×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Raidījums: bojātu elektrības vadu dēļ Vecumnieku mežā miruši divi staltbrieži

Briedis2

Vecumnieku novada Kurmenes pagastā mežā gājuši bojā divi staltbrieži, kas guvuši nāvējošu elektrības triecienu. Traģiskais negadījums noticis bojātu elektrības vadu dēļ, šodien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

 

Vados sapinušos, nāvējoši savainotos dzīvniekus un bojātos vadus uzgājis mednieks Juris Liepa. Pēc bojājumu atklāšanas viņš zvanījis “Latvenergo”. „Sadales tīkli” (ST) atslēdza elektrību un remontbrigāde salaboja līniju. Līdz tam par elektrības trūkumu neviens nesūdzējās, jo vienīgā māja, uz kuru līnija stiepjas, ir tukša un daļēji izdemolēta.

Mednieks raidījumā pauda sašutumu par notikušo – ja kāds būtu nelikumīgi nomedījis divus staltbriežus, par to draudētu 3000 latu naudas sods un vēl kriminālatbildība. Liepa arī ir pārliecināts, ka bojātie elektrības vadi pa zemi mētājušies ilgstoši, ko “Latvenergo” apšauba.

„Tādi gadījumi, ka elektrības vadi staipās pa zemi, ir ārkārtīgi reti. Te gan jāpiemin, ka ST apkalpo vairāk nekā 90 000 kilometrus elektrolīniju, kas nozīmē, ka mēs nevaram garantēt, ka visu laiku viss būs ideālā kārtībā. Mums ir obligāti apskates periodi. Gaisa vada līnijām reizi trijos gados, kad piefiksējam šādas situācijas,” LTV sacīja ST pārstāvis Armands Staltmanis.

Viņš atzina, ka ar šādiem negadījumiem ir jārēķinās, un atgādināja -, pamanot nokārušos vadus un citus līniju bojājumus, vadus nedrīkst aiztikt un nekavējoties jābrīdina atbildīgie dienesti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+