Kultūra
Kultūrpolitika

“Radošo personu atbalsta programmā” beidzies 2019. gadam piešķirtais finansējums0


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Foto: Jessica Ruscello / Unsplash.com

No šī gada janvāra līdz jūlijam “Radošo personu atbalsta programmā” atbalstu saņēmušas 410 radošas personas. Programma ir bijusi tik pieprasīta, ka 2019. gadam piešķirtais finansējums ir teju izlietots, un jauni atbalsta pieteikumi šogad vairs netiks pieņemti, informē biedrības “Latvijas Radošo savienību padome” valdes priekšsēdētāja Inga Brūvere.

Kopš 2018. gada darbojas “Radošo personu atbalsta programma”, kuru administrē Latvijas Radošo savienību padome sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu (VKKF). Radošām personām ir iespēja saņemt atbalstu īslaicīgas ienākumu neesamības, īslaicīgas pārejošas darba nespējas gadījumā, kā arī atbalstu pensionāriem ārstniecības un komunālo izmaksu daļējai segšanai.

2018. gadā tika sniegts atbalsts 292 radošām personām. No 2019. gada janvāra līdz jūlijam “Radošo personu atbalsta programmā” atbalstu saņēmušas 410 radošas personas, ir sniegtas 862 konsultācijas.

Programma ir bijusi tik pieprasīta, ka 2019. gadam piešķirtais finansējums, 500 000 eiro, ir teju izlietots.

“Latvijas Radošo savienību padome ir gandarīta, ka ieviestā sociālā atbalsta sistēma ir pieprasīta un sniedz atbalstu pašnodarbinātām radošām personām, kuras izkrīt ārā no valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas, jo strādā kultūras nozarē tik izplatīto projektu darbu,” pauda Brūvere.

Saistītie raksti

Saskaņā ar “Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumu”, pēc kura programma darbojas, 14.3. punktu, programma tiek īstenota “līdz brīdim, kad izlietoti attiecīgajam kalendāra gadam piešķirtie valsts budžeta līdzekļi”. Tāpēc 2019. gadā vairs netiks pieņemti jauni pieteikumi īslaicīgas ienākumu neesamības, īslaicīgas pārejošas darba nespējas gadījumā un pensionāru atbalstam.

Radošo savienību padome turpina 2019. gadā pieņemt un izvērtēt pieteikumus uz radošas personas statusa saņemšanu, kā arī sniegt konsultācijas par programmas darbību, pieteikumu sagatavošanu 2020. gadam un visiem citiem jautājumiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Dailes teātrī Rolands Atkočūns iestudē Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Lielais dzintars” ģimenes ar bērniem aicina uz operu un baletu kino formātā
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājas muzejs aicina liepājniekus dalīties ar fotogrāfijām, kas uzņemtas, piedaloties “Baltijas ceļā”
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītas programmas?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 30 ievainoti
30 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Divi puikas vieni paši izdzīvo trīs dienas: paglābj veiksmīga sakritība
22 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
4 stundas