×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Raidījums: “Rīgas satiksme” domniekiem maksājusi tūkstošus par konsultācijām (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc tam, kad pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) valdes locekļi Andris Bērziņš (GKR) un Nikolajs Zaharovs (SC) ievēlēti Rīgas domē un bijuši spiesti atstāt kapitālsabiedrības valdi, uzņēmums noslēdzis ar viņiem konsultāciju līgumus, uz kuru pamata šiem deputātiem pārskaitīti vairāki tūkstoši eiro, 15.jūnijā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Bērziņš saskaņā ar līgumu konsultējis RS darba tirgus tendenču un attīstības jautājumos. Vaicāts, ko būtisku izdevies izpētīt, viņš raidījumam telefoniski atbildējis: “Galvenie secinājumi ir tādi, ka sabiedrisko transportu ļoti daudz arī izmanto Rīgas viesi un iedzīvotāji, un tā jau ir priekšrocība. Un tas, ka ir bijuši daudz veiksmīgi tramvaju iepirkumi, es uzskatu, un šīs līnijas, kas ir attīstītas, un šie remontdarbi, un investīcijas, kas veiktas. Un tie jau ir tie redzamākie rādītāji.”

Bērziņa deklarācija liecina, ka līgums ar “Rīgas satiksmi” pērn viņa maciņu papildinājis par vairāk nekā 9000 eiro. Tikmēr Zaharovs pēc atbrīvošanas no RS valdes locekļa amata pērn šim pašvaldības uzņēmumam sniedzis konsultācijas par aptuveni 20 000 eiro. Minēto naudas summu viņš saņēmis par to, ka vērtējis alternatīvās degvielas ieviešanu RS.

RS valdes priekšsēdētājs Leonīds Bemhens uz jautājumu, kāds ir Zaharova konsultāciju pienesums uzņēmuma darbībā, “De facto” atbildējis: “Pirmkārt, tās ir tādas lietas, kur jāsavāc informācija un jāgūst kaut kāda skaidrība par to, kas vispār tas ir, un kādā veidā to var izmantot sabiedriskajā transportā. [..] Prognoze, ka elektroenerģija ir viena no plašāk izmantojamām enerģijas veidiem.”

Raidījums atgādina, ka Zaharovs “Saskaņas centram” (SC) kopumā ziedojis vairāk nekā 56 000 eiro.

Pēc “De facto” rīcībā esošās informācijas, RS slēgusi uzņēmuma līgumu arī ar Rīgas domes SC frakcijas referenti Tatjanu Sergejevu-Zusko. Viņa iepriekšējos gados publicitāti izpelnījusies ar dāsniem ziedojumiem šai partiju apvienībai, kopumā tai atvēlot 7982 eiro. Savus darba pienākumus RS Sergejeva-Zusko raidījumam neesot atklājusi.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole veikusi operatīvo revīziju RS. Savā atzinumā tā norāda uz kopumā 11 pērn noslēgtiem uzņēmuma līgumiem par gandrīz 156 000 eiro, vēsta “De facto”, piebilstot, ka revidentiem tā arī nav izdevies gūt pārliecību, ka vairākos līgumos paredzētie darbi patiešām būtu veikti. Atskaites bijušas vispārīgas, bet konkrētu darbu uzskaitījums izpalicis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Nu gan ESAM KLAT Bezabrenes rusifikacijas pedejai fazei, proti: SLESERISMS jau tiek DEZIGNETS KA IVANIZMS !!!!

  2. SC un GKR
    Ko dar revizija?

  3. Interesanti ,ko saka Lapsas k-gs? Viņš taču ir īstais taisnības cīnītājs.

  4. Domāju, ka tie ir sīkumi, acu novēršanai. Tur aizripo miļoni! Ja jau RD valda ivanizms, tad nav jābrīnās ka cilvēks savu pienākumu veikšanu uzskata par lielu nopelnu un speciāli apmaksājamu. Tādu pašu profesionāļu pilns arī brīvostās.

Draugiem Facebook Twitter Google+