×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Raidījums “Gāzi grīdā” izsauc Indijas sašutumu

Foto - LETAFoto - LETA

Indijas diplomāti ceturtdien izteikuši protestu par populārā televīzijas raidījuma “Top Gear” (“Gāzi grīdā”) speciālizlaidumu, apgalvojot, ka tajā sniegts pretīgs viņu valsts atainojums. Vienā epizodē redzams raidījuma vadītājs Džeremijs Klārksons ar automašīnu “Jaguar”, kuram uz bagāžnieka uzmontēta tualete.

Klārksons paziņo, ka portatīva tualete ir “perfekta Indijai, ikviens, kas šeit ierodas, dabū ātras kājas (caureju)”.

Citā izspēlētā jociņā programmas vadītāji uz vilciena vagoniem izkarina plakātus “British IT is good for your company” un “Eat English muffins” (“Britu IT ir labs jūsu kompānijai” un “Ēdiet angļu smalkmaizītes”). Uzraksti kļūst par rupjību, kad vagoni tiek atvienoti un plakāti pārplīst.

Indijas vēstniecības Londonā pārstāvis Radža Sehars sacīja, ka indiešu amatpersonas sniegušas BBC palīdzību programmas veidošanā, taču tikušas maldinātas par tās saturu.

Viņš sacīja, ka BBC nosūtīta vēstule, lai “izteiktu mūsu dziļo vilšanos”.

“Mēs ļoti aktīvi palīdzējām, lai veicinātu vizīti, taču tad viņi noniecināja visu sabiedrību, kultūru un tautu. Tas ir patiesi pretīgi,” norādīja Sehars. “Mums ir ļoti ciešas attiecības un cieņa pret BBC. Iespējams, BBC tiek vairāk cienīts Indijā, nekā Anglijā, tāpēc mēs jūtamies nedaudz aizvainoti.”

Raidsabiedrībai BBC jau ir vairākas reizes nācies atvainoties par “Gāzi grīdā” vadītāju aso mēli.

Pagājušajā februārī BBC atvainojās Meksikas vēstniekam Londonā par šova vadītāju Ričarda Hamonda, Džeremija Klārksona un Džeimsa Meja šova epizodē paustajiem apvainojumiem Meksikai.

Pārraidē, kurā bija spriests par Meksikas uzņēmuma “Mastretta” ražotajām sporta automašīnām, radījuma vadītājs Hamonds sacīja, ka automašīnas atspoguļo tautas rakstura īpašības, cita starpā bilstot, ka meksikāņu automobiļi būs slinki, pārlieku smagi un pusaizmiguši.

Vadītāji arī aprakstīja meksikāņu ēdienu kā “apceptus vēmekļus” un izteica pieņēmumu, ka meksikāņi visu dienu pavada guļot.

“Tādēļ mēs nesaņemsim par šo sūdzības, jo Meksikas vēstniecībā vēstnieks sēdēs ar televizora tālvadības pultīm šādi,” izliekoties, ka viņš ir atzvēlies krēslā un krāc, pavēstīja Klārksons.

Novembrī BBC bija spiesta atvainoties par Klārksona televīzijas ēterā paustajiem spriedumiem, ka sabiedriskā sektora darbiniekus, kas piedalās 24 stundu streikā, vajadzētu nošaut ģimeņu acu priekšā.

Viena no iepriekšējām reizēm, kad Klārksons ar saviem spriedumiem izraisīja sašutumu, bija, kad viņš bijušo premjerministru Gordonu Braunu, kura viena acs pēc negadījuma, pusaudža gados spēlējot regbiju, ir akla, nosauca par “vienacaino skotu idiotu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+