×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. decembris, 2013
Drukāt

Raidījums: NA ar SC runājusi par amatiem Rīgas domē (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) esot vēlējusies pamazām iekļauties “Saskaņas centra” (SC) vadītajā Rīgas domes valdošajā koalīcijā un domnieks Aleksandrs Kiršteins prasījis kādu amatu domes komiteju vadībā, tomēr tālāku sadarbību pārtraukusi Zolitūdes traģēdija, pēc kuras VL-TB/LNNK pieslējušies “Vienotības” prasībām pret Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC), atsaucoties uz Ušakovu, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

SC un VL-TB/LNNK attiecību iespējamu uzlabošanos iezīmējusi Rīgas nākamā gada budžeta pieņemšana, kurā iestrādāti vairāki VL-TB/LNNK priekšlikumi, kuru kopsumma nepārsniedza 350 000 latu – piemiņas plāksnes Gunāram Astram un Eduardam Berklavam, divas jaunas atkarības speciālistu amata vietas un lielāki pabalsti simtgadniekiem, politiski represētajiem un jaunajiem vecākiem. Visi “Vienotības” priekšlikumi tika noraidīti.

VL-TB/LNNK ierosinājumi bija iestrādāti domes kopējā piedāvājumā, ko viņi panākuši aizkulišu sarunās ar Ušakovu. “Pilnīgi visa frakcija, visi 12 deputāti mēs bijām pie Ušakova kunga, kur mēs pārrunājām, izstāstījām katrs savu aktualitāti katrs savu nepieciešamību,” skaidrojusi apvienības Rīgas domes frakcijas vadītāja Baiba Broka, “tas jau arī nav noslēpums, ka ir idejas, kas ir līdzīgas, piemēram, par sociālo politiku.” Ušakovs skaidrojis, ka VL-TB/LNNK priekšlikumi atbalstīti, jo šis spēks darbojies konstruktīvi un tā priekšlikumi bijuši atbilstoši pilsētas plāniem.

Pēdējā laikā saskanējuši arī vairāki SC un VL-TB/LNNK balsojumi Saeimā, kas darot bažīgu “Vienotības” līderi Solvitu Āboltiņu. “Šādu tendenci es redzu kā ļoti bīstamu, jo arī Broka ne vienā vien intervijā ir izteikusies, ka būtu pragmatiska SC politikas maiņa, ko mēs neredzam nekādā veidā šeit Saeimā. Ir arī šie dīvainie balsojumi, kas ne vienmēr ir sociāli balsojumi šeit Saeimā. Es negribētu šeit pārmest nacionālajai apvienībai, ka viņa ir mainījusi kursu, bet katrā ziņā ļoti rūpīgi izvērtēt šādas sadarbības un vai aiz šī nav Krievijas politika pret šādām valstīm, nerēķināties ar līdzvērtīgiem partneriem, vai aiz kādiem ekonomiskiem momentiem netiek prasīta kāda politiska piekāpšanās.”

Tikmēr “Vienotības” Rīgas domniece Sarmīte Ēlerte uzskata, ka, dalot labajos un sliktajos, Ušakovs vienkārši cenšas sašķelt domes opozīciju. “Šī ir ļoti skaidra skaldi un valdi politika, tātad, veids, kā valdošā koalīcija cenšas sašķelt opozīciju. Tā ir tāda manipulācijas politika, bet no SC viedokļa tā ir tāda loģiska politika. Jo saprotams, ka galvenais konkurents SC ir “Vienotība”.”

“Opozīcija pēc būtības vienmēr atbalsta sabiedrībā populārus priekšlikumus. Tas ir neatkarīgi, kas tos iesniedz, opozīcija vienmēr atbalstīs, “zaļie zemnieki” vai SC pēc definīcijas. Līdz ar to mēs arī nevaram orientēties pēc principa, ka mēs nekad nebalsosim tā, kā balsos SC vai otrādi. Būtiski, lai nebūtu vienots balsojums ideoloģiskos jautājumos, tajos jautājumos, kur ir stratēģiskas atšķirības,” VL-TB/LNNK un SC tuvināšanos noliedzis nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. “atsaucoties uz Ušakovu, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga””
  – – – – – – — – – – –
  Vai šie žurnālisti vēl nezina, ka krievnacists Ušakovs melo?

 2. Pavisam nesen DELFos bija informācija,ka Lietuvā jau ir pieņemts likums,ka bērnudārzos vairs nebus “tēvs”un “māte “,bet gan” vecāks Nr1″ un “vecāks Nr2.” Ņemot vērā “Vienotības” mīlestību uz visām varavīksnes krāsām un sevišķo Viņķeles gribēšanu pārvērst Kārļus par Karlīnēm, nav grūti iedomāties,ka līdzīgu iniciatīvu var izrādīt arī valdošās koalīcijas līderis “Vienotība”. SC ,kā opozīcijas partija dabiski ir pret šādu absurdu. Bet ko darīt NA ? Vai kaut kādas mistiskas saliedētības vārdā bloķēties ar šo muļķibu, jeb paklausīt savai sirdsapziņai ,tai pašā laikā zinot ,ka “Nekā personīgi” kāsīti uzpīpēt mīlošā tante nelaidīs iespēju uzliet demagoģisku dubļu šalti par balsošanu kopā ar SC ! Atbildi izvēlaties pats.

 3. Ko Nekā personīga ar šo sižetu gribēja panākt vai nevajadzēja slēgt ielu 18.novembrī lāpu gājienam, kur tad šos cilvēku tūkstošus ar lāpām vajadzeja vest pa šaurajiem Vecrīgas celiņiem, loģisks un saprātīgs lēmums bija slēgt ielu lāpu gājienam, lai cilvēku tūkstoši, kas atbalstīja šo lapu gājienu varētu brīvi pārvietoties, varbūt Nekā personīga gribēja teikt, ka G.Astras un E.Berklava piemiņa nav godināma, bet varbūt Nekā personīga gribēja teikt, ka ielas Rīgā nav jāapgaismo. Manuprāt šis NA nomelnošnas sižets Nekā personīga raidījumā ir skaudīgās un augstprātīgās Vienotības lētticīgs stulbs pasūtījums. Ko tad NA vajadzēja darīt laizīt tupeles Vienotībai par to, ka tā nicināja NA ministrus, vai klanīties Vienotībai par to, ka tā klaji uzmeta NA Tremiņuzturēsnās atļauju jautājumā, kur Vienotība pēc balsu saņemšnas no NA par budžetu, lauza vienošanos jo redz LPSR rezidents Berziņš tā gribēja, bet Bērziņš tik un tā šo valdību izformēja TUA dēļ. Katrā ziņā normāls cilvēks saprot, ka pēc ideoloģijas NA nekad nebūs savienojama ar SC un viņu piekopto politiku. Mana balss kopš brīža, kad NA iestājās par NI iztirgošnu pretī sniedzot TUA, pieder NA, tai vietā lai mēs dotu mājokļus savējiem mēs tos iztirgojam svešiniekiem, lobējam banku intereses un lobējam spekuantu intereses un tamdēļ cilvēki no Latvijas brauc prom un meklē mājokli sev citās zemēs un ceļ viņu labklājību darot pārsvarā to, ko ārzemnieki savā zemē paši negrib darīt.

 4. kamēr viņu rindās jau reiz notiesāti kontrabandisti

 5. Sāku apšaubīt “Nekā personīga” sacīto!? NETICU raidījumā teiktajam par NA!!! NEVIENAM VĀRDAM!!! JA TIK ĻOTI JĀŅEMAS AP NA, TAD KĀPĒC ŠĀDA ŅĒMŠANĀS NENOTIEK GAR RP, SC, JAUNO REPŠES PARTIJU, KUR TIĒŠĀM BŪTU KO UZRAKT?? NEVAR BŪT, KA NETIEK KLĀT!!!… NEGRIB! Diemžēl man pašai ir savs vērtējums, domas, secinājumi, TĀ kā NEVAJAG PĀRCENSTIES, MĪĻIE DRAUGI!!!

 6. Šausmas, NA Rīgas domē dabūjusi cauri dažus savus priekšlikumus par veseliem 350 tūkst. latu! Piemiņas plāksni Astram un kādu pabalstu politiski represētajiem! Vai ” Nekā personīga” no zolīda raidījuma kļuvusi par sīku klaču izplatītāju, vai arī aptrūcies kritiska materiāla ko stāstīt. Es domāju, ka tur nav nekā tik neparasta, lai kārtu nacionāļus pie lielā zvana. Viņi taču savus nacionālos principus nav pārdevuši un arī nepārdos un tas ir galvenais. Ja viņi ir mazākumā, tad labāk jūsuprāt būtu nedarīt neko? Te jums es nepiekrītu, nevajag visu politizēt.

 7. Necik sen TV3 ziņas žēli komentēja, cik grūtas dienas gaidāmas mazajiem uzņēmējiem, kam Vienotība gatavojas pacelt PVN.
  SC, kā ierasts balsoja pret, jo viņiem tak jātēlo tautas labdari jebkurā situācijā.
  Kad, vadoties pēc savas partijas Zīles izstrādātās sociālās programmas, PVN celšanu neatbalstīja Nacionālā apvienība, tad Nekā personīga to nekavējoties pasludina par slepenu NA sadarbību ar SC!!!!!
  Tātad, lai izvairītos no Jaunalksnes pārmetumiem, NA bija jāvadās ne pēc mazo uzņēmēju interesēm, bet jārīkojas ar vieno vienīgu domu – lai balsojums būtu pretējs SC balsojumam.
  Vēršanās pie RD, lai policija nodrošina sabiedrisko kārtību lāpu gājiena laikā, arī skaitās NA sadarbošanās ar SC….
  Interesanta Jaunalksnes loģika! Ko tas varētu nozīmēt?

 8. labāk ar SC nekā ar 2 nullēm/V+RP/ Atbildēt

  copy-pasta
  23.12.2013 12:23
  Liels „Paldies”, Valdi! Tev arī priecīgus Ziemassvētkus! Lai arī neesi pelnījis būt par EK prezidentu, taču palikt Latvijā – ne tik, jo, kas zina, savārīsi šeit vēl daudz lielākas ziepes, kā līdz šim! Tāpēc, jo tālāk no Latvijas Tu būsi, Dombrovski, jo labāk būs Latvijas tautai! Pavisam labi būtu, ja Tu aizvāktos tālāk arī no Eiropas, kaut vai uz ASV! Nu, bet ideāls variants būtu – raķetē Tevi iekšā un kosmosā prom! Pie Repšes radiniekiem! Tur Tevi gan īpaši negaida, bet tomēr!
  ————————————– ——-
  Būvniecības regulējošos likumus, diemžēl, veidoja un pārraudzīja Vienotības vadīta valdība un saeima. Būvi projektēja un būvēja Latvijas firmas
  ————————————– ———
  Kad pierīgas purvainēs cēla vieglās būves,/ tai skaitā aarijas mājas/ ,tad pircēji jau tad iebilda, ka ar būvniecību nav lagā. Un secinājumu nekadu.Protams,ka lāčuks mazgāsies tīrs un balts,un mierinās Lietuvu un pārēs ES valstis, jo EK krēslā ta ļoooooooooooooooti gribas iesēsties.
  ————————————– —
  Nez kāpēc jāmierina lietuvieši? Es gan domāju ,ka latvieši.Vai arī dombrovskis sajaucis adreses.

 9. ..arvien vairāk sliecos domāt,ka Vienotība un Nekā personīga ir uz vienu roku. Ar katru raidījumu zūd objektivitāte un neatkarīgs analītiskās žurnālistikas slēdziens. Nekā personība kļūst par propagandas platformu.

 10. Vai tad var ticēt visam, ko apgalvo SC taurētāji “Nekā personīga”?

 11. pareizi ir kaut ko atbalstit satura del, nevis tikai virzitaja del. kur problema? ka RD saskanoja solidi pieteiktu lapu gajienu? ka palidz vecajiem un jaunam gimenem? pareizak butu nosplauties politisku iemeslu del?
  un vienlaikus zina pr skistas vienotibas laulibu ar etikas specialistiem no zatlera partijas….

Draugiem Facebook Twitter Google+