Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
26. janvāris, 2014
Drukāt

Raidījums: Nopērkot zagtu BMW, zaudē gan auto, gan 6000 eiro

bmw_logo

Kāds Latvijas iedzīvotājs, kļūstot par upuri organizētās noziedzības grupējuma shēmā, zaudējis gan Lietuvā nopirkto “BMW 118”, gan 6000 eiro, vēsta LTV raidījums “De facto”.

Vīrietis Lietuvas portālā kopā ar dēlu izvēlējās spēkratu – 2008.gada “BMW 118”, zinot, ka Lietuvā auto izvēle ir plašāka, bet cenas – zemākas. Tikšanās ar pārdevēju norunāta Šauļos.

“Pārdevējs teica, ka pats īpašnieks pašreiz ar automašīnu brauc no Spānijas uz Lietuvu. Konkrētajā dienā arī mēs aizbraucām uz Lietuvu. Apskatījām mašīnu, salīdzinājām numurus. Mašīna bija normālā stāvoklī. Tika parakstīts līgums, samaksāta nauda, atvadījāmies no pārdevēja. Solīds cilvēks. Nekādas aizdomas neradās,” stāsta vīrietis, kas par pirkumu iztērējis vairāku gadu garumā uzkrātos aptuveni 6000 eiro.

Vīrietis nesteidzās autu piereģistrēt pēdējās decembra dienās, bet uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) devās pēc gadu mijas. Numuru salīdzināšanā CSDD nekādas viltojuma pazīmes netika saskatītas, bet, iesniedzot dokumentus, izrādījās, ka mašīna ir meklēšanā, un dokumenti tika konfiscēti. Pēc pāris dienā arī automašīna tika atņemta.

“De facto” uzskata, ka tēvs un dēls kļuvuši par upuriem rūpīgi izveidotā shēmā, ko, izmantojot dažādu valstu likumu nepilnības, veikli īsteno organizētās noziedzīgas grupas. Piemēram, kāds iedzīvotājs Itālijā līzingā ir nopircis automašīnu. Taču viņš par to vairs nevēlas maksāt. Uz fiktīva pirkšanas/pārdošanas līguma pamata auto nonāk Vācijā, kur to reģistrē. Tālāk transportlīdzeklis atceļo uz Latviju, kur to jau gaida jaunais īpašnieks. Par it kā notikušo zādzību paziņots tiek tikai brīdī, kad auto ir pārdots šeit. Mašīnas sākotnējais īpašnieks ir izbēdzis no atlikušā kredītmaksājuma, ko sedz apdrošinātājs. Turklāt izdevies arī nopelnīt, shēmu ieskicē raidījums, pieļaujot, ka gadījumā, ja BMW pircējs būtu piereģistrējis automašīnu pāris dienu agrāk, iespējams, viņš vēl ilgu laiku nezinātu, ka viņam pārdots vēlāk meklēšanā izsludināts spēkrats.

Pērn CSDD fiksējis 99 gadījumus, kad mēģināts reģistrēt, iespējams, ārvalstīs nozagtas automašīnas. Lielāko daļu no tām policija pircējiem ir konfiscējusi. Populārākie automašīnu modeļi ir “Audi”, “Toyota”, “Volkswagen” un BMW.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+