×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2014
Drukāt

Raidījums: 76 santīmu parāda dēļ izsola dzīvokli (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Divi tieslietu ministri nespēj atstādināt tiesu izpildītāju Uldi Zepu, kurš, neskatoties uz tiesas iebildumiem, izsolījis dzīvokli 76 santīmu parāda dēļ, un par kura darbībām sūdzības krājas kaudzē, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Zvērināts tiesu izpildītājs Zeps parādu piedziņas jomā kļuvis par simbolu amatpersonu visatļautībai un nicīgajai attieksmei pret sabiedrību, norāda raidījums, atzīmējot, ka ierasto praksi viņš varēs turpināt, jo savu amatu ir saglabājis arī pēc jauniem pārkāpumiem.

Kāda Jūrmalas iedzīvotāja parāds par dzīvokli bija tikai 76 santīmi, bet tiesu izpildītājs, nepārliecinoties, vai parādu nevar piedzīt, pārdodot kādu citu kustamu parādnieka mantu, uzreiz ķērās pie dzīvokļa izsolīšanas.

“Zvērināts tiesu izpildītājs Zeps, vēršot piedziņu uz nekustamo īpašumu, nav rīkojies pēc labas ticības un ar likumu piešķirtās tiesības izmantojis ļaunprātīgi,” secināts Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesneses lēmumā.

Līdzīgi Zeps rīkojies arī kādas Kauguru iedzīvotājas lietā, kur, piedzenot 30 latu administratīvu sodu, rīkoja viņas dzīvokļa izsoli. Tiesa gan netaisnīgo lēmumu atcēla.

Tiesu izpildītāja pārkāpumus izskatīja disciplinārkomisija, un izteica piezīmi. Zeps savu vainu neatzina un turpināja līdzšinējo praksi. Kā ziņo raidījums, drīz gaidāma vēl viena disciplinārlieta par viņa darbībām ar īpašumiem Ķemeru sanatorijas epopejā.

Sūdzībām krājoties, arī Tiesu izpildītāju padome rosināja disciplinārlietu, un Saeimas Juridiskā komisija devās izbraukuma sēdē, lai ar padomi pārrunātu, ka tā turpināt nedrīkst.

Pēc notikušā Tieslietu ministrija šonedēļ vēlējās izvērtēt Zepa darbību, bet tiesu izpildītājs paziņoja, ka nevarēs ierasties, jo ieplānojis izmantot sev pienākošos atvaļinājumu.

Raidījums informē, ka jau iepriekšējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns bija cerējis, ka tiesu izpildītājs tiks atstādināts. “Gala beigās, protams, ministrs paraksta dokumentus par atstādināšanu, taču ir jāievēro noteikta procedūra,” izteicies Bordāns.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina skaidrojusi, ka disciplinārlietu komisija var ieteikt ministram atstādināt no amata tiesu izpildītāju, bet šajā gadījumā pagaidām šāda te darbība nav iespējama.

Kā vēsta “Nekā personīga”, disciplinārlietu komisijā atstādināšana nemaz nenotika – tiesu izpildītājs saņēmis rājienu un viņam būs vēlreiz jākārto kvalifikācijas eksāmens. Pēc neoficiālām ziņām, Zepu par labu lēmuši abi viņa kolēģi Jānis Tunnis un Katrīna Baltalksne un arī Aleksejs Remesovs no Tieslietu ministrijas. Par atstādināšanu ir bijusi tikai Kucina.

“Es sagaidīju, ka šim disciplinārsodam būtu jābūt daudz bargākam, es sagaidīju, ka tam būtu jābūt atstādināšanai no amata,” nepatīkami pārsteigta ir jaunā tieslietu ministre Baiba Broka (NA).

Broka pieļauj, ka varbūt nepieciešams izveidot vienotu disciplinārlietu komisiju visām juridiskajām profesijām, kur ieinteresētība un disbalanss nebūtu tik liels.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Un tieši tādi alkatīgi padibenes kā Zeps un viņa aizstāvji ar katru tādu noziedzīgu izrīkošanos tuvina Maidanu Rīgai ! Divi ministri netika galā ar vienu zaglīgu un alkatīgu pretekli ??? Tā tiešām ir anekdote ! Vai arī tika labi samaksāts ( vai nu personīgi vai partijas kasē ) Tiešām jābrīnās cik liela ir tautas pacietība ,bet kādreiz jau tas vadzis lūzīs ! Un tad tiešām būs lieli sū….

  2. Baltalksne jau tāda pati.

  3. Tas ir no tās pašas sērijas,kad Ministru ēkas kāpņu rekonstrukcija pabeigta,bet staigāt nevar tapēc,ka kādam kautkas licies nav ievērots pēc likuma.Un punkts! Staigājiet pa sētas durvīm!

  4. Tikai jautājums – kurš dibina ”Zvērināts tiesu izpildītāju” kantori un kurš nosaka tā darbības veidu un kurš nosaka tā darbības kontroli un licenses atsaukšanu? Tur ir arī atbilde un nav ko brīnīties par Latvijas varas degradāciju…Tāpēc jau ir vēlēšanas un pilsoņiem ir iespējas visādus buldozerus,puķkopjus un marsiešus nevēlēt, bet lietoto pamperu reklāma dara savu un atkal rociņa stiepjas pēc vēlāk smirdoša biļetene un asarām.Žēl to cilvēku un kam mums prezidents – vai tas nevar kaut ko bilst šajā sakarā? Jā vienam rādijās zoosapņi, otram jāsargā blēdītā viesu māja.

  5. “Divi tieslietu ministri nespēj atstādināt tiesu izpildītāju Uldi Zepu.”
    – – – – – – – – – –
    Tas spilgti demonstrē šodienas Latvijas nesakārtotību. Tāpat VARAM ministrs nespēja atstādināt Lembergu, jeb Dombrovskis Streļčēnoku. Mūsu valstī vajag nopietnas reformas. Mūsu ievēlētiem pārstāvjiem vajag ar šīm reformām nodarboties, nevis ar mantas raušanu sev un savām ģimenēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+