×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Raidījums: Ar darba sludinājumu starpniecību Latvijā meklē interneta troļļus (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijas vadošā vakanču portālā ievietots sludinājums, ka darbā tiek pieņemti interneta troļļi. To izdarījis Ķīpsalas izstāžu centra pakļautībā esošais projekts “RigaComm”, kas gan noliedz ļaunprātīgu nolūku, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Kā norādīja raidījums, pēc definīcijas troļļi ir personas, kas komentāru veidā portālos, sociālajos tīklos un blogos ievieto sagrozītu, tendenciozu un propagandas tipa informāciju. Līdz šim troļļi asociējušies ar Krievijas propagandas mašinēriju – Maskavas algotie troļļi centušies internetā pārliecināt, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir labs, Ukraina – okupējama, bet Baltijas valstis – naidīgas.

Tieši šis aspekts licis interneta troļļu aktivitātes uzraudzīt Drošības policijai, kura jau šobrīd Latvijas interneta portālos atklājusi organizētās troļļošanas pazīmes.

“Šobrīd tā saucamā troļļošana nav krimināli sodāma darbība, taču Drošības policijas vērtējumā tendenciozi un sagrozīti komentāri, kas tiek apzināti izplatīti nolūkā diskreditēt Latvijas Republiku un tās amatpersonas, nelabvēlīgi ietekmē demokrātisko diskusiju procesu un tādējādi ilgtermiņā var radīt riskus nacionālās drošības interesēm,” raidījumam norādīja Drošības policijā.

Tā gan neatklāja, vai policijas uzmanības lokā nonācis konkrētais “RigaComm” troļļu meklēšanas sludinājums.

Digitālo komunikāciju eksperts, “Inspired Digital” pārstāvis Artūrs Mednis “RigaComm” rīcību vērtē kā interneta industrijas graušanu un aicina “CV-Online” sludinājumu izņemt.

“RigaComm” savukārt norāda, ka tas esot tikai eksperiments pamēģināt saprast, vai Latvijā var izveidot troļļu armiju.

“Metodoloģijas sistēmu, ko mēs izstrādāsim šīs pētnieciskās akcijas ietvaros, mēs noteikti nenodosim trešajām personām. Tā būs mūsu iekšēji izstrādāta sistēma, kas pie mums arī paliks,” skaidroja projekta “RigaComm” vadītājs Andris Breške.

Troļļošana ir kļuvusi par hibrīdkara ieroci, un tamdēļ arī NATO izveidojusi Latvijā speciālu nodaļu interneta troļļu uzraudzīšanai. Ar secinājumiem, kā troļļi ietekmē vidusmēra interneta lietotāja domāšanu Latvijā, NATO nāks klajā septembra beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. nu ja, tie kas neatbalstīs pe d e ras tus, āfrikāņus, gmo, vakcināciju, kara propogandu, bāriņtiesu genocīdu, krievijas nomelnošanu, bērnu maitāšanu, vid lepno karaļnamu par nodokļu maksātāju naudu, valsts iztirgošanu utml …, sauks par “troļļiem” !

  un kā ar 1OO pantu Satversmē ?

  un šis ir ārpus katras demokrātiskas vasts principiem —> “Šobrīd tā saucamā troļļošana nav krimināli sodāma darbība, taču Drošības policijas vērtējumā tendenciozi un sagrozīti komentāri, kas tiek apzināti izplatīti nolūkā diskreditēt Latvijas Republiku un tās amatpersonas, nelabvēlīgi ietekmē demokrātisko diskusiju procesu un tādējādi ilgtermiņā var radīt riskus nacionālās drošības interesēm,” raidījumam norādīja Drošības policijā.” – TAS NOZĪMĒ TOTĀLU DIKTATŪRU ? VALDĪBU NEDRĪKST KRITIZĒT ?

  Kaut kā neizskatās, ka mūsu valsts uzplaukumā gavilētu un emigrējušie latvieši rindām vien atgrieztos no piespiedu izsūtījuma ekonomiskajā trimdā uz neskaitāmajām, jaunajam, labi apmaksātajām darba vietām Latvijā ! Tātad valdība IR pelnījusi kritiku un ne tādu vien, jo slikti strādā ! Un, ja kādas valsts prezidents izrādās sapratīgs un vismaz vārdos izsaka tautai labvēlīgus lēmumus, vai par to tagad nedrīkst runāt ? Tātad tomēr diktatūra, nevis demokrātija, ja ?

  KĀ ATPAZĪSTAT TROĻĻUS UN KĀ ATŠĶIRAT, KUR TROĻĻU UN KUR TAUTAS VIEDOKLIS ???

 2. rietumu propogandas troļi Atbildēt

  jau mums aktīvi darbojas, par ko troksnis? napārtraukti visos medijos stumj rietumu melus visos iespejamos veidos gan kā rakstus gan kā komentārus

 3. Jautājums. Ja es personīgi nesastāvu nekienā organizācijā, pauži tikai savu personīgo viedokli, kas nebūt nav labvēlīga pasaules demokratizētājiem un okupantiem, vai es esmu trollis?

  • bet protams jo tu nerunā, nedimā, nedari kā partija liek, tātad esi tautas ienaidnieks:) kas smiekligi tad lamājot kremli un čeku, paši musu valstvīri izmanto tieši tādas pat darba netodes. DP pati saka ka tas nav krimināli sodāms, bet tas netraucē ” sekot līdz” aizturet, nopratināt, iebiedet….. nav jau mums tās sibirijas, bet ja būtu noteikti uz turieni izsutitu

 4. Bezcerība. Latvija iet bojā, kalniņiem un kauperiem piepalīdzot, Varbūt kangariem laba oža? Zina, kas būs tuvā nākotnē?

  • Tikai nevajag. Kalniņš un Kaupers vēl kaut cik cīnās pret Latvijas amerikanizāciju, prieks par viņiem. Lielākā daļa laiza jauno okupantu zābakus , tāpat kā viņu senči 40-tajā bučoja un ar ziediem sagaidīja krievu tankus.

   • Uldi, vai Tu tik labi esi iepazinis un izbaudījis Amerikas iedzīvotāju dzīvi un dzīves līmeni, ka tik ļoti satraucies par amerikanizēšanu?
    Tas, ka rusifikāciju Tu neesi baudījis ir pilnīgi skaidrs.
    Tie, kas ir izbaudījuši 50 gadu rusifikācijas, domāju, nebūtu lielu iebildumu izbaudīt Amerikas dzīves standartus.
    Pieļauju, ka tas būtu pat interesanti. Tomēr diezin vai mums tā paveiksies… 🙁

    • Savos 50-mīt gados šo to esmu piedzīvojis, tik ne tādu latviešu tautas iznīcināšanu kā šodien. Neviena rusifikācija nestāv klāt. Toties pasaules okupanti gan bāžas virsū ar savu “demokratizāšanu”, sāksim kaut ar pedogailismu utt

    • Kādus Amerikāņu standartiem tu gribi izbaudīt, geju ,pedofīļu ,jaunatnes samaitāšanu skolās ar sexsuālo audzināsanu utt.
     nolaidies uz zemes europa un asv mūs bagātus netaisās padarīt ,tieši otrādi

   • Uldi,JĀĀRSTĒJAS pie Hūtes krūts !Ja ne tie amerikāņu zābaki,tu sen jau pūtu Čečenu mālos vai Ukrainas stepēs.Ne velti krievu puikas mūk no rodinas lai nekļūtu par Putina iegribas ložmetēju gaļu.Tādi kā tu ne krievu rubuli laiza,bet ASV dolāru vai eiro.Arī ne Žiguli draijē,bet BMW vai AUDI utt.Tad ko tu laizi no krieviskā?Vodku un voblu ar semuškām 9.maijā?

 5. Vai taS IR KĀDAM BRĪNUMS?Ādažos ložņāja krievu špioni caur Linderu.Tagad jau zaļie čeloveki braukā atklāti.Vai līdzvērtīgi tiek pārbaudītas Krievijas bāzes? Ne mūžam !Pilna Latvija ne vien ar interneta troļļiem,bet ar reāliem sarkanbrūniem putinistiem.Valsts ir sen jau bez neviena vērā ņemama valsts vīra/sievas.Visa politspice tāds noplucis Rogovkas pēcbaļļuka no”elojamu targašu andelis.Netiek aizstāvēts ne VALSTS ! ne TAUTAS ! / latviešu !/ gods .Pēc 25 !!!!”neatkarības”gadiem prezidents !!!,deputāti utt. turpina balstīt divvalodību!Krievi paliek arvien nekaunīgāki,jo redz,ka var drīz panākt to ko vēlas,krievu mēli kā PSRSā !Troļļi uzdzīvo,bet mani u.c. CENZĒ .BEZ Krustiņa LA ir pilnīgi bezzobaina – NELASĀMA !!

  • Обана! Ну прямо нервный срыв какой то. Осталось только ещё разрыдаться во весь голось и завыть.
   «Абассака!»

  • lošņā kā reiz jaunie okupanti ko te daļa tūdaliņu ar ziediem sagaidja ābramus bučojot

Draugiem Facebook Twitter Google+