×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. decembris, 2017
Drukāt

Raidījums: Labdari ziedo 33 000 eiro, ģimene pie naudas netiek (14)

ekrānšāviņš no Skaties.lvekrānšāviņš no Skaties.lv

28. martā “Degpunktā” rādīja traģisku stāstu par notikumiem uz autoceļa Jelgava – Eleja, kur taisnā ceļa posmā sadūrās 24 gadus vecas sievietes stūrētais “Volkswagen” un kravas automašīna “Volvo”. Vieglā spēkrata vadītāja Viktorija Zavareiko gāja bojā notikuma vietā, bet mājās jaunajai sievietei palika divi mazi bērniņi, – tobrīd trīs gadus vecā meita Emma un četrus mēnešus vecais dēlēns Daniels.

Padzirdot par nelaimi, “Sarkanā Krusta” Dobeles reģionālā nodaļa uzsāka palīdzības kampaņu ģimenei, jo bojāgājusī bija organizācijas brīvprātīgā dalībniece. Pateicoties aktīvajai informācijas apritei sociālajos tīklos, mazuļiem tika saziedota iespaidīga summa, – aptuveni 33 000 eiro, kurus ģimene joprojām nav saņēmusi. Ilgā “Sarkanā Krusta” vadības vilcināšanās un līdzekļu “marinēšana” novedusi pie tā, ka bērnu šī brīža aizbildnei – bojāgājušās Viktorijas mammai un mazuļu vecmammai Svetlanai – uzradušies palīgi, kas gatavi cīnīties par ātrāku līdzekļu pārskaitīšanu.

Pati Svetlana aktīvi nelieto internetu, tādēļ viņa sākumā pat nav zinājusi par “Sarkanā Krusta” kampaņu, organizācija to nav arī viņai paziņojusi. Lai arī doma palīdzēt nav slikta, vajadzējis vismaz informēt ģimeni, – domā bērnu aizbildne.

Vēl pirms pāris mēnešiem Svetlana sazinājusies ar vietējās bāriņtiesas un reģionālā “Sarkanā Krusta” vadību, bet pēc tam ar Uldi Līkopu, “Latvijas Sarkanā Krusta” vadītāju, kurš iepriekš arī bijis pie ģimenes ciemos.

Arī Svetlanas jurists norāda, ka līdzekļu gaidīšana jau kļuvusi apnicīga un ir radusies sajūta, ka nauda iztērēt citiem mērķiem. “Sarkanajā Krustā” ģimenes pārstāvis saņēmis atbildi, ka naudu organizācija izlietos bērnu vajadzībām pēc saviem ieskatiem. Tas gan bijis jau pirms krietna laika. Ģimenes pārstāvis piedāvājis par šādu lēmumu paziņot arī sabiedrībai, – lai ziedotāji zinātu, kā nauda tiks izlietota.

Raidījums “Degpunktā” devās pie “Sarkanā Krusta” vadības ar jautājumu, kas noticis ar ziedotāju naudu? Visus organizācijai adresētos pārmetumus iestādes vadītājs Uldis Līkops noraida, solot, ka jau līdz gada beigām šī lieta tiks sakārtota tā, kā to vēlas bojāgājušās Viktorijas tuvinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sarkanais krusts ir starptautiaka organizacija, jaraksta uz Geneva, Shwitzerland, kur viniem ir centralais ofis

 2. Kas kontrolē šo organizāciju.Kā viņi izlieto saziedoto.No kurienes nauda labām mašīnām,ofisiem. Vēl SK pieprasa pirmskara īpašumus.Kur paliks tur iegūtie līdzekļi?Arī Rimi veikalos ziedojumus vāca.Vai tie nonāks trūkumcietējiem.Cik tomēr daudz līdzjūtīgu cilvēku ir valstī, kuru uzskata par nabadzīgu.

 3. Naivie…šajā valstī,kurš ir kaut maķenīt augstākā amatā -zog uz nebēdu..Jāskaita ir ģimenes kontā pa tiešo…

 4. Naivā tauta! Tiešām kāds vēl tic šiem ziedošanas kantoriem?

 5. Ja,palasot komentarus,tauta doma vienadi.ZAGLU bars,Likopam tacu vienalga,vinam tas bernu liktenis ir vienaldzigs.Neizskatas ka vins sez uz minimalas algas.Tuksi vardi,vina pienakums bija to naudinu nogadat gimenei. Bet ko darit,pasam jau ari vajag

 6. …… kādos kontos , ziedotāju naudu !!! Bērniem jāēd un jāģērbjas šodien …. Neviens Līkopa vārds nepāliecināja …. ziedošanas jēga kā tāda zūd !!!

 7. Kamēr tādi līkopi būs tādu nelaiķa lauču pēcteči, tikmēr mums viss valstī tiek bremzēts.

 8. To jau vareja paredzet, ka nauda pazudis.

 9. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  muļķīgs jautājums – kur palika nauda – uz tumbočķas…

 10. Lopi, latvieši kad jums maitas rīklē tas iespriedīsies, ubagu tauta kā bija tā esat , nožēlojami, KAUNS !

 11. ja gribam ziedot tad tikai no rokas roka citadi ta naudina zaglu kabatas

  • Piekrītu Lienei,jo citādi tādi kantori,ka Sarkanais krusts un līdzīgie dzīvo lepni,bet naudiņa nonāk tikai un vienīgi viņu kabatās,nevis tiem kuriem ziedo ziedotāji.
   Jautājums Dainim-kādas tautības jūs esat?Un vai noziedojāt kaut 10 santīmus?Un kā jūs domājat,kas ziedoja šai ģimenei,krievi,rumāņi vai amerikāņi,vai tomēr latvieši.Tā kā savas muļķības labāk paturiet sev.

   • kādas tautības jūs esat? Atbildēt

    Pēc saziedoto summu lieluma:
    summas latviešiem gan ir tālu aiz summām klaidoņiem suņiem, kaķiem, kanārijputniņiem…
    Nav nekas slikts, ka savējos atbalsta labāk, bet apsaukāt citus ir nekrietni !

Draugiem Facebook Twitter Google+