×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Raidījums: Rehabilitācijas centrs smagi nostrādinātu slimu klientu izmet mežā (2)

narkotikas1

Biedrības "neatkarība" mājaslapa

Biedrība “Neatkarība Balt”, kas cieši saistīta ar Alekseja Ledjajeva vadīto reliģisko kustību “Jaunā Paaudze”, Latgalē izveidojusi rehabilitācijas centru atkarīgajiem, kuriem iestādē liekot smagi strādāt, bet, ja kāds saslimst un darbu nespēj turpināt, tad tiekot izmests mežā, vēsta Latvijas Radio (LR) raidījums “Krustpunktā”.

Šajā rehabilitācijas centrā uzturējies arī Ivars (vārds mainīts), līdz šīs vasaras beigās viņš saslimis. Tad viņu ar augstu temperatūru aizveduši uz mežu un tur pametuši. Izpētot šo konkrēto gadījumu un arī pašu biedrību, “Krustpunktā” secinājis, ka, iespējams, narkomāni un alkoholiķi centrā tiek izmantoti peļņas nolūkos.

Konkrētais notikums risinājies vasarā, kad pie Ivara vienā no Kr.Barona ielas zupas virtuvēm pienākuši jaunieši un vaicājuši, vai Ivars ir apmierināts ar savu dzīvi un teikuši, ka biedrība “Neatkarība Balt” vīrietim varot palīdzēt. Jaunieši par organizāciju stāstījuši kā par kristīgu kopienu, kur jāuzturas vismaz gadu.

Ivars spriedis, ka dzīvošana citviet varētu palīdzēt atteikties no alkohola lietošanas. Ivars piekritis biedrības pārstāvju piedāvājumam un nokļuvis centrā Rugāju novada, Lazdukalna pagastā. Tur “atkarīgie” darba drēbēs, ar kastēm, spaiņiem un ogu lasāmajām ierīcēm, katru dienu sasēdināti mikroautobusos un vesti ogās. Dienā bija jāsalasa vairāki spaiņi ar ogām, bet, ja norma netika izpildīta, piemērots sods – malkas zāģēšana ar divroci.

Ivars nostrādājis pusotru mēnesi un saslimis, viņam bijusi augsta temperatūra, taču vīrietis bijis spiests tupināt lasīt ogas un medicīniska palīdzība viņam netika sniegta.

Piektajā dienā pēc lūgumiem izsaukt ārstu vīrietis piecos no rīta pamodināts, ar auto aizvests uz mežu un tur izsēdināts. Rīgā Ivars nokļuvis, vien pateicoties Rēzeknes dzelzceļa stacijas kasierei Irinai Mihailovai, kura un citi pasažieri bija sametuši naudu biļetei, pabarojuši un iesēdinājuši vilcienā. No Balvu rajona meža 40 kilometrus vīrietis līdz Rēzeknes stacijai ar visu augsto temperatūru bija mērojis kājām.

Biedrības vadītājs Maksims Jevlampijevs Latvijas Radio teicis, ka šādu gadījumu neatceras, bet tos cilvēkus, kuri vairs nevēloties pie viņiem uzturēties, viņi ar mašīnu vedot un atstājot šosejas malā – tā esot ierasta prakse.

Rehabilitācijas centrā Latvijas Radio žurnālists netika ielaists, bet ārpus telpām biedrības vadītājs centies noklusēt faktu par ogu lasīšanu. Tikai vēlāk negribīgi atzinis, ka iemītnieki ogas lasa, bet darot to tikai pašu patēriņam. To, ka ogas lielos daudzumos tiek nodotas par naudu, viņš noliedzis. Vietējie iedzīvotāji, arī novada domē un pat Probācijas dienestā ir lietas kursā par ogu biznesu.

Biedrībai “Neatkarība Balt” ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss, un Valsts ieņēmumu dienests šobrīd uzsācis pārbaudi. VID pārstāve Maija Brigmane teikusi, ka ļoti grūti pierādīt, kurā brīdī ogu lasīšana no saimnieciskās darbības kļuvusi par komercdarbību un vai uz atkarīgo cilvēku rēķina kāds iedzīvojas. Tāpat dienestā sola pārskatīt arī sabiedriskā labuma statusu biedrībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+