Latvijā
Kriminālziņas

Raidījums: “Būvnieku lietā” Martinsonu brīdināja par gaidāmajām kratīšanām8

Foto: LETA

Valsts noslēpumu saturošas izmeklēšanas operatīvās informācijas noplūde izmeklējot tā saukto “būvnieku lietu” ir notikusi un par to atbildīgs ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. To sarunā ar TV3 ziņām uzsvēra Valsts ieņēmum dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Podiņš, kurš vadīja VID Finanšu policiju 2013. gadā, kad “būvnieku lietā” notika operatīvā izstrāde un kratīšanas, kategoriski noliedz bijušā KNAB operatīvas daļas vadītāja Jura Juraša pausto, ka noplūdē būtu vainojami Podiņa padotie VID FP.

Saistītie raksti

“Tas neatbilst patiesībai. Jā mums šī sadarbība [ar KNAB] bija un tās laikā mūsu rīcībā bija ziņas, ka noplūde notiek no KNAB darbinieku puses. Veicot realizāciju un konkrētas procesuālas darbības, šīs informācija diemžēl apstiprinājās, ka noplūde bijusi tieši no KNAB darbiniekiem. Protams, daļu pierādījumu iespējams, neizdevās savākt, jo informācijas noplūde bija diezgan nopietna,” norāda Podiņš.

Būvnieku lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un nelegāli iegūtas naudas atmazgāšanu aizdomās turētais uzņēmējs Māris Martinsons zinājis, ka tiesa sankcionējusi kratīšanas vairākos viņam piederošos būvniecības uzņēmumos un dzīves vietā un daļu pierādījumu, visticamāk, izdevies iznīcināt. Aizdomas apstiprinājušās Finanšu policijas veikto kratīšanu laikā, kad viens no KNAB darbiniekiem pieķerts tuvās attiecībās ar Martinsona sekretāri.

Plašāk pat noplūdi “būvnieku lietā” skatieties TV3 ziņu sižetā.

LA.lv