Mobilā versija
Brīdinājums +1.0°C
Gvido, Atvars
Piektdiena, 31. marts, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Raidījums: Baltijas jūrā uzietas netipiskas, iespējams, nāvējošas baktērijas

bakterijas

Polijas zinātnieki uzgājuši Baltijas jūrai netipiskas baktērijas, kas var būt pat nāvējošas, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Baktērijas latīniskais nosaukums ir “Vibrio Vulnificus”, un tās parasti ir sastopamas krietni siltākos ūdeņos. Pie Ziemeļamerikas krastiem tās šogad jau bijušas par iemeslu divu cilvēku nāvei.

Tās ir īpaši bīstamas cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti, ja ir vaļējas brūces vai citi ādas bojājumi. Latvijas zinātnieks uzskata, ka Baltijas jūrā pie Polijas šīs nāvējošās baktērijas, visticamāk, ievestas ar kāda kuģa balasta ūdeņiem.

“Es pieņemu, ka tas ceļš varētu būt tāds, ka viņu atveda ar balasta ūdeņiem un turpat netālu gadījās kāds, kas paņēma paraugu un konstatēja. Tā ir siltu ūdeņu baktērija, un man šķiet maz ticami, ka viņa te izdzīvos. Jautājums ir tāds: cik ilgi viņa te var uzturēties, bet pieņemu, ka neviens to nezina šobrīd,” vērtēja Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošais pētnieks Juris Aigars.

Kā skaidro zinātnieks, bīstamās baktērijas labi jūtas, ja ūdens temperatūra ir vairāk nekā divdesmit grādu. Ņemot vērā, ka Baltijas jūrā tik silts ūdens ir vien retās vietās, līdz Latvijas piekrastei šīs nāvējošās baktērijas, visticamāk, nevarētu nonākt, vērtē zinātnieks.

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+