×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Raidījums: Dedzinot rudens lapas, riskē ar policista apciemojumu un vēzi (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Ogres pusē vairākiem iedzīvotājiem kā pārsteigums nācis pašvaldības policijas apciemojums, liekot nodzēst pirms tam iekurināto lapu ugunskuru, vēsta skaties.lv.

Šajā pilsētā lapām pielaist uguni ir aizliegts – šobrīd gan kārtības sargi lapu dedzinātājus nesoda, vien izsakot brīdinājumu, taču nākotnē par šādu rīcību draud no 70 līdz 1000 eiro liels naudassods.

Vairāki iedzīvotāji jau izmanto pašvaldības atvēlētās lapu izmešanas vietas un atzīst, ka tas nāk viņiem par labu – vairs nav jāpūlas dedzināt lielas kaudzes, un arī to dūmi netraucē apkārtējiem iedzīvotājiem.

Savukārt vides aizstāvji norāda, ka degošo lapu dūmos ir sastopamas vielas, kas var stimulēt vēža slimību, tāpēc zelta rudens rotu labāk ir izmest, nekā pielaist tai uguni.

http://skaties.lv/latvija/sabiedriba/dedzinatu-lapu-dumos-ir-vezi-veicinosa-viela-vides-aizstavji-aicina-to-nedarit/

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Iecavā arī kūp … Tā kā Indijas smogs…

  2. pēcpuses slaucīšana izraisa vēzi , kā vēstī zimatnieciskie pētijumi ir jākaltē ziemeļu vējā , viss tik izraisa vēzi labāk nosaukt kas neizraisa ies ātrāk , galīgais sviests

  3. Olaines pagasta Stūnīšos kūp no rīta līdz vakaram.Logu nevar atvērt.Neviens policists nav manīts.Vai katrā novadā ir savi noteikumi?

Draugiem Facebook Twitter Google+