×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Uzņēmējs: Ulmaņlaikā valsts aizsargāja savus ražotājus, šodien – kalpojam Eiropai (10)

Foto - Madara BriedeFoto - Madara Briede

Spītība, pacietība un māka neapvainoties, ja atraida, – šīs īpašības palīdzējušas Haraldam un Lāsmai Salmiņiem izveidot gardumu ražotni dzimtajā Raganā. Sākuši ar mazu elektrisku krāsniņu un divriņķu gāzes plīti 10m2 telpā dzīvoklī. Pēc piecu gadu intensīva darba uzņēmums SIA “Perfecto” strādā ar 96 000 eiro apgrozījumu, iekarojis lielveikalu tīklus un saražoto produkciju arī eksportē. Spītība, pacietība un māka neapvainoties, ja tevi atraida. Īpašības, kas palīdzējušas Haraldam un Lāsmai Salmiņiem izveidot un attīstīt savu gardumu ražotni dzimtajā Raganā.

Biežāk auzu putra brokastīs

Lāsmas aizraušanās gatavot veselīgus našķus mājās drīz vien vainagojusies ar ideju, ka tie jāparāda plašākai sabiedrībai un jāmēģina veidot biznesu. Sākotnēji radīts cits produkts, bet šobrīd ražotais “Lutausis”, kas ir no dažādām sēkliņām veidots gardums, uz tirgu paņemts līdzi vien kā eksperiments. Tomēr izrādījās, ka tieši to cilvēki vēlas.

Neskatoties uz PVD mudinājumu formēties kā māj­ražotājiem, Haralds neatkāpies no uzstādījuma uzreiz dibināt SIA. “Tanī laikā māj­ražotāji netika veikalos un tiem atlika braukāt vien pa tirdziņiem, bet mūsu mērķi bija ambiciozāki,” norāda uzņēmējs.

Recepšu eksperimenti turpinājās, un to, kas cilvēkiem garšo, pāris apjauta, braukājot pa Latvijas tirdziņiem un dodot klientiem gardumus degustēt.

Pirmos divus gadus pēc uzņēmuma dibināšanas dzīvojuši taupības režīmā un, kā Haralds smejot saka, biežāk brokastīs bijis jāēd veselīgā auzu pārslu putra. Lielākā daļa līdzekļu vajadzējis ieguldīt izejvielu, ierīču un citu ražošanai nepieciešamu lietu iegādei. Pateicoties tuvinieku atbalstam, pārim izdevies uzņēmumu izveidot un attīstīt, neuzņemoties kredītsaistības. Haralds ir pārliecināts, ka daudz ko iespējams panākt, tikai tas jāgrib un jārunā. Pirmsākumos izdevies vienoties ar izejvielu piegādātājiem par pēcapmaksu, jo, lai realizētu pirmos lielos pasūtījumus, bija nepieciešamas lielas investīcijas izejvielu piegādei. Gadi nesuši atziņu, ka arī izejvielu piegādātājus ne vienmēr ir vērts mainīt neliela ietaupījuma dēļ, jo ilgstoša un pastāvīga sadarbība ar vienu partneri dod pārliecību par nemainīgu sastāvdaļu kvalitāti un nerada liekas galvassāpes. Veiksmīga sadarbība izveidojusies arī ar Pārtikas un veterināro dienestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Eiropa – tie esam mēs paši, kopš mūs(us) atkal Eiropa no krieviem ir paņēmusi atpakaļ.

 2. Lūdzu, ne Rīgā, bet Raganā uzņēmīga Salmiņu ģimene gatavo tik VESELĪGUS našķus …
  Ļoti pareizi teikts:
  “Ulmaņlaikā valsts aizsargāja savus ražotājus, bet šodien šķiet, ka tā tomēr daudz vairāk kalpo Eiropas interesēm – pilni LV veikali ir Eiropas MĒSLIEM …
  Ulmaņlaiku Latvijā bija VALSTS pasūtījums, ko centralizēti EKSPORTĒJA uz Eiropu …KATRS lauku saimnieks zināja, CIK gadā bekonu jāizaudzē, svieta jāizkuļ un tml., kas bija EKSPORTA prece uz Eiropu … Tagad pastalnieku 25 gadu laikā pārvaldītajā valstī ir TUKŠI lauki, 100-tiem slēgtu skolu un tik LIELS bezdarbs …

 3. Vai tad Latvija nav Eiropā? Kam vēl kalpot – Amerikai, Austrālijai?

  • Kalpot nevajag. Un E.S. ir viens birokratu midzenis. Mazāk vajag būt paklausīgiem. Latviešiem jasāk dažiem iestāstīt abece, ko angļi piem. paši saprot vai ungari vai poļi. Un tu latvietim saki priekša un viņš uzdod vēl stulbu jautājumu ” a kam tad kalpot”. Kalpot NAV vienīga dzīves pozicija. Ir ari citas pozicijas. Labrīt! 🙂

 4. Lai izdodas arī turpmāk iecerētais.

 5. Prieks par muuseejiem.Malaci,lai veicas.

 6. biežāk auzu putras brokastīs ?? ja ,labi ,tikai lūdzu uzrakstiet ,kuras auzu parslu piutras ir tā tīīrāākāās……un kuras ēst nekādā gadījumā nevajadzētu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Paldies par pozitīvo emociju lādiņu.kas tapis tepat mūsu mīļajā Latvijā! Kāds darba tikuma starojums! Lūk-tāds ir latviešu tautas gars,ko mēģināja ilgstoši un vēl mēģina iznīcināt mūsu nācijas skauģi un nelabvēļi. Jūsu veiksmes formulas pamatā ir Jūsu tīrā sirdsapziņa un godaprāts!!!
  Veiksmi un izturību Jums abiem,mīlestību un saules siltumu,un gaišumu dzīves ceļā!!
  PS. Uz tiem mūsu valsts vadošajiem darbiniekiem,kuriem piemīt kangara sindroms un ir traumēts viņu morālais mugurkauls ieteicams raudzīties ar nožēlu,jo viņi savā cilvēciskajā būtībā ir tikai tādi nīkulīgi pundurīši,kuri uzskata,ka bagātības dēļ var nodot,pārdot savu un arī savas valsts godu.Viņi ir spējīgi
  būt tikai kā tādi viendienīši ar tukšām un seklām ambīcijām.

 8. Man prieks par viņiem! Lai veicas arī turpmāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+