×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2015
Drukāt

Radzobe: Hermaņa rīcība šķiet nedaudz dīvaina (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Režisors Alvis Hermanis, pametot darbu Hamburgas teātrī “Thalia Theater”, ir uzdrošinājies publiski paust viedokli pret Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem, taču šī iemesla dēļ Vācija diez vai mainīs savu līdzšinējo politiku, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Universitātes profesore un teātra zinātniece, kā arī teātra kritiķe Silvija Radzobe.

Komentējot Hermaņa lēmumu, Radzobe atzina, ka, vērojot bēgļu nekontrolētu pieplūdumu Eiropas Savienībā (ES), viņai jau sen radušās bažas, ka līdz ar patvēruma meklētājiem, kuri bēg no nāves un šausmām Sīrijā, Eiropā varētu ieplūst ne tikai labākas dzīves meklētāji, bet arī personas, kuras varētu būt saistītas ar terora aktiem.

“Tādēļ man arī bažas rada šī atvērto durvju nekontrolētā politika. Latvijā valda viedoklis, ka šādas bažas pauž vienīgi un tikai mietpilsoniski noskaņotas personas, tādēļ cilvēki, kuriem šī bažas ir, savu viedokli bieži patur pie sevis. Uzzinot par Hermaņa paziņojumu, ka viņš atsakās iestudēt izrādi Hamburgas teātrī, protestējot pret Vācijas totālo durvju atvēršanas politiku nekontrolētai bēgļu straumei, pārņēma pretējas sajūtas,” atzina teātra kritiķe. “No vienas puses šķiet, ka Hermani varētu tikai apsveikt kā cilvēku, kas publiski pauž savu viedokli un kuram nav ne mazākās bailes to izdarīt, bet šai situācijai ir arī otra puse,” sprieda Radzobe.

Viņa uzsvēra, ka Hermanis tomēr atrodas Vācijā, kur viņam laipni piedāvāts darbs, kuru viņš arī veiksmīgi veic, vairodams savu mākslinieka popularitāti, slavu un materiālos ienākumus, kas tam nāk līdzi. “Līdz ar to kaut kādā veidā, nebūdams Vācijas pilsonis, Hermanis ir persona no ārzemēm, kurš Vācijā atrodas ne tikai tādēļ, ka tā piedāvā interesantu darbu, kāds, iespējams, nebūtu pieejams Latvijā, bet acīmredzot arī ievērojamākus ienākumus nekā Latvijā,” sacīja teātra kritiķe.

“Līdz ar to Hermaņa rīcība šķiet nedaudz dīvaina. Tāpat šķiet, ka Vācija diez vai mainīs savu politiku, pateicoties šai Hermaņa aktivitātei. Tas liekas pat nedaudz komiski, kaut arī varu stipri kļūdīties,” viņa atzina.

Komiskāka situācija, teātra kritiķes vērtējumā, pašlaik norisinās sociālo tīklu telpā, kurā cilvēki, kuri vēl pirms pāris dienām pauda stingru atbalstu viennozīmīgai bēgļu uzņemšanai, tagad aplaudējot Hermanim un vienā mirklī mainījuši savas domas. “Vai nu liekulīgi cilvēki, vai kuriem nav savas nostājas vispār, vai cilvēki, kuri ir bailīgi un akli seko autoritātēm,” sacīja Radzobe.

Teātra kritiķe gan atzina, ka viņai labpatiktos, ja Hermanis atgrieztos Latvijā, lai “iestudētu savas talantīgās izrādes, kā to darīja jau iepriekš”.

Kā ziņots, Hermanis pametis darbu teātrī “Thalia Theater” Hamburgā, paužot protestu pret Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Radzobes kundze, tieši jūs sat stipri dīvaina.

 2. Cienījamā kritiķe!
  Ar kādām tiesībām Jūs kritizējiet cienījamo un nu jau pasaulslaveno mūsu režisoru Hermani! Latvijas cilvēki ar viņu tik ļoti lepojas! Uz Latviju no visas pasaules skatīties Jaunā Rīgas teātra izrādes brauc tūkstoši tikai divu režisoru dēļ – Hermanis un Nastavševs! Ģēniji mākslā, par kuriem brīnās visa pasaule!
  Režisors Hermanis patreiz dzīvo Parīzē, terorslaktiņa apkārtnē, kur visi cilvēki ir bailēs, neticībā un stresā.
  Es pilnīgi un galīgi piekrītu Hermaņa viedoklim, es viņu cienu un godāju! Kaut katram pietiktu drosmes pateikt pareizos vārdus īstajā laikā! No valdības jau tos nesagaidīt…

 3. Kauns par šito veco marasmatiķi, taisa vārdu uz cita godīguma rēķina- ko vispār nozīmē “nedaudz dīvaina”- ir- vai nu dīvaina vai nav dīvaina. Katrā ziņā, šis vecās kundzes komentārs ir dīvains jeb viņas terminoloģijā- daudz dīvains.

 4. Cik slimi jau esam Atbildēt

  ka nekautrējamies popularizēt “es tev, tu man” loģiku.
  Ja saņemu no kāda atalgojumu, tad mana mute ciet 🙂 Super! Un to saka pedagoģe.

 5. Un ļoti labi, ka cilvēki arī maina domas. Vai tad ir viens vienīgais, kas zin absolūto patiesību? Varbūt mums visiem Eiropā jāpārvērtē situācija? Un tas taču būtu normāli. Arī Vācijā pēc viesmīlīgā A.Merkeles uzaicinājuma ir sākuši domāt, jo A.Merkeles reitingi krīt – acīmredzot neviens nav viszinošs, arī A.Merkele. Un tieši šādā situācijā ir ļoti liela nozīme viedokļu daudzveidībai, sabiedrībai ir jābūt aktīvai – un ļoti labi, ka A,Hermanim ir viņa viedoklis, ka viņš ir drosmīgs to paust. Jau sen bija jādomā par ārējo Eiropas robežu stiprināšanu, ko beidzot Eiropa atjēgusies darīt.
  Taču būtu ļoti pazemojoši, ka kāds latviešu režisors neiedrošinātos sacīt savu viedokli tikai tāpēc, ka viņš ārzemēs guvis ievērojamus ienākumus. Kaut ko tādu paust…S.Radzobe patiešām kā tāda pīle izlīdusi no provinciālas pančkas, atvainojiet. Ļoti provinciāli.

 6. Silvijas k-dze, kāpēc Jūs domājat, ka Jūsu viedoklis ir tas pareizākais, nekā režisoram Alvim Hermanim?
  Kaut kā nav dzirdēts, ka Jūs būtu pieprasīta ārzemēs, kuļaties tepat pa Latviju, atšķirībā no režisora A.Hermaņa!

Draugiem Facebook Twitter Google+