Ekonomika
Nauda

Raidījums: “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu Saeimā uzraudzīs nerezidentu biznesu aizstāvošais Eglītis1

Foto: Edijs Pālens / LETA

Reaģējot uz nedienām Latvijas finanšu sektorā, Saeimā taps īpaša apakškomisija, kas uzraudzīs, kā attiecīgā nozare tiek sakārtota, vēsta TV3 ziņas.

Galvenais uzdevums apakškomisijai – uzraudzīt Eiropas Padomes komitejas “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu. Jāatgādina, ka “Moneyval” sākusi pastiprināti uzmanīt Latviju un draud iekļaut mūsu valsti pelēkajā sarakstā.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācijā liecina, ka apakškomisijas vadību varētu uzticēt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātam Gatim Eglītim. Par viņa atbilstību šādam amatam gan satrauksies viena otra amatpersona, arī līdzšinējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņš iepriekš savos izteikumos bijis liberālāks pret nerezidentu naudas un tā saukto “čaulas kompāniju” apkalpošanu Latvijas finanšu sektora nekā pašreizējās valdības locekļi.

Apakškomisija darbosies Saeimas Budžeta un finanšu komisijas paspārnē, kuras vadītājs Mārtiņš Bondars (Attīstībai/Par!) samērā izvairīgi komentēja jautājumu par Eglīti, atzīmējot, ka deputātiem var būt dažādi viedokļi un lielākā daļa parlamentāriešu vēlas sakārot finanšu sektoru.

Saeimas frakcijām dots laiks nominēt savus pārstāvjus darbam jaunajā apakškomisijā līdz pirmdienai.

LA.lv