×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Raidījums: Arhīvā nav vietas VDK dokumentiem (3)

Ekrānšāviņš no LNT ziņām.Ekrānšāviņš no LNT ziņām.

Latvijas Nacionālajā arhīvā nav atbilstošas vietas Valsts Drošības komitejas dokumentiem, tajā trūkst piemērotu telpu un arī finansējuma dokumentu atbilstošai uzglabāšanai, piektdien, 22. decembrī, ziņoja LNT raidījums “900 sekundes”.

Valsts drošības komitejas dokumenti jeb tā dēvētie čekas maisi pašlaik sadalīti. Ziņas par cietušajiem glabājas Latvijas Nacionālajā arhīvā, bet Satversmes aizsardzības birojā – informācija par aģentiem un ziņotājiem jeb represīvā aparāta personāls.

Raidījums noskaidrojis, ka abu daļu apvienošana būs sarežģīta, sākot jau ar to, ka iespējamās arhīva telpas Rīgā, Imantā, Skandu ielā atrodas tiešām neapskaužamā vietā – tā atzīst arhīvā. Arhīvs Skandu ielā atrodas industriālā teritorijā, uz kurieni ved ceļš bez ietves, bez apgaismojuma un nav remontēts jau ilgus gadus. Bijušajā Radiotehnikas rūpnīcas telpās jau tagad dokumenti krājas uz grīdas milzīgā, dokumentu glabāšanai nepiemērotā telpā, kurā trūkst arī piemērotas ventilācijas sistēmas.

“Mums nav naudas, lai nopirktu plauktus, mēs gaidām jauno gadu,” – tā atzīst Nacionālā Arhīva direktore Māra Sprūdža. Vispirms jāiekārto dokumentiem piemērota, ventilēta, ugunsdroša telpa. Jānodrošina nakts apsardze, kuras tagad nav, un arī jādomā par darbiniekiem, kas zina, kā jāstrādā ar VDK kartotēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja viņus kaut kur nosūtīs tad ko darīs nākošajās vēlēšanas,par ko cepsies,a tā jau 25 gadus ka nak vēlēšanas sāk cilāt un maisīt lai patrioti raustās,tie kas tur bija veiklie un naudīgie jau sen nozaga savas lietas un pārējās tapat nerādīs joluk nevarot but droši ka tās būs īstās,ja nebūs šo maisu,Lembergiāde,miljonāru ieraksti un vēl citas ūdeņu lietu ko tad metīs ūlim paliks tikai Krievi nāk vai tā un pie tās jau esam pieradusi,kā nenāk tā nenāk tikai tie kuri šeit veikuši manipulācijas aizmukuši uz citām zemēm ar miljoniem un tapat vietējie miljonāri paliek ar vien vairak un labāk situēti.

  2. visādus ieganstus meklē Atbildēt

    tā gribas sadedzināt tos pierādījumus, ka acīs cērtas !

  3. Un kam bija tā fiksā ideja Atbildēt

    Maisus sūtīt uz tik vārdos iespaidīgu vietu kā Nacionālo arhīvu kur nav ne vietas ne personāls lai ar maisiem tiktu galā.. tad jau labāk vest uz jauno Nacionālo bibliotēku kur ir vēl tukšas siltas telpas un ēka atrodas viegli pieejamā drošā vietā un ar labu ēstuvi kur pusdienot.

Draugiem Facebook Twitter Google+