×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Radošo savienību padome piesardzīgi vērtē Liepiņa iecelšanu par operas vadītāju (4)

Foto - LetaFoto - Leta

Komponiste Selga Mence piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" programmu, māksliniekiem un sadarbības partneriem.

Radošo savienību padome atbalsta jaunā Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadītāja Zigmara Liepiņa ieceri mainīt fokusu no režijas uz mūziku, tomēr atgādina, ka opera ir dažādu māksliniecisko jomu apvienojums, tādējādi uz Liepiņa darbību nākotnē tā raugās piesardzīgi, aģentūrai LETA pastāstīja Radošo savienību padomes vadītāja Dace Bluķe.

Bluķe uzsvēra, ka nevajadzētu steigties ar jaunā LNO vadītāja Zigmara Liepiņa vērtējumu, jo ir nepieciešams atvēlēt Liepiņam vismaz gadu, lai redzētu to, kā viņš strādā. Bluķe atzinīgi vērtēja Liepiņa pieredzi uzņēmējdarbībā un mūzikā, uzsverot, ka tā viņam noderēs darbā LNO. Radošo savienību padome sekos līdzi jaunās operas valdes darbam, pievēršot uzmanību tam, vai repertuārs dažādosies, izvērtējot tā māksliniecisko kvalitāti, stāstīja Bluķe.

Bluķe īpaši atbalstīja Liepiņa ideju vairāk izrādīt latviešu autoru kompozīcijas, norādot, ka tas būtu ieguvums arī pašiem komponistiem, jo līdz šim iegūt operas pasūtījumu ir bijis gandrīz neiespējami. Līdz šim LNO bijusi redzama “Kara daba”, “Vilkaču mantiniece” un “Dauka”, tomēr LNO latviešu autoru darbu īpatsvars līdz šim ir bijis ļoti mazs, stāstīja Bluķe.

Viņa uzsvēra, ka latviešu komponistu darbi palīdzētu izglītot auditoriju, piebilstot, ka latviešu kompozīcijas vajadzētu atskaņot, pirmkārt, LNO, nevis tikai ārzemēs.

Jau ziņots, ka LNO mākslinieciskā vadītāja un valdes priekšsēdētāja amatā stājies komponists un bijušais “Radio SWH” vadītājs Zigmars Liepiņš.

Kultūras ministre Dace Melbārde norādīja, ka Liepiņš atzīts par visatbilstošāko operas mākslinieciskā vadītāja amatam. “Liepiņš sevi pierādījis kā profesionālis un labs vadītājs,” sacīja Melbārde. Arī komisija pēc visu pretendentu uzklausīšanas rekomendējusi iecelt tieši Liepiņu.

Savukārt Liepiņš atzina, ka tagad svarīgākais esot kā prioritāti atgriezt atpakaļ mūziku, jo nepieciešams sakārtot repertuāru tā, lai tas būtu pieejams visiem, ne tikai elitārai publikai. Tāpat nepieciešams veltīt uzmanību iekšējās komunikācijas un atalgojuma jautājumu sakārtošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. šī mīļmeitiņa atkal palaida garām iespēju paklusēt… parunā labāk par Libavu, varbūt vismaz tur kaut ko saproti…

  2. Domāju ka Liepiņa k-gam pietiek zināšanu , būs radoša atieksme, gan spēja piesaistīt un operai nopelnīt līdzekļus.

  3. …tomēr – opera IR ELITĀRA māksla, tā prasa ne tikai mūziku, bet arī radošu attieksmi (režiju), zināšanas, līdzekļus…

Draugiem Facebook Twitter Google+