×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Raidījums: Brokai joprojām nav pielaides valsts noslēpumam (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Iespējams, pielaide valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) netiek dota, jo neesot skaidrības par vairākiem faktiem, kas saistīti ar Brokas kādreizējo darbību, proti, par sadarbību ar Ķemeru sanatorijas kādreizējo investoru “Ominasis Latvia”, kā arī jautājumi par viņas pārstāvētās nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem.

TV3 raidījums “Nekā personīga” 23.martā vēstīja, ka pēc tā rīcībā esošās neoficiālās informācijas Satversmes aizsardzības birojs (SAB) patlaban pārbauda faktus, kas saistīti ar Brokas sniegtajiem pakalpojumiem kādreizējam Ķemeru sanatorijas investoram “Ominasis”, jo 2011.gadā būvnieks “NCC Konstrukcija” izteica apgalvojumus, ka “Ominasis” krāpjas ar pievienotās vērtības nodokli, un iesniedza dokumentus finanšu policijai.

Tā kriminālprocesu neierosināja, jo bija iestājies noilgums, tomēr laiks, par kuru būvnieks sūdzējās, sakrīt ar to, kad uzņēmumam “Ominasis Latvia” juridiskās un finanšu konsultācijas sniedza Broka, vēstīja raidījums.

Tāpat raidījums ziņoja, ka SAB interesējot nesenie notikumi, proti, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) sponsoru ietekme uz partijas pieņemtiem lēmumiem, jo ilgāku laiku izskan aizdomas par maksātnespējas administratora, regulāra nacionālās apvienības ziedotāja Māra Sprūda dominējošo lomu partijā un viņa naudas izcelsmi.

Broka raidījumam noliedz, vai laikā, kad bija tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre un ministra padomniece, centusies lobēt maksātnespējas administratoru grupējumu intereses. Viņi bijuši kolēģi asociācijā, kurā piešķir sertifikātus administratoriem.

“Es neredzu nekādu pamatu. Ko es būtu neatbilstoši likumam tādu darījusi? Pret mani nav neviens kriminālprocess, ne bijis, ne esošs. Kāpēc, lai man nevarētu būt pielaide valsts noslēpumam,” raidījumam saka Broka. Līdz ar to ministre neuzskata, ka viņas darbs nesaņemtās pielaides dēļ būtu kā traucēts.

Tomēr citās domās ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš uzskata, ka ministrs bez pieejas valsts noslēpumam nevar vadīt tieslietu jomu, jo tās pārraudzībā ir SAB un tas ir nebijis gadījums, ka tik atbildīgam ministram šāda pielaide nav dota.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Maizītis (Vienotības draugs) atkal pārcenties savā nelabvēlībā. Kaut kā Vienotībai taču jāmasē savi konkurenti. PRETĪGI

  2. dodoties, B.Broka izteica dziļu pateicību N.Ušakovam. Gluži tāpat Rīgas domē tā vietā, lai opozīcija nesašķeltos, NA deputāti sadarbojās ar SC. Man tas nav izprotams. Šķērsām.

  3. Šis apgalvojums taču neizskan PIRMO reizi, ka Brokai NAV pielaide valsts noslēpumam??? KĀDA TE VĒL VAR BŪT RUNA, TĀDAM MINISTRAM VADOT TIESLIETU MINISTRIJU??? Atkal NA nav domājusi savu uzdevumu augstumos, nominēdama šim amatam Broku?! Neticu, ka apvienības vadošie NEBIJA LIETAS KURSĀ PAR BROKU KĀ KANDIDĀTI, kurai nav pielaide valsts noslēpumam!? NETICU!!! ATKAL SKANDĀLS!??

    • Pirms tu sāci klaigāt kā no laktas nokritusi vista, noskaidro faktus. Šajā rakstā nav nekas vairāk kā puspatiesības un insinuācijas, kas ir polītisku pretinieku vai konkurentu visparastākais ierocis. Pielaide netiekot dota, jo “neesot skaidrības par vairākiem faktiem”. Nu tad noskaidrojiet šos “faktus” pirms sāciet nomelnot polītiķa reputāciju! Es te redzu to pašu metodi, kuru “Vienotība” lietoja pret Sprūdžu, Ķīli, Jaunzemi-Grendi un Cilinski. Galu galā … vēlēšanas tuvojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+