×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Medību trofeju izstāde Viesītē norāda uz mednieku iespējām un kļūdām

ragi_82837030

“Pārsteidzoši daudz labas kvalitātes stirnāžu trofeju,” Jēkabpils apkārtnes mednieku trofeju izstādi, kas no 28. aprīļa būs apskatāma Viesītes kultūras namā, vērtē eksperts Jānis Baumanis. No 23 kolektīvu iesniegtajām nepilnām simts nomedīto dzīvnieku trofejām viskuplāk ar vairāk nekā 20 galvaskausiem pārstāvēti bebri. Zelta godalgas ekspertu komisija piešķīra 21 eksponātam, sudrabu saņēma 26, bronzas – 27. Izcilāko eksemplāru īpašnieki tiks sumināti nedēļas nogalē izstādes atklāšanas pasākumā, kuram sekos tradicionālā mednieku balle.

Šogad iesniegto stirn­āžu trofeju kvalitāte pārsteigusi arī vietējos ekspertus. Pirms četriem vai sešiem gadiem vērtējamo ragu skaits bijis trīs reizes lielāks, taču piešķirto godalgu mazāk nekā šajā izstādē. “Izskatās, ka stirnas daudz vairāk ietekmē klimats nekā mednieki. Divas normālas ziemas jau devušas labu iznākumu, tāpēc ir cerība, ka gan atjaunosies populācija, gan būs arī labas trofejas,” spriež J. Baumanis.

Viesītes mednieki ir cītīgi lūšu mednieki un var palepoties arī ar labām trofejām, taču ar aļņiem un mežakuiļiem – nekā spoža, jo, līdzīgi kā citur Latvijā, buļļi un kuiļi ir cītīgi izmedīti, norāda J. Baumanis. Palikuši bez zelta un novērtēti tikai ar pāris sudraba medaļām 13 iesniegtie staltbriežu ragi. “Kurzemē ar staltbriežu selektīvo medīšanu ir tikuši tālāk, šeit briedis acīmredzot nav tik biežs medījums, tāpēc vairāk iekārojams,” nosaka J. Baumanis, piebilstot, ka vismaz piecas iesniegtās trofejas liecinājušas, ka dzīvnieks nomedīts nelaikā.

Izstādes galvenais rīkotājs, pieredzējis mednieks no “Švēriņu” kolektīva, Guntis Baumanis atzīst, ka līdz šim nav izdevies pārliecināt visus kaimiņu kolektīvus par staltbriežu selektīvajām medībām, tāpēc tikai pāris trofejas ekspozīcijā vērtējamas kā iegūtas atbil­stošā dzīvnieka vecumā. Viņa kolektīvā par nomedītu perspektīvu staltbriedi noteikta līdz 200 eiro liela soda nauda, pērn vienam medniekam nācies to samaksāt.

Trofeju izstādes Viesītes kultūras namā pēc G. Baumaņa ierosmes ik pārgadu notiek kopš 1998. gada. Par mednieku atsaucību organizators nevarot sūdzēties, arī rezerves esot lielas, jo ap 10 līdz 15 apkārtnes kolektīvi šoreiz savas trofejas nav iesnieguši.

Lai radītu plašāku interesi, izstāde tiek kuplināta ar izbāžņiem – šogad līdzās pāris lūšiem apskatāmi arī neparastāki medījumi – gaiša apspalvojuma mežacūka un balta mežapīle.

Izstāde Viesītes kultūras namā atvērta darba dienās līdz 15. maijam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+