×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Raidījumā „Ciemos” izraudzīs pārāko Latvijas ciemu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Beidzot pienākusi diena, kad godīgā cīņā būs iespējams noskaidrot seno jautājumu, kurš galu galā ir pārākais Latvijas ciems. To būs iespējams uzzināt, turpmāk ceturtdienu vakaros vērojot un savējiem līdzi jūtot jaunajā TV viedspēlē „Ciemos”, kas no 2. oktobra astoņas nedēļas būs vērojama Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

„Šis nebūs realitātes šovs – patiesībā nevaru atrast neko līdzīgu, kas būtu veidots šajā žanrā,” jautāts par raidījuma formātu it nemaz nesamulst tā režisors Uģis Olte. „Tā ir kārtīga spēle. Kā bērnībā, kad bērni iziet pagalmā un ar visu sirdi metas darbībā. Te tāpat ir aktīva iedarbība ar vidi, kur spēlētājs ir aktīvā pozīcijā.”

Jaunajā spēlē, kas top „Latvijas Mobilā Telefona” un „Vides Filmu Studijas” sadarbībā, piedalās piecas komandas, katra pārstāvot vienu no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Katra komanda pārstāvēs kādu ciemu vai mazpilsētu: Kurzemi – Vaiņode, Zemgali – Baldone, Vidzemi – Alūksne, Sēliju – Viesīte un Latgali – Rogovka. Tāpat katrs no raidījumiem būs veltīts vienam Latvijas novadam, kurā komandas rādīs savas zināšanas un erudīciju, beigu beigās izcīnot Latvijas pārākā ciema godu.

Pēc pirmajām piecām sērijām spēli pametīs tā komanda, kurai būs veicies vismazāk. Pēc tam – katrā etapā pa vienai, lai spēles finālā, sacenšoties trim komandām, pārliecinātos, kurā Latvijas novadā dzīvo visvarošākā un viedākā komanda.

Jaunība, briedums un viedums – šie trīs spārnotie vadmotīvi kalpoja par kritēriju, izraugoties katras komandas trīs dalībniekus. „Ir interesanti, kā saslēdzas trīs dažādu paaudžu skatpunkti, vēl interesantāk – vērot, kā viņi sadarbojas, jo to nākas darīt komandas vārdā,” spriež Olte. „Jau tagad ir skaidrs, ka, piemēram, vecākām kundzēm ir daudz vieglāk pakoķetēt un sarunāt lietas ar cilvēkiem. Savukārt jaunie ir spējīgi darīt lietas pamatīgā ātrumā.”

„Gribam parādīt, kāds ir latvietis, kāda ir viņa dvēsele – ar kādu pildījumu viņš ir pildīts. Kad latvieši kļūst azartiski, virspusē paceļas daudzas līdz tam slēptas dvēseles nianses, un man tas ļoti patīk. Šī nebūs tikai ierastā sacensība starp kaimiņiem vai ciema iedzīvotājiem, sak’, kuram sakoptāka sēta. Te redzēsim, ka latviešiem iekšā ir baigā uguns, kas pamodināta, sprakst uz visām pusēm. Te atklājas neticamais – ja trīs cilvēki no ciema piedalās, tad viss ciems ir gatavs iesaistīties un palīdzēt. Tā ir labvēlīga augsne, lai skatītāji atklātu arī lietas, kuras savos darbos aprakstījis Blaumanis,” saka Olte.

Raidījuma režisors aicina nemulst, padzirdot nosaukumu „viedspēle”. Spēles būtībā paredzēts atklāt ko jaunu par savu un arī kaimiņa ciemu, talkā ņemot dalībniekiem iepriekš neizpētītas funkcijas it kā labi pazīstamajos viedtālruņos. „Mūsdienās viedierīces ir kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu. Kādreiz cilvēki skrēja pliki, tad izdomāja, ka var apģērbties. Tad izdomāja, ka var apaut kājas un uzlikt galvā cepuri, bet kad pasliktinājās redze – arī brilles. Tāds pats eksistences rīks ir viedtālrunis, normāls palīgs ikdienā, kas palīdz tikt pie sakariem un informācijas. Raidījumā mēs iekļaujam to mūsdienu ainā. Paskatīsimies, kā tā priekšrocības pratīs izmantot mūsu spēles dalībnieki.”

Kā raidījuma vadītājs izraudzīts līdz šim televīzijas skatītājiem mazāk pazīstamais Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens, kuru līdz šim vairāk redzējām „Rīga 2014” Kultūras vasarnīcas namatēva lomā, kā arī darbojamies kā improvizācijas teātra „Hamlets” aktierim. „Gribējām tīru, nesabojātu cilvēku, kurš reizē nekautrējas runāt ar latgaļu akcentu un kuram pa īstam patīk cilvēki,” par jauno vadītāju teic Olte, uzsverot – „Spēle dvesīs dzīvesprieku un apliecinās, ka dzīvojam brīnišķīgā vietā un būs interesanta ikvienam, kas vēlas redzēt latviešus mazliet paātrināta darbības tempā, nekā tas ierasts.”

Varbūt noder

Raidījums „Ciemos” LTV1 ēterā no 2. oktobra, katru ceturtdienu 19.15, atkārtojums tās pašas nedēļas sestdienā 15.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+