×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Raganu medības

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uz jautājumu, ko krievu režisora Sergeja Bodrova fantāzijas filmā “Septītais dēls” meklējuši “Oskaram” pietuvinātie Džulianna Mūra un Džefs Bridžess, atbildēt nav iespējams.

Ik pa laikam filmas ar brangiem specefektiem atkal un atkal ved uz seniem laikiem, kad par vienkāršo ļautiņu dzīvi lēma raganas. Māte Malkina bija viena no viņām, taču pēc tam, kad tā neģēlīgi apgājās ar Gregorija mīļajiem, viņš radību uz ilgiem gadiem iespundēja dziļā akā. Taču nu viņa tikusi laukā un par visu vari vēlas atriebību. Lai to panāktu, māte Malkina ir gatava uz visu, un tas nozīmē – visu pasaules ļaunāko mošķu sapulcēšanu vienkopus. Un Gregorijam neatliek nekas cits kā uzmeklēt septītā dēla septīto dēlu, lai stātos pretī sātaniskajiem spēkiem, kurus apvaldīt nav izdevies pat viņam, rūdītam raganu medniekam ar iespaidīgu pieredzi.

Bagātīgi šķiežoties ar specefektiem, kas aizēno aktieru darbu – tiesa, ne Džulianna Mūra, ne Džefs Bridžess, nedz arī jaunie Bens Bārnss un Alīsija Vikandere ar īpaši veiksmīgiem tēliem lepoties nevar –, krievu režisors un Venēcijas kinofestivāla nominants Sergejs Bodrovs debitē Holivudā ar filmu, kuras pirmizrāde ik pa laikam tiek atlikta, un tam ir pamatots iemesls. Tās ir pamatotas šaubas par šīs filmas saturiskajām un vizuālajām kvalitātēm, kas kauna pliķi cērt gan režisoram, gan aktieriem, liekot pārvaicāt, vai tiešām honorārs ir noteicošais, kāpēc izvēlēties piedalīties vienas vai otras filmas tapšanā. Galu galā sliktu piemēru ir gana, lai šo sarakstu papildinātu ar vēl vienu, kaut gan, uzsākot darbu, Bodrovs bija pārliecināts, ka “Septītais dēls” ienesīs vismaz 100 miljonu lielu peļņu. Iespējams, tā notiktu, ja filmu režisētu Tims Bērtons, kurš savulaik stāvēja pie šā projekta šūpuļa, vai arī ja tajā lomu atveidotu Dženifera Lorensa. Taču ar filozofēšanu “kā būtu, ja būtu” tagad, visticamāk, nodarbojas producenti, lai atgūtu ieguldītās finanses, bet, tā kā Džozefs Delanijs sarakstījis vairākus romānus un “Septītais dēls” ir viņa pirmās grāmatas ekranizācija, visticamāk, ka kases ieņēmumi arī parādīs, vai sekos nākamās filmas.

UZZIŅA:

“Septītais dēls”/”Seventh Son”

ASV, 2014.

Režisors: Sergejs Bodrovs

Lomās: Džulianna Mūra, Džefss Bridžess, Bens Bārnss, Alīsija Vikandere, Olīvija Viljamsa, Džimons Honsu, Kits Haringtons

No 26. decembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, Valmierā, Liepājā, Siguldā, Cēsīs un Ventspilī

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+