×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2017
Drukāt

Raidījums: “Nord Stream 2” ieinteresētie Ventspils uzņēmēji projektam ar roku vēl neatmet (11)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Gāzesvada projektā “Nord Stream 2” ieinteresētie Ventspils uzņēmēji projektam ar roku vēl neatmet, šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Pēc valdības iebildumiem par Ventspils ostas piedalīšanos jauna gāzes vada būvniecībā Baltijas jūrā projekta īstenotāji vēl vērtējot, vai caur Latviju organizēt daļas cauruļu piegādi astoņus miljardus eiro vērtajam projektam, vēsta raidījums. “Situācija ir komplicējusies. Tas sākās kā biznesa darījums, šobrīd tas ir diezgan politizējies, un ir jāizvērtē šī situācija,” saka “Nord Stream 2” pārstāvis Baltijas valstīs Romāns Baumanis.

Biedrības “Baltijas Asociācija – transports un loģistika” prezidente Inga Antāne (NA/V/LRA) raidījumam norāda, ka ostas uzņēmumiem neviens nav paskaidrojis, kādēļ Ministru kabineta lēmums bijis tieši tāds. Viens no asociācijas biedriem – “Noord Natie Ventspils Terminals” – bija saņēmies piedāvājumu, kas tam būtu nesis trīs miljonu eiro ieņēmumus.

“Mēs ļoti ceram, ka var to visu vēl atrisināt un Ventspils osta būs šī projekta dalībniece, un mums būs iespēja nopelnīt,” saka Antāne.

Ostā pagaidām neplāno šo jautājumu skatīt un min, ka uzņēmumi var rīkoties arī bez ostas līdzdalības. “Šinī gadījumā, ja kāds no komersantiem ir vienojies par kravu, tad ir spēkā esošā likumdošana. Ja kravā nav narkotikas, ieroči vai kaut kas cits, viņš rīkojas. Ja brīvostas valdei kaut kas būs jālemj, tad valde lems,” saka Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”).

“Nord Stream 2” īstenotāji solījuši ostai uzbūvēt un vēlāk uzdāvināt pārkraušanas laukumu, tādēļ Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) tagad publiski pieprasa “sāpju naudu”, ziņo “de facto”.
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šādu iespēju neizskata. “Nav vienalga kam un par ko pārdoties,” negūtās peļņas sakarā saka premjers.

Kā ziņots, Ventspils osta un divi tajā strādājošie termināļi “Noord Natie Ventspils Terminals” un “Eurohome Latvija” saņēmuši piedāvājumu iesaistīties “Nord Stream 2” gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu.

Savukārt valdība vienojusies neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti šajā gāzesvada projektā.

Tiesa gan, Lembergs uzsvēris, ka ostas termināļi tāpat varētu iesaistīties projektā. Tāpat Lembergs norādījis, ka projekta īstenotāji piedāvā Ventspils ostā par 14 miljoniem eiro izbūvēt papildus kravas laukumus septiņu hektāru platībā, pēc tam tos uzdāvinot brīvostai.

Lai šajā jautājumā pieņemtu pozitīvu lēmumu, par to jānobalso pieciem brīvostas valdes locekļiem, skaidroja Lembergs. Pavisam brīvostas valdē ir astoņi valdes locekļi, no kuriem četri ir ministriju iecelti pārstāvji, un valdība jau uzdevusi nodrošināt, ka valsts pārstāvji brīvostas valdē balso pret jebkādu brīvostas iesaistīšanos šajā projektā.
Latvijas tautsaimniecības kopējais ieguvums no dalības projektā esot lēšams 25 – 30 miljonu eiro apmērā, teica Ventspils mērs.

“Nord Stream 2” būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka “Nord Stream 2” divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.

Projekta lēstās kopīgās izmaksas sasniedz 9,5 miljardus eiro, un gāzesvada būvniecību paredzēts sākt nākamgad, bet pabeigt – 2019.gadā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Manuprāt, sistēma pārlieku smagu nastu met uz uzņēmējui pleciem. Ventspils ostas un uzņēmēju darbs ir pelnīt, neiesaistoties politiskos murgos. Savukārt, drošības iestāžu pārstāvji skatās savas lietas.
  Patlaban vairāk izskatās, ka LV valdībai atkal ir “ieteikts” nemaisīties, lai pelna citi.

 2. Skaidrs ka šis projekts domāts uzņēmējiem un valstij no tā nekāda labuma nebūs. Nopelnīs Lembergs un vēl pāris pietuvināto,bet strādniekiem ostā minimālā alga un vēl nelieli bonusiņi un nomaksāti nodokļi.

  • Ja Ventspilī valdītu Vienotība vai tās sugas brāļi, SC, tad gan projekts būtu “valstij un tautai”?

 3. vai izmirstosai valstinai vajadziga ekonomikas stiprinasana saprotams ka nacionalisma kazoks ir pielipis pie miesas arvien tuvak kamer galigi izmirs sis valstinas tautina izplenes visuma karita salna nabadziba pagrimusi valsts….bet bet cik miljonaru valda so zemiti denacionalizetu rupnicu pazusana no zemites banku uzpusto darbiba nogremdes purvaja visu tautu….

 4. Pirmais Eiropas energijas neatkaribas nodevejs bija bijusais Vacijas kanclers socikis Schröder,kremla cekistu pundura draugelis.Par Vaciju tas nav brinums,jo vaciesu un krievu starpa vienmer ir bijusi slimiga,perversa milestiba.Hassliebe – Stalins -Hitlers.Par Puzes bunkura iemitnieku, NATO ienaidnieku, ari ir skaidrs ka vins atbalsta kremla cekistu projektu iznicinat pilniba Eiropas energijas neatkaribu,un vel piedevam nopelnit.Bet, ko par to saka ES un NATO Valsts Latvijas pasreizeja “zala” valdiba? Vai vini nesaprot ka par sadu noziegumu draud tiesa par Latvijas Valsts un sabiedroto ( ES) nodevibu ?

  • Latvija nekādi nevar ietekmēt Nord Stream, tāpēc atteikšanās no iespējamās peļņas ir šaušana sev kājā. Mūsu varturiem, prokremliskām cūkām, taču nesmird nauda par to, ka Rīga elpo ogļu putekļus un amonija nitrāts, kas iet tranzītā cauri Rīgai, var nopostīt pusi pilsētas. Tiem , kuri brēc par nodevību, derētu atcerēties, ka Savicka kājslauķi: Dombrovskis, Kampars un Vienotība, pretēji visiem saprātīgiem speciālistu argumantiem, uzblieza ar gāzi darbināmo TECII 2. kārtu, kas jau ir, vai tuvākā laikā būs radījusi miljardu ielu skādi.

   • Savu atbalstu kremla cekistiem un vinu atbalstitajiem nav ieteicams tik atklati demonstret sabiedriskaja telpa.Tas pats attiecas uz dezinformaciju un “tuvejo arzemju” propagandu .

    • Kaut kā ,taču,tiem mūdzīšiem sava kapeiciņa jānopelna.

    • Tiešām, tik atklāti fanot par prokremliskiem zagļiem un fekāliju stumdītājiem, nav gudri. Man čekistu publiski piesmietais mēsls, Dombrovskis un Šrēders, kā divas ūdens piles. Ja valsts gribētu būt neatkarīga no Gaprom, iesākumā aizņemtos miljardu, pārbūvētu kādas 3000 novecojušās katlu mājas par biomasas un cieto atkritumu koģenerācijas stacijām un apturētu TECII. Nevar, jo tad Savickis savus kājslauķus izsauks pie sevis un dauzīs līdz nāvei, vai atvērs apskatei to izdzimteņu skeletu skapjus.

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+