē tikai divas dziesmas, tas mudina īpaši sagatavoties,” saka Arnis Ozoliņš. Grupa “Audiokvartāls” spēlē mūsdienīgu rokmūziku, kam piemīt elektroniskās mūzikas iezīmes, līdz ar to tā būs interesanta klausītājiem, kas iecienījuši klasisko rokmūzikas skanējumu, gan arī tiem, kas novērtē jaunākās muzikālās tendences.

“Grupa “Kumosiņš” ir jautra puišu apvienība, kas ir gatavi savā veidā spēlēt jebkura stila mūziku. Mēs kopā izpildīsim vecu un jautru “Eldorado” dziesmu “Es meitene, man blondi mati”,” ar grupu “Kumosiņš” iepazīstina radio SWH raidījuma “Priekšnams” vadītāja Ligita Mieze. Viņa piedalīšanos radošajos kopprojektos sauc par izaicinājumu, un uz “Bilžu” skatuves viņa kāps pirmo reizi, taču Ligita daudzkārt ir bijusi klausītāju vidū.

Koncerta īpašie viesi būs grupa “Logo”, kas pēc vairāku gadu pārtraukuma atsākuši koncertēšanu. Septembra sākumā izdoto dziesmu “Dzīvnieks” grupa nospēlēs arī šajā vakarā. “Festivāls dod iespēju vismaz reizi gadā visiem mūziķiem satikties!” prieku par uzstāšanos pauž Ansis Klinstons.

Festivāla ietvaros mūzikas namā “Daile” klausītājus priecēs “Blūza koncerts” (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks “Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncerts” (22. oktobrī), “Koncerts bērniem” (23. oktobrī), “Bilžu veterānu koncerts” (23. oktobrī).

Līdz 24. oktobrim tirdzniecības centrā “Spice” apskatāma festivāla izstāde “Bilžu Puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.

LA.lv