×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. septembris, 2014
Drukāt

Raidījums: partijas izvairīgas par atbalstu Bērziņam uz otro termiņu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Saeimā pārstāvētās partijas ir izvairīgas par atbalstu Valsts prezidentam Andrim Bērziņam uz otro termiņu, 28.septembra vakarā vēstīja raidījums  “Nekā personīga”.

Raidījums atgādina, ka mazpazīstamā “zaļzemnieku” deputāta, kādreizējā Unibankas vadītāja Andra Bērziņa ievēlēšana augstajā Valsts prezidenta postenī bija atlaistās 10.Saeimas viens no pēdējiem darbiem. Par viņu nobalsoja zaļie zemnieki un apvienība “Par labu Latviju”, trūkstošās balsis sagādājot opozīcijas deputātiem no “Saskaņas centra”. Bērziņa ievēlēšanas dienā cilvēki pie Saeimas viņu nesagaidīja draudzīgi.

“Protams, atsevišķos jautājumos mēs gribētu dzirdēt ko konkrētāku, stingrāku prezidenta nostāju, tas tā ir un bijuši arī atsevišķi gadījumi, kad prezidenta politiskā nostāja ir bijusi pretēja Nacionālās apvienības pārliecībai, piemēram, gadījumā, kad otrreizējai caurlūkošanai tika atdots imigrācijas likums saistībā ar uzturēšanās atļaujām,” norāda Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība uzskata, ka prezidentam ir jāspēj iedvesmot un mobilizēt sabiedrību, un jādefinē Latvijas valsts mērķi un nacionālās intereses. Tāds cilvēks esot Egils Levits, kura darbs pie Satversmes preambulas rādījis, ka viņš spēj nosēdināt pie galda sīvus oponentus un pārliecināt par valstiskiem mērķiem.

Savukārt “Saskaņas centra” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs par to, vai “Saskaņa” balsotu par Andri Bērziņu atkārtoti, klusē. Taču arī iepriekš Jānis Urbanovičs nav slēpis, ka labākais prezidents būtu tāds, ko vēlē viss pilsoņu kopums. Viņa sabiedrotā šai ziņā būtu Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai”, kas arī domā, ka Latvijā būtu jābūt tautas vēlētam prezidentam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ko šis vecis šodien var kaut ko pozitīvu dot Latvijai. Neko! Vai tad nepietik pensijas kas sniedzās 5000,oo eiro. Privilēgijas varbūt, bet tu neesi vairs spējīgs uzturēt to prezidenta augsto latiņu. KLausoties, kad tu uzstājies kaut kur, man atliek vienīgais izslēgt TV. Tad tev nekādas privilēgijas vairs nepienākas. Eij uz savām kājiņām un audzinu savu bērņinu, kamēr vēl ir veselība.

  2. pamanīju televizātõrā, ka izvairīgi. nu kā tā var – biedrs Bērziņa kungs takš tik labi pieprot runāt “Москоу пронаунсиэишен’ā”! un tagad dd&m!

  3. Domāju, ka biedru Bērziņu cilvēki izvadīs arī ne visai draudzīgi. Vai mums vajag šīs komunistu laiku pabiras? Drīzāk gan “100 gudrās galvas” nav ieinteresētas neatkarīgā un inteliģentā prezidentā. Gaidīsim nākamo lāviņsēdētāju, caur zoodārzu nākušu, ar vienīgās partijas papīriem, RU virzienā orientētu domāšanu.

  4. Jo mazāka valsts, jo lielāka nozīme prezidenta personībai. Mums kaut kā valstiski domāt un vēlēt piemērotāko nesanāk. Kad tauta gribēja vākt balsis par prezidenta atcelšanu ” Cirtīsim Bērziņu” , ātri piegrieza demokrātijai skābekli.

    • Pilnīgi piekrītu. Ir jau pēc kā līdzināties – kā Kārlis Ulmanis.Te man kaut ko teiks – bet senatnē bija viens vīrs, kurš teica – lai pirmais to akmeni met, kurš ir bez grēka…Tas arī ir jāsaprot.

  5. Nožēlojami, ka nevar Saeima ievēlēt prāta spējīgu Prezidentu, sanākuši pēdējie divi tikai tādi prezidentiņi. Laukos teiktu – vanckari. Skaties Lietuva un Igaunija – spēj…Vai Latvija nav prāta spējīgi vīru un sievu – ir , bet vai tām 100 ”gudrajām” galvām tādi ir vajadzīgi? Jā Egils Levits varētu būt un arī Anna Žīgure. Valstij vajag Prezidentu, kurs par valsti un nevis par kuvieriem un cūkkājiņām…( tas ir ar apšaubāmu reputāciju).

  6. Paskatos uz igauņiem, paskatos uz lietuviešiem – abās valstīs cienījami prezidenti. Aktīvi piedalās Eiropas procesos, skaidri un bez ilgas vilcināšanās izsaka savas valsts nostāju šobrīd tik akūtajos jautājumos. Bet mūsējais tā saucamais it kā prezidents… Vienkāršs paplašināts teikums no viņa lūpām reti kad skan – parasti vien aprautas frāzes, kas tiek paķertas te no viena, te kāda cita jautājuma. Neapskaužu tulkus, kuriem tas viss jāiztulko pieņemamā tekstā. Un tā braukalēšana uz tiem austrumiem… Nu, ja, ja jau neviens no rietumiem neuzlūdz, tad jāienirst pierastā atmosfērā – bijušajās PSRS republikās. Zatlers arī sākumā nebija nekāds orators, bet, būdams augsti izglītots ķirurgs /tātad cilvēks, kas mācās katru dienu/, savas runas prasmes izkopa visai ātri, un paskatieties tagad – domas izsvērtas un konkrētas, valoda raita un arī nostāju pauž skaidri. Bet šitas muļļa – tik atgaiņājas vienmēr ar tām rokām un kaut ko nesakarīgi buldurē. Kauns par tādu… /neizteikšos – būtu rupji/

Draugiem Facebook Twitter Google+