×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2018
Drukāt

Raidījums: Mamikins varētu kļūt par Ždanokas premjera kandidātu (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins varētu kļūt par Tatjanas Ždanokas vadītās “Latvijas Krievu savienības” (LKS) premjera amata kandidātu, svētdien vakarā ziņoja LTV raidījums “de facto”. Raidījumam to pastāstīja “Latvijas Krievu savienības” (LKS) līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

M.Mitrofanovs pauda viedokli, ka tas notiks, ja T.Ždanokai tomēr neļaus piedalīties Saeimas vēlēšanās. LTV atgādina – lai tiktu pie iespējas kļūt par saraksta līderi Saeimas vēlēšanās, T.Ždanokai jāsagaida Satversmes tiesas lēmums.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa pirms vairākiem gadiem noteica – Latvijai regulāri jāpārskata aizliegums vēlēšanās kandidēt cilvēkiem, kuri komunistiskajai partijā un Interfrontē darbojušies pēc 1991.gada. Ar šādu lūgumu T.Ždanoka tiesā vērsās tikai pērn rudenī – tagad tiesu darbi sakritīs ar priekšvēlēšanu kampaņu.

A.Mamikins intervijā LTV noliedza, ka būtu uzrunāts. “Esmu ļoti pagodināts, ka vismaz viena partija mani neapsaukā par savu lielāko kļūdu, to dara “Saskaņa”… bet atklāti runājot, mums nebija nopietnu sarunu”, deputāts teica sarunā ar “de facto”. Pati T.Ždanoka skaidro, ka galīgais lēmums vēl nav pieņemts: “Mums notiek pārrunas gan ar Mamikinu, gan ar citām partijām, kas cīnās pret asimilāciju”.

“de facto” stāsta, ka Tatjanas Ždanokas lēmumu pamest Briseli un iesaistīties priekšvēlēšanu cīņā politikas kuluāros dēvē par perfekti aprēķinātu un izplānotu soli. Nostrādājusi vairākus sasaukums, T.Ždanoka sev nopelnījusi Eiropas Parlamenta deputāta pensiju, bet viņas vietu aizņems līdzgaitnieks Miroslavs Mitrofanovs – tas ļaus arī turpmāk ar Eiropas parlamenta ienākumiem finansēt partiju.

Neformāli skan – par šādiem T.Ždanokas plāniem daudzi uzzināja pērn rudenī. Tieši tad kļuva skaidrs, ka valdību atbalstīs pakāpenisko pāreju uz latviešu valodu tā sauktajās “krievu skolās”.

LTV atgādina, ka krievvalodīgo Latvijas pilsoņu noskaņojumi pirms vēlēšanām plaši nav pētīti. Pēdējā lielā aptauja veikta 2014. gadā – īsi pēc Krimas aneksijas. Toreiz secināts, ka tikai 2 līdz 3 % krievvalodīgo uztraucās par “krievu” skolu problēmām.

Tomēr LKS līderis Miroslavs Mitrofanovs skaidro: “Mums ir pētījumu rezultāti, kuri liecina, ka personīgais reitings Ždanokai ir augsts. Ja ielās parunāties ar 10 cilvēkiem, tad no tiem 7 teiks, ka viņi pazīst Ušakovu, bet 4 vai 5 teiks, ka viņi pazīst tādu Ždanoku, bet ir kaut kur Eiropā”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. divi briesmoņi…

 2. divi briesmoņi…

 3. Tas ir labi jo ir jāmainās valdībai un jārealizē dzīvē,redziet cik labi dzīvo Ukrainā tur nav pie varas neviens ukrainis bet visi ēbreji un visi bagātie balsosim te arī citādi viņi visu laiku tacu vada šos nacionālistus,liberāļus un zaļzemniekus bet pasiem jadzīvo ēnā a tā tiks Levits arī par prezidentu utt. tikai par krieviem.

 4. Mēs – Latvijas iedzīvotāji būsim pagodināti, ja T. Ždanoka, Mamikins, Mitrofanovs tiks izraidīti no Latvijas, viņu veidotā partija izsludināta ārpus likuma, aizliegta. / citāts no jaundibināmās partijas “Runga iz maisa” ( RiMa ) programmas.

 5. Lai Dievs pasargā!

 6. Varbut ka Brjanskas mezos varetu tikt par prezidentu.

 7. Ļoti labi, iešu vēlēšanās balsot par viņiem, jo SC sevi ir kompromitējusi uzsākot sadarboties ar Sorosītiem un Liberāļiem.

 8. Ļoti labi, vēlēsnās iešu balsot, SC sevi ir kompromitējusi uzsākot sadarbību ar Sorosistiem un liberāļiem.

 9. Krievs būs zem žīdu papēža. Kriwevijā un Ukrainā valda žīdi, tagad pār krieviem lATVIJĀ VALDĪS ŽĪDIETE žDANOKA, pLINERS, UTT.

 10. Kādreiz Mamikins bija ar mugurkaulu, tagad Taņas pakalpiņš

 11. Krimnaštaņavaša - kak hotite, tak j.... Atbildēt

  Ždanokas premjera kandidāts – skan tikpat lepni, cik bezcerīgi …

 12. Mamikiņ, esi vīrs, preci to Taņu nost !

 13. Kādreiz šķita viens spējīgs latvijas krievu inteliģences pārstāvis, tagad – putina .. un ždanokas kalps.

Draugiem Facebook Twitter Google+