×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. janvāris, 2015
Drukāt

Raidījums: mediķi plāno izteikt neuzticību Ploriņam (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) arodbiedrības plāno izteikt neuzticību dienesta direktoram Armandam Ploriņam, 11.janvārī vēstīja telekompānijas TV3 raidījums “Nekā personīga”.

TV3 šonedēļ ziņoja, ka veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS) dara bažīgu Ploriņa sacītais uzņēmēja Adigjozala Mamedova rīkotajās svinībās. Ploriņš apsveikuma uzrunā izteicies, ka būtu morāli, garīgi un finansiāli bagātāks, ja Mamedovu būtu iepazinis agrāk.

Pats Ploriņš skaidro, ka viņa teiktais Mamedova jubilejā bija jāsaprot filozofiski. “Es domāju, ka tas ir visnotaļ nenopietni. Jebkurš cilvēks, kurš sasniedzis tādu vecumu, kurš ir tik veiksmīgs savā dzīvē, no viņa ir jāmācās. No uzņēmējiem, kuri kaut ko sasnieguši, no viņiem būtu jāmācās, jo tad mēs visi būtu bagātāki arī finansiāli. Tas attiecas gan uz Mamedova kungu, gan, piemēram, Belēviču. Tas arī bija tas, kas bija ar šiem vārdiem domāts,” raidījumam “Nekā personīga” klāsta Ploriņš.

Ploriņu un Mamedovu saista tas, ka Mamedovs vada “Rīgas Sanitārā transporta autobāzi”, no kuras Ploriņa vadītais NMPD jau vairākus gadus nomā ātrās palīdzības automašīnas. Neraugoties uz to, arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Ploriņa izteikumos nesaskata neko tādu, ko birojam būtu pamats vērtēt, šonedēļ aģentūrai LETA sacīja biroja pārstāve Laura Dūša.

Tomēr, kā vēsta “Nekā personīga”, neuzticību Ploriņam jau nākamnedēļ varētu izteikt NMPD Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionālo centru arodbiedrības. Tās dienesta vadītājam pārmet ne tikai izšķērdīgo un darbiniekiem neērto automašīnu iepirkumu, par kuru iepriekš ziņojusi Valsts kontrole, bet arī citus, iespējams, nelietderīgus līdzekļu izšķiešanu gadījumus. Tajā pašā laikā Ploriņa vadītajā dienestā esot katastrofāls darbinieku trūkums un zems atalgojums.

NMPD Rīgas reģiona arodorganizācijas priekšsēdētājs Aleksejs Baranovs raidījumam norāda, ka vismaz Rīgas reģionā darbinieki ir vienisprātis par to, ka Ploriņam jāatstāj NMPD direktora amats. Ceturtdien, 15.janvārī, arodbiedrību līderiem esot plānota tikšanās ar veselības ministru.

Tikmēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) jautājumu par Ploriņa turpmāku atrašanos dienesta direktora krēslā atstāj veselības ministra ziņā, taču viņa piekrīt Belēvičam, ka valsts pati spēs Rīgā nodrošināt ātrās palīdzības mašīnas, iegādājoties trūkstošās līzingā.

Kā norāda “Nekā personīga”, iepriekš “Vienotības” ministru rīcība deva iemeslu spekulācijām, ka partija varētu būt ieinteresēta līguma pagarināšanai ar Mamedova firmu, tomēr beigās veselības ministram esot izdevies pārliecināt dažus skeptiskākos kolēģus valdībā, ka no ārpakalpojuma jāatsakās un NMPD pašam jāpērk ātrās palīdzības mašīnas.

Jautājumu par ātrās palīdzības automašīnu iepirkumu valdība skatīs jau nākamnedēļ, vēsta “Nekā personīga”. Pagaidām gan šāds jautājums otrdienas, 13.janvāra, Ministru kabineta sēdes darba kārtībā nav iekļauts, pārliecinājās aģentūra LETA.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ploriņam - jau pietiek Atbildēt

    “… būtu morāli, garīgi un finansiāli bagātāks, ja Mamedovu būtu iepazinis agrāk.”

    Kas par daudz, tas …

    Lai valsts pārņem.

  2. Labu cilvēku apvainojat. Kaunējušies būtu. Tak priekš ģimenes un draugiem cenšās.

Draugiem Facebook Twitter Google+