×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Raidījums: Čalovska tiesāšanas process ASV norit lēnāk nekā plānots (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Deniss Čalovskis.

ASV izdotā Latvijas pilsoņa, par Imantas hakeri dēvētā Denisa Čalovska tiesāšanas process norit lēnāk nekā sākotnēji plānots – līdz šim ir notikušas divas pirmstiesas noklausīšanās sēdes, bet lietas izskatīšana pēc būtības nozīmēta tikai uz oktobri, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Čalovskis atrodas Metropolitēna labošanas centrā Ņujorkā, bet tiesā viņu pārstāv advokāts no ASV. Latvijas vēstniecība ASV ir regulārā kontaktā ar Čalovski, raidījumam stāstīja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļas vadītāja Diāna Eglīte.

“Saskaņā ar advokāta informāciju apstākļi viņam ir labi. Viņš pats arī vēstniecībai nav sūdzējies par saviem dzīves apstākļiem,” teica Eglīte.

Lieta ievilkusies, jo advokāti ar apsūdzības uzturētājiem nav varējuši vienoties par to, kādi pierādījumi procesā ir izmantojumi. Tagad to plānots izlemt līdz 17.augustam. Savukārt lietas izskatīšana pēc būtības pašlaik ir pārcelta uz 26.oktobri.

“Vēl pavasarī es skatījos daudz cerīgāk. Ir šis process ievilcies. Nenotiek varbūt tā, kā mēs sākumā bijām plānojuši. Pamatā Čalovskis pavada laiku, gatavojoties savai aizstāvībai. Notiek visai bieži tikšanās ar advokātiem, advokāti ir piesaistījuši ekspertus – datorspeciālistus,” stāstīja Čalovska advokāts Saulvedis Vārpiņš. Pēc viņa teiktā, Čalovskis varētu arī turpināt cīnīties par to, lai viņa lietu skatītu Latvijā.

Lieta līdz skatīšanai pēc būtības gan var nemaz nenonākt. ASV ļoti populāra ir apsūdzētā vienošanās ar prokuratūru, kas parasti paredz vismaz daļēju vainas atzīšanu un līdz ar to maigāku sodu. Šāda vienošanās piedāvāta arī Čalovskim, stāstīja Vārpiņš. Detaļas gan netiek atklātas.

Iepriekš Čalovskis noliedza, ka būtu piedalījies datorvīrusa “Gozi” radīšanā un izplatīšanā, par ko viņam kopā ar diviem citiem vīriešiem jāstājas ASV tiesas priekšā.

Pagaidām advokāti atturas prognozēt, cik ilgi tiesa varētu skatīt Čalovska lietu. Notiesāšanas gadījumā Čalovskim draud līdz 67 gadu cietumsods, taču esot maz ticams, ka tiesa varētu lemt par maksimālo sodamēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā mūsu “kompjūterģēnijam” prata sadarboties nepietiks, tad pusi no tā droši saņems, kā nemetās.

Draugiem Facebook Twitter Google+