×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Raganas māja, “Arbūzu ķivere”, Tualešu muzejs un Bigijas pūralāde – Latgale vilina tūristus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Veiksmīgi izmantojot ERAF līdzekļus, Latgales un Augštaitijas ciemi (Lietuva) izveidojuši kultūras tūrisma piedāvājumu “Tematiskie ciemi”.

22. maijā Daugavpilī Latgales Plānošanas reģions rīkos Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Tematiskā biznesa attīstīšana un Tematisko ciemu komandu iespēju paplašināšana Latgales un Radvilišķu reģionos” noslēguma forumu, portālu LA.lv informēja Latgales Plānošanas reģiona pārstāve Kristīne Ivanova.

Latgales reģionā Tematisko ciemu projekta ietvaros izveidojušies 26, bet Aukštaitijas reģionā – deviņi tematiskie ciemi. Katra no projektā iesaistītajām pašvaldībām atradusi kādu sev īpašu un raksturīgu iezīmi, ar kuras palīdzību piesaistīt interesi.

Tā, piemēram, Zilupes filmu ciema aprakstā sacīts, ka tajā radošās ieceres īstenojuši daudzi slaveni režisori. “Iespējams, šeit jūs apjautīsiet savu radošo potenciālu un iesaistīsieties jaunas kino performances radīšanā un, iespējams, tieši jūsu veikums iegūs galveno Zilupes filmu ciema gada balvu “Arbūzu ķivere”,” sola projekta koordinatori.

Ciskādu senlaiku ciems piedāvā iepazīt inkvizīcijas laika soda rīku ekspozīciju, aplūkot Baltijā vienīgo tualešu muzeju un pakavēties padomju laiku atmiņās izstāžu zālē “Nostalģija”, bet mazajiem ceļotājiem paviesoties mazās raganiņas mājiņā uz vistas kājiņas.

“Ičas apmetnes” ciems lepojas ar senu neolīta apmetni (4500 – 1500 pr. Kr.), kurā dzīvojuši amatnieki, zvejnieki…. un viņu senās prasmes tiek liktas lietā arī šodien.

Ir arī “Raibās pūralādes ciems” – tas atrodas Sakstagalā, un šeit var iepazīties ar Franča Trasuna un Jāņa Klīdzēja darbiem, piedalīties Boņuka tirgū, iegādāties rokdarbus no Bigijas pūra lādes, kurā glabājas arī videomateriāls “Linu ceļš”.

Pilna informācija par projektā iesaistītajiem ciemiem atrodama vietnē latgale.lv/lv/regionalie_projekti/ciemi/ciemi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+