×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. novembris, 2016
Drukāt

Raganas ar falšu diplomu: Solot valsts atzītus sertifikātus, māca burt un noņemt lāstus (16)

Ekrānšāviņš no skolas mājas lapas.Ekrānšāviņš no skolas mājas lapas.

Skolas "Rumpempele" vadītāja Anita Povečerovska, tautā pazīstama kā Anita Saulīte.

Zīlēšana kafijas biezumos, vārdošana, lāstu noņemšana (visticamāk – arī uzlikšana) un dažādas citas ar maģiju saistītas lietas – tas viss jau vairāk nekā 10 gadus tiek mācīts tā dēvētajā Balto raganu skolā Rīgā, periodiski arī Cēsīs un Valmierā. Kā profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde ar nosaukumu “Profesionālā dziedniecības skola” tā pirms septiņiem gadiem reģistrēta pat Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Tomēr, iespējams, ka skolas vadība zina kādus īpašus paņēmienus, kā apvārdot IKVD pārstāvjus un likumu uzraugus, jo jaunas burves šo gadu garumā apmāca bez licences izglītības programmu īstenošanai un akreditācijas diplomu izsniegšanai.

Mācības notiek divu gadu garumā, trīs reizes mēnesī, par katru nodarbību maksājot 20 eiro. Mācību gads sākas septembrī, bet grupa aptuveni 20 – 25 cilvēku sastāvā parasti tiekot noformēta jau pavasarī. Tas nozīmē, ka pieprasījums pēc šādām zināšanām ir.

“Nu es nezinu, vai tas tiešām ir tik ļoti oficiāls, bet visi, kas pēc mūsu skolas beigšanas strādā šajā jomā, nav sūdzējušies. Nevienam nekas tev nav jāprasa, sertifikātam jāstāv uz nagliņas rāmītī pie sienas,” saka raganu skolas vadītāja Anita Povečerovska.

Par šo tematu plašāk lasiet pirmdienas “Latvijas Avīzē” vai meklējiet e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Neviens ar varu neliek iet tādā skolā,par ko tāds izbrīns?Katrs tiesīgs lemt pats.Vienmēr ir izvēle ar ko nodarboties,no kā tik ļoti it kā gribam pasargāt,vai tas ir tik svarīgi ar ko nodarbojas jums nepazīstami cilvēki,tiešām jābrīnās kā gribās ziņot par saviem līdzcilvēkiem lai tos nosodītu un sevi paceltu prāvieša gaismā..

 2. ložmetējniece Anka Šarlatanka Atbildēt

  Kamēr būs aitas, cirpēji badā nemirs …

 3. Dziednieks ir tāda pati profesija, kā žurnālists, skolotājs..kāpēc šāda necieņa ?
  Izskatās pēc apzinātas melu kampaņas masu medijos, nedēļu atpakaļ jau bija pret dziedniekiem vērsta kampaņa – kasjauns,skaties, tad delfi un tvnet….ar mērķi sakūdīt dažādas cilvēku grupas,profesijas…Tagad arī Latvijas avīze.
  Vai Jūs domājiet , ka tā pieaugs Jūsu izdevumu reitingi?
  Ha.ha,ha

 4. Labāk uzrakstiet par šarlatāniem , kukuļņēmējiem, shēmotājiem valsts pārvaldē, VIDa, DP,KNAB,pašvaldībās……tur ir materiāli vairākiem gadu desmitiem.

  • -Zinat, ja Jums ir informācija par, kā rakstāt “šarlatāniem , kukuļņēmējiem, shēmotājiem valsts pārvaldē, VIDa, DP,KNAB,pašvaldībās “, padalāties ar žurnālistiem, lūdzu.

 5. Ļoti laba reklāma….kur var pieteikties uz negatīvu informatīvu rakstu- pēc šādiem rakstiem ir liels klientu pieplūdums.

 6. Kā nešūmēsies, ja daudzi iet sviestā no šīm muļķībām!
  Ģimenes izirst, par bērniem nedomā…
  Un paliek bez naudas!
  Kur aitas, tur cirpēji, diemžēl!

 7. Nesaprotu, ko var ” šūmēties “. Cilvēki uz brīvprātības principa apgūst šis zināšanas un kas tur slikts, ja zina kaut ko vairāk par labām lietām un no kā vispār rodas šis ļaunums…skaudība, nenovīdība, tas jau ir latvieša garā. Kas jums neļauj maksāt šos 20 eiro un 3X mēneši apmeklēt šo skolu ??? Ticiet man, tas nemaz nav viegli…arī prasa ļoti daudz laika, gribasspēka un līdzekļu. Nav jau slikti, ka ar šo zināšanu palīdzību vari palīdzēt sev un saviem tuvākajiem. Nevienam nav liegta iespēja apmeklēt šāda veida kursus.Ko var ņemties prese un nomelnot cilvēkus, kas kaut ko labu dara cilvēces labā…Nomelno tieši tie, kas paši no tā visa NEKO nesaprot. Anitiņ, galvu augšā un uz priekšu…suņi rej, bet karavāna iet tālāk…es arī pieteikšos Jūsu skolā. Lai Jums veicas un viss izdodas!

 8. Nu jums kas, tiešām nav kur vairs pieesieties?! Kāpec nerakstāt par to, ka cilvēks, piemēram aiziet uz poliklīniku un viņam visparastāko rentgenu, kas vēl nesen bija rindas kārtībā pa 3. eiro, piedāvā taisīt pa 14.eiro vai pierakstīties pēc mēneša?! Un pie d**** visiem, ka cilvēks, kas saņem minimālo algu nevar tādu naudu izmest, tāpēc jau ģimenes ārsts dot tos nosūtījumus, bet Tevi pat neuzklausa tik slauc naudu!!! Ja jau nevar normāli pie ārsta aiziet, jāiet pie dziedniekiem, vismaz ja neko vairāk, tad attieksmi normālu saņemsi! Te cilvēks labu dara citiem, māca, bet žurnaļugas tik meklē kur piesieties!!!

 9. Visādi jau krāpj to naudiņu no lētticīgajiem.

 10. Anitin! Tava ,,Profesionala dziedniecibas skola,, ir ar bagatigu macibas programmu,kuru Tu pati pasniedz,ka intresantu ,daudzzinosu lekciju veida,gan ka praktiskas nodarbibas.Paldies Tev!Tu esi loti gurdra un saprotosa.Novelu Tev tik doties uz prieksu un sis zinasanas dot vajadzigiem cilvekiem.Veiksmi! Veiksmi!Veiksmi!

 11. Šāda darīšanās neatļautā lauciņā katram pašam, starp citu, nāk smagi atpakaļ. Zinu vairākas tādas raganas… Taču katram jau tas ir jāizbauda uz savas ādas…

 12. Jā, sertificējam astrologus, šarlatānus, dziedniekus u.c. ezotēriķus un “spiristiķus”. Nez kāpēc brīnāmies, ka izglītība kļūst aizvien draņķīgāka. Politika, neko neteiksi.

 13. Mācam uzlikt un noņemt lāstus – jums darba un naudas būs pilna d!rsa vienmēr! 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+