×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Rafaļska sakarā

Foto - LETAFoto - LETA

Kādas Rīgas krievu vidusskolas skolotājs Vladislavs Rafaļskis, atbildot uz kādas vietējās krievu mediaiestādes jautājumiem, esot, paša vārdiem, godīgi atbildējis, ka esot nelojāls pret Latvijas valsti, un vēl piebildis, ka viņš vienkārši nicinot šo režīmu. 


 

Krievu avīzēs jau lasāmi aizstāvības sacerējumi varonim un moceklim, piesaukts arī būtiskais “Saskaņas centra” vadītāja un Rīgas pilsētas galvas Nila Ušakova izteikums, ka šo vīru Rafaļski nevar sodīt, šeit neesot Ziemeļu Koreja. Mūsu lasītāju zināšanai piebildīšu, ka vienā no televīzijām Aldermanes kundze, kas Rīgas domē vada skolu nozari un kas ilgus gadus strādājusi izglītības sistēmā, nepauda samierinošus uzskatus.

Skaidrs, ka V. Rafaļska paziņojums par savu nelojalitāti pret Latvijas valsti vispirms jāiegrāmato attiecīgām drošības iestādēm, lai laikus nodrošinātu šo valsti no nelojālas personas iespējamas vai reālas rīcības.

Iespējams, ka tāda norisinās. Jau piektdienas “LA”, 14. septembra numurā, M. Antonevičs pastāstīja, kas īsti par putnu politikā ir Rafaļskis, un jautāja, kā par skolotāju nodarbināja šo personu, kas nav slēpusi savu nelojalitāti jeb neuzticību šai valstij. Valstij!

Tas arī galvenais, visi pārējie Rafaļska spriedelējumi ir kārtējās pupu mizas, un, manuprāt, tīšuprāt izraisīta provokācija. Varbūt ar nolūku pārliecināties par skolotāja Rafaļska nonicinātā režīma rīcībspēju. Jeb – rīcības gribas spēju? Vēl viens ir skaidrs: skolotāja Rafaļska “lieta” nav ne vienas Rīgas domes, ne vēl jo vairāk tikai vienas Rīgas skolas lieta. Mēs visi vēlamies zināt, kas īsti notiek valsts skolās. Ko, kā un kas tur māca. Ja “režīms” ar šo lietu, kas ir skolu politikas lieta, nevēlēsies reāli nodarboties un tikt galā, tad gan Vladislavs Rafaļskis būs runājis patiesību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+