×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Traģēdija Saulkrastos – glābjot degošu īpašumu, bojā iet nejaušs aculiecinieks (9)

Ilustratīvs attēls. Foto-ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Arī laicīgi pamanītas uguns liesmas var pārvērsties nenovēršamā un postošā nelaimē. Saulkrastos ugunsgrēkā pamatīgi cietusi kāda privātmāja, bet glābjot īpašumu smagi cieta un gāja bojā kāds nejaušs aculiecinieks, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Gleznainā vietā, pašā jūras krastā pirmdienas vidū liesmas pārņēma kādu divstāvu privātmāju. Lai arī sākumā licies, ka uguni izdosies nodzēst pašu spēkiem, beigu beigās nācies saukt ugunsdzēsējus.

Pie mājas bija sanākuši tuvākie kaimiņi un viņu starpā nenorima sarunas par ugunsdzēsēju darbu. Sieviete, kas dzīvoja nu jau liesmu izpostītajā mājā, ar asarām acīm noskatījās kā viņas dzīvesvieta pārvēršas gruvešos.

Jau vēlāk ugunsdzēsēju mašīnas notikuma vietā piebrauca viena pēc otras, gaidot savu kārtu, lai iesaistītos dzēšanas darbos. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve izprot cilvēku sirdssāpes un bažas, tomēr ugunsdzēsēji darīja visu, lai uguns liesmas nodzēstu un glābtu ēku.

Pirmā notikuma vietā ieradās Saulkrastu glābēju brigāde, bet kā nākamie tuvākie uz ugunsgrēku devās ugunsdzēsēju brigāde no Čiekurkalna. Līdz ar to, jārēķinās ar zināmu laika posmu kamēr glābēji var ierasties. Pēc dzēšanas darbiem ugunsdzēsēju pienākums ir auto ūdens cisternu uzpildīt, jo nekad nav zināms, kad būs jādodas uz nākamo izsaukumu.

“Pēc sākotnējās informācijas tiešām izskatās, ka ugunsdzēsējiem bija problēmas ar ūdens atrašanu, jo tuvākajam hidrantam nebija iespējams atvērt hidranta vāku. Tas nozīmē, ka ūdens apsaimniekotājs nebija uzturējis hidrantu darba kārtībā, kas ir viņa pienākums. Līdz ar to, ūdens tika ņemts gan no jūras, gan arī pievests no attālākas vietas, kas bija aptuveni pusotra kilometra attālumā,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.

Savu dzīvību svešas mājas dēļ ziedoja kāds vietējiem zināms kungs vārdā Dainis. Pie mājas sapulcējušies ļaudis līdz galam nespēj noticēt, ka vīrietis miris. Vēl šodien esot redzēts un atņēmis sveicienus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Skumji kad noniecina glābējus, viņi jau neaizdedzinaja +ir arī apdrošināšana pieejama mūsdienās

 2. Kads pirmdien,kas tad vakarir dega ? Pie veca benzintanak ,dumi tadi ka pabraukt garam nevarēja.?

 3. Kads pirmdien?kas tad vakar dega juras pusē pie vecā benzintanka? Dūmi tadi uz sosejas kad cauri izbraukt nevarēja,neko vnk neredzeja.

 4. Kads pirmdien?,un kas tad vakar pie vecā benzīntanka pie juras dega?dūmi bija tadi ,mad braucot cauri ceļu neredzeja

 5. Mājas iedzīvotāja Atbildēt

  Ugunsdzēsēji diemžēl nedarīja visu, ko spēja. Pirmkārt, ieradās ar pustukšu ūdens cisternu, izlēja to, kas bija un tālāk mierīgi noskatījās uz degošo māju. Ūdens netika ņemts no jūras un tuvākām vietām, kā teikts rakstā.. vēlāk ugunsdzēsēji ķiķināja pie mājas, jautri apjautājās, vai nevēlamies redzēt mirušos suņus. Vienvārdsakot, cilvēki bez izglītības, kas savas fiziskās spējas cenšas aizstāt ar garīgām.

  • Ar tukšu cisternu neviens tev nebrauca, jo mašīnām cisternas visu laiku ir pilnas un nemaz nevar pabraukt ar pustukšu cisternu.
   Kā vel var pateikt ka “noskatījās kā nodeg”, Bišķi nepārspīlē savā emociju uzplūdumā.?? Kā vispār var spriest un vērtēt par glābēju darbu neko par to nezinot.!
   Glābējiem šādas traģēdijas ir ikdiena, tāpēc tev likās ka viņi visu uztver tik mierīgi, ko tad vajadzēja darīt.? arī bezjēdzīgi skriet iekšā degošajā mājā.?
   Tev pašai ir švaki ar izglītību, ja nezini ka vairs nav kā padomju laikos, kad par ugunsdzēsējiem pieņēma vietējos dzērājus. Visi glābēji izgājuši Ugunsdzēsības koledžu. Glābšanas darbu vadītājs arī vēro visu no malas un dod komandas glābējiem lai darbs nenotiktu haotiski un tiktu darīts viss iespējamais lai glābtu cik daudz vien iespējams.

   • Patiesību sakot, par ugunsdzesējiem strādā arī vidusskolu nepabeiguši cilvēki, tā kā nav arī tiesa par profesionālismu.

    • Zane. Nu kas par murgiem. Dienestā nevar tikt bez vidusskolas izglītības!!!!

    • Zane. Nu kas par murgiem. Dienestā nevar tikt bez vidusskolas izglītības!! Un nākamais solis ir ka obligāti jābeidz Ugundrošības un Civilās aizsardzības koledža, lai vispār varētu piedalīties glābšanas darbos.

Draugiem Facebook Twitter Google+