×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. septembris, 2016
Drukāt

Raidījums: Jurašam miljonu kukulī piedāvājis bijušais Reira padomnieks Dambītis (5)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ar vienu miljonu eiro lielā kukuļa piedāvājumu pie nesen no amata atbrīvotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieka Jura Juraša pagājušā gada septembrī vērsies viņa kādreizējais kursabiedrs, Laimdotas Straujumas (V) valdības finanšu ministra Jāņa Reira (V) padomnieks Jānis Dambītis, kurš pats gan šo faktu noliedz, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Kā jau iepriekš izskanējis, kukulis varētu būt piedāvāts par to, lai toreizējais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Jurašs VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocesu pārkvalificētu no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods.

Saskaņā ar “Nekā personīga” rīcībā nonākušo informāciju, ar vērienīgā kukuļa piedāvājumu pie Juraša vērsies viņam labi pazīstamais kursa biedrs no Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) laikiem Dambītis, kurš uzstājies kā kukuļošanas starpnieks. Izteikt šo kukuļa piedāvājumu Dambītim palūguši citi kursa biedri.

Raidījums noskaidrojis, ka pēc LPA absolvēšanas kopā ar Jurašu jurista kvalifikāciju ieguva vairāki desmiti jauniešu, no kuriem daži patlaban ir labi zināmi advokāti un politiķu konsultanti, tai skaitā Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) ārštata konsultatīvais darbinieks advokāts Māris Grudulis un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) padomnieks Artis Stucka. Dambītis diplomu saņēmis nedaudz vēlāk.

Pats Dambītis raidījumam noliedza, ka piedāvājis kukuli Jurašam. Telefonsarunā ar “Nekā personīga” viņš izteicās īsi, nekonkrēti aicinot iesaistītās puses pašas tikt galā.

Jurašs par saņemto kukuļa piedāvājumu jau pagājušā gada 1.oktobrī esot nosūtījis dienesta ziņojumu KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, taču kukuļa piedāvātāja vārdu šajā ziņojumā neesot minējis. Tagad Jurašs zina, ka gadījumā, ja viņa iesniegumu kāds būtu izskatījis pēc būtības, viņam vismaz tiktu pajautāts kukuļa piedāvātāja vārds, taču tas neesot noticis, līdz ar to Jurašs droši secina, ka izmeklēšana nav notikusi.
Streļčenoka iespējamo bezdarbību, neizmeklējot Juraša iesniegumu, izvērtēja prokuratūra. “Nekā personīga” vēstīja, ka prokuratūra nupat pabeigusi šo pārbaudi, taču rezultātus tā nevēloties atklāt.

Tikmēr arī Osinovskis noliedz, ka kukuļa piedāvāšanu būtu organizējis viņš, tomēr uzņēmējs neizslēdz, ka tas noticis viņam aizmuguriski.

Raidījums arī vēstīja, ka pēc Magoņa aizturēšanas Osinovskis vērsies pēc padoma pie Rīgas mēra Nila Ušakova (S), bet Ušakovs pārsūtījis viņu pie sava partijas biedra, Saeimas deputāta Andreja Elksniņa, kurš neslēpj savus sakarus KNAB un citās drošības un tiesībsargājošajās iestādēs. Galu galā Osinovska interešu aizstāvībai pieslēdzies advokāts Saulvedis Vārpiņš, ar kuru Elksniņš savulaik strādājis kopā vienā birojā. Osinovskim lietu kārtošana esot izmaksājusi sešciparu skaitli.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar jūlijā žurnālā “Ir” publicēto informāciju par miljonu eiro liela kukuļa piedāvājumu Jurašam ir sākts kriminālprocess, taču nevis tādēļ, lai izmeklētu KNAB vadības iespējamo bezdarbību, bet gan par Juraša rīcību, izpaužot šo informāciju publiski, iepriekš rakstīja žurnāls “Ir”.

LETA jau ziņoja, ka jūlijā KNAB priekšnieks Streļčenoks izdeva rīkojumu par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu ar Jurašu. Jurašs gan vēlāk minēto rīkojumu apstrīdēja tiesā, kas lietu vēl nav izskatījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Padomju iekārtas smagais mantojums … Vai ne?

  2. Kad filma ”Viņas melo labāk” pārtop dzīves satura filmā ”Latvija ierēdņi melo labāk” – paliek jau baisalīgi un nekas nenotiek kā pēc krievu muzikālās filmas par Tabakas kapteini un epizodi Holandes viesnicā ar Gurčenko dziesmiņu ” ja samaksāts ir rēķins…” …

  3. JA’ ka’tad nu bu’s ?,- Ja nebu’tu ,- teicis atkla’ti ,- bu’tu ticis cauri ,bet, vilku midzeni’,- vilku likumi !!! Kukul,ota’ji visi pa’r vienu ka’rti metami!!! Paskatoties kas notiek augs’a’ s’ermul,i metas ! MI’L,A’ Latvija un Latvies’u tauta ,- ka’di drausmon,i tikus’i pie varas ,un nu tikai plosa Valsti un tautu !!! Bet vai me’s tikai kurne’sim ?! Ja’dzen a’tra’k prom no valsts tos aptrakus’os ! Cita’di mu’su be’rniem vairs nepaliks ne plek,i’s’a zemes !!!!!!!

  4. LA,kad jūs beigsiet mani CENZĒT<KUR KOMENTĀRS? Kā labā strādajat? Nu nododiet mani DP kā kādreiz Kalvītis.Modiniet Višinski ,bet nav taču PSRS laiki?!

  5. Vai tas kāds brīnums?Kādreiz S.Ēlertei kā kultministrei padomnieks bija saskaņietis Berdņikovs! Šodien kā EM padomnieks cīnījās ar valsts val.Borja Kņigins utt.KNABā arī jau ir viena “dāma”ar valodas problēmām ,sliktāk par pašu šefu ko redzēju šim blakus TV.Tā jau ir ZZS maksa par SC balsojumiem par Vējoni,Kučinski u.c.
    Atkārtoju!!!- valsts pārvaldē ,ierēdņos ir VAJADZĪGA pamatīga dezinfekcija,JO tādu koļegovu un punduru ir kia biezs.Pilnīgs vājprāts par to nelieša Mamikina atrādīto filmu / poļu režisors?????/ par korumpantu famīliju, Vašķi un Vilkaasti.Tur aizgājuši “astes”miljoni no VID suņu būdas.
    Paliek arvien bailīgāk dzīvot “neatkarīgā”Latvijā,jo turpinās PSRS morāles invāzija un bandītu uzvaras gājiens. Kalnmeiers,Rasnačs,Streloks un VISA mafijas Co vien ir ko vērts.Hūte dzīvo N-tos gadus/ Logins utt/ kā niere pa taukiem.Rīga pārvērsta par Maskavas piepilsētu,brauc kas grib un dara ko grib jau no Ušaka ++ Hapilova laikiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+