×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. februāris, 2018
Drukāt

Raidījums: Rēzeknes dome aizņemsies un atpirks zemi no Urbanoviča ģimenes (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Urbanovičs

Partijas “Saskaņa” pārstāvja Aleksandra Bartaševiča vadītā Rēzeknes dome ārkārtas sēdē nolēmusi pirkt zemesgabalu no “Saskaņas” līdera, Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča ģimenei piederošas firmas, svētdien ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Lēmums esot pieņemts lielā steigā. Lai darījums notiktu, Rēzeknei nepieciešamie 223 000 eiro būs jāaizņemas, jo šādas liekas naudas pilsētas budžetā neesot.

Domes deputāti un arī priekšsēdētājs apgalvo, ka neesot zinājuši, kam zemes gabals pieder.

31.janvārī Rēzeknes domē ar iesniegumu ieradies uzņēmuma “Zaļās dzirnavas” valdes loceklis Ivars Žukovskis, kura vadītā firma bija nolēmusi pārdot sev piederošos septiņus hektārus zemes un uz cita, pašvaldībai piederošā zemes īpašuma, esošās četras ēkas. Pircējs bijis kāds vietējais uzņēmējs. Īpašumi atrodas Rēzeknes nomalē, kur izveidota speciālā ekonomiskā zona.

Jau nākamajā dienā 1.februārī sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā dažu minūšu laikā nolemts izmantot pašvaldībai pienākošās pirmpirkuma tiesības pirkt zemesgabalu, kā arī prasīt Valsts kasei aizdot naudu, jo Rēzeknes budžetā brīvu līdzekļu neesot.

Kā norāda “Nekā personīga”, “Zaļās dzirnavas” ir vistiešākajā veidā saistīts ar Urbanoviču. “Zaļajās dzirnavās” 91% daļu pieder firmai “Reviteko”, kuras īpašnieces ir politiķa meitas. Agrāk akcionārs bijis pats Urbanovičs, kā arī par viņa uzticamības personu dēvētais, pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sauktais “Rīgas centrāltirgus” bijušais valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs un viņa sieva.

Atbilstoši Zemesgrāmatas datiem īpašumu “Zaļās dzirnavas” iegādājās no kādas rēzeknietes , 2012.gada 4.aprīlī, samaksājot vien 10 000 latu jeb 14 228 eiro, informēja “Nekā personīga”.

Urbanovičs raidījumam noliedz, ka būtu zinājis par Rēzeknes pašvaldības plāniem izmantot pirmpirkuma tiesībām. Tāpat viņš uzsver, ka īpašumā, kas izmantojam rūpnieciskiem mērķiem, ieguldīts vairāk nekā tagadējā pārdošanas summa 223 000 eiro, līdz ar to darījums būšot ar zaudējumiem.

Finanšu ministrija, kas vērtē pašvaldību lūgumus naudu aizdot no Valsts kases, norāda, ka Rēzekne rīkojusies ne tā, kā tas bija jādara, proti, pietrūkstot neatkarīga vērtētāja atzinuma.

Finanšu ministrija bez vērtējuma prasīs arī Rēzeknes domes priekšsēdētāja kā atbildīgās amatpersonas apliecinājumu par to, ka šis darījums ir samērīgs.

Tikmēr Vides un pašvaldību lietu ministrija padziļināti šo Rēzeknes domes pirkumu neesot gatavi vērtēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šodien jūs esat īpaši centīgi cenzētāji! SC samaksās?

 2. Labvakar! Kā strādajas?

 3. Urbanoviča meli ir hroniski gan 90-tos gados par savas pils piedēvēšanu māsai,kura strādāja tubdisp.par med.māsu,gan par džipiem kā rada vai Baltijas for.īpašumiem un nu pat simtiem tūkstošu zemes pārdošanu neko nezināšanu!Te nu ir rezultāts par ko pierādīja Sudraba,ka LV nav tiesiska valsts,jo redz kas skar SC bandzjuganus ,to ne KNABs ,ne SABs ne pats nelabais nevar pierādīt lai gan to zina katrs rēzeknietis un ne tikai to,bet arī viņa morālo feizu.

 4. Ja Saskaņa nāks pie varas, Latvija pārvērtīsies par mazo Krieviju. Tur zags uz Urra, nevis tūkstošos, bet miljardos. Zagšana būs oficiālā politika! Nepielaidiet Saskaņu pie varas, ja gribat, lai jūsu bērniem būtu nākotne!

 5. vai Jelgavas vaiants , pārdod par rujmaizščēi atpērk par naudu .

 6. zilās dzirnavas maļ lēni, bet labi Atbildēt

  Cik mīļi – darbīgā mūža novakarē beidzot tiks pats pie sava džipiņa …

 7. Urbanovičam atkal laimējas, citiem arī Brtaševičs tā maksā?

  • Maksā gan Bartaševičs — savam brālim Miškam ļooti labi,jo viņš ir ģimenes celtniecības firmas īpašnieks un vinnē visos konkursos.Re par miljonu uzstutēja pat āra baseinu Rēzeknē un pārejo olimp.stadionā u.c.Viņi PSRSā nekad tā nedzīvotu! Grābj naudu no ES lai gan paši balsoja PRET iestāšanos!Rēzeknes domē krieviska atmosfēra kā Rīgas domē !Te neviens nedrīkst nošķaudīties bez Bartaševiča “dobro”.

 8. neredzētas žēlsirdības , cilvēkmīlestības un dāsnības , “labdarības maratons ” , badu mirstošajam nabadziņam 🙁

 9. Kas ar dronu nevar nofilmēt Urbanoviča īpašumus jeb nabaga radinieku. Ja jau pārdos varēs samaksāt par jauno Land roveru meita.

Draugiem Facebook Twitter Google+