Sports
Ziemas sports

Raibo sezonu Rastorgujevs Tjumeņā noslēdz uz minora nots0


Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs
foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Tjumeņā Pasaules kausa sezonu noslēdza ar piecām kļūdām un 27.vietu 15 kilometru distancē ar masu startu, kurā uzvarēja mājinieks Maksims Cvetkovs.

Uzvaru guvušais Krievijas sportists finišu sasniedza pēc 37 minūtēm un 37,3 sekundēm. Viņš par 2,7 sekundēm pārspēja norvēģi Ērlenu Bjēntegordu, bet 16,6 sekundes zaudēja cits norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Savukārt Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika divas minūtes un 50,5 sekundes.

Latvijas sportists divus soda apļus nopelnīja jau pirmajā šaušanā, pēc kuras bija 25.pozīcijā, bet otrajā šaušanā guļus viņš bija precīzs, paceļoties uz 21.vietu.

Tikmēr trešajā šaušanā alūksnietis tika vēl pie diviem soda apļiem, noslīdot uz 27.vietu, pēdējā reizē viesojoties ugunslīnijā pieļaujot vēl vienu kļūdu, kas gan ļāva saglabāt pozīciju. Arī finišā Rastorgujevs bija 27.vietā.

Savukārt Cvetkovs pirmo reizi par līderi kļuva pēc otrās šaušanas, savukārt pēc trešās šaušanas vadībā bija cits Krievijas pārstāvis Aleksandrs Loginovs. Viņš pēdējā ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, izstājoties no cīņas par godalgām, kamēr vadībā izvirzījās Bjēntegords, kurš tikai par 0,3 sekundēm apsteidza Cvetkovu.

Līdz finišam ātrāks bija Krievijas sportists, kurš tāpat kā Bjēntegords sacensībs beidza bez kļūdām, kamēr Bē trešo vietu izcīnīja par spīti diviem soda apļiem.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs Martēns Furkads, kurš pie Lielā kristāla globusa tika septīto reizi pēc kārtas, ieņēma vien 19.vietu, jo mēroja četrus soda apļus.

Zīmīgi, ka Rastorgujevs iepriekšējās sezonas pēdējās sacensībās, kur biatlonisti arī spēkojās masu startā, pirmo reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot otro vietu.

Pirms divām nedēļām viņš septītajā posmā Kontiolahti pievienoja vēl vienu sudraba godalgu Pasaules kausa sacensībās, sprintā izcīnot otro vietu. No Latvijas sportistiem Pasaules kausa sacensībās uz goda pjedestāla kāpuši arī Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Sezonas pēdējā posma ievadā Rastorgujevs ceturtdien sprintā sašāva visus mērķus un izcīnīja ceturto vietu. Tiesa, iedzīšanā ugunslīnijā palika pat seši neaizvērti mērķi, kā rezultātā nācās samierināties ar 17.pozīciju.

Latvijas biatlonists šīs sezonas pirmajos divos startos Pasaules kausā guva astotās vietas, bet turpinājums līdz pēdējam trimestrim nebija tik sekmīgs, jo viņš desmitniekā individuālajās sacensībās neiekļuva. Tiesa, pirms olimpiskajām spēlēm viņš kļuva par Eiropas čempionu sprinta distancē, izpildot Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs guva 12.vietu iedzīšanā, bet pārējās distancēs saskārās ar lielām problēmām šaušanā un tika pie zemākām vietām. Tāpat Olimpiādē slēpoja arī Oskars Muižnieks, kurš 20 kilometru distancē bija virs Rastorgujeva, bet labāko četrdesmitniekā neiekļuva. Muižnieks, kurš nav noliedzis, ka viņa galvenais mērķis bija tikt uz olimpiskajām spēlēm, pēc olimpiskajām spēlēm sacensībās nepiedalās.

Pasaules kausa sezonas pēdējās sacensības, kurās dāmas cīnīsies 12,5 kilometru distancē ar masu startu, sāksies plkst.17.

Saistītie raksti

Šeit gaidāma sīva cīņa par uzvaru kopvērtējumā, jo vienas sacensības pirms sezonas beigām līdere ar 799 punktiem ir somiete Kaisa Mekereinena, kamēr otrā ar 794 punktiem ir Anastasija Kuzmina no Slovākijas. Tikmēr trešo vietu ar 744 punktiem ieņem baltkrieviete Darja Domračeva.

Savukārt latviete Baiba Bendika, kurai sezona jau noslēgusies, iekrājusi 82 punktus un atrodama 55.vietā.

Kā vēstīts, sprintā Bendika ieņēma 59.vietu, bet iedzīšanā finišēja 53.pozīcijā.

Pasaules kausu Tjumeņā boikotē Kanādas, Čehijas, Ukrainas un ASV biatlona izlases, kā arī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zeltu un sudrabu ieguvušais zviedru biatlonists Sebastians Sāmuelsons.

LA.lv