Ekonomika
Bizness

Raidījums: Starp iespējamiem “airBaltic” investoriem arī esošais līdzīpašnieks Tūsens, kurš piedāvājis atpirkt visas valsts akcijas 3

Foto-LETA

Satiksmes ministrija (SM) šobrīd turpina sarunas ar trīs iespējamiem “airBaltic” investoriem – viens no viņiem ir arī esošais kompānijas līdzīpašnieks, Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens, liecina raidījuma “TV3 ziņas” rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), nekomentējot nevienu no iespējamiem investoriem, raidījumā uzsvēra, ka patlaban notiek trīs iespējamo investoru izvērtēšana. Izvērtēšanas laiks ir pagarināts līdz janvāra beigām, jo “juridiskā puse neiet tik ātri”, viņš atzina.

Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka viņu vidū nav nevienas starptautiskas lidsabiedrības. Toties ir pašreizējais līdzīpašnieks, Dānijas uzņēmējs Tūsens ar saviem partneriem. Viņi esot izteikuši gatavību no valsts atpirkt visas tai piederošās akcijas, par to samaksājot 80 miljonus eiro. Valsts budžets gan saņemtu tikai pusi, pārējais tiktu ieguldīts kompānijas pamatkapitālā, atzīmē raidījums.

Neoficiāli zināms, ka šos pircējus atbalsta pašreizējais “airBaltic” vadītājs Martins Gauss, kurš ne tikai saglabātu amatu, bet, iespējams, arī kļūtu par kompānijas līdzīpašnieku, vēstīja “TV3 ziņas”.

Tomēr Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš norādīja, ka nevar komentēt nevienu no iesniegtajiem piedāvājumiem. “Strādājam pie esošo piedāvājumu izvērtēšanas un ceram tuvākā laikā sasniegt rezultātus,” viņš uzsvēra.

Patlaban Latvijas valstij pieder 80% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram “Aircraft Leasing 1”, kuru šogad pārņēma Tūsens, – 20% akciju.

Kā ziņots, šā gada oktobrī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem sacīja, ka sarunas par stratēģiskā investora piesaisti lidsabiedrībai “airBaltic” ir paredzētas līdz gada beigām. “Nevienu brīdi nav runa par pilnu vai nepilnu privatizāciju. Runa ir par investora atrašanu, kas ilgtermiņā nodrošinās “airBaltic” pastāvēšanu,” oktobrī sacīja Kučinskis, taujāts, vai valdība atbalstītu “airBaltic” pilnīgu privatizāciju.

Iepriekš Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka ministrija izskata konkrētus piedāvājumus “airBaltic” investora piesaistē un nav izslēgta arī uzņēmuma pilnīga privatizācija.

Lidsabiedrības “airBaltic” biznesa plānā “Horizon 2021” ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, lai pilnībā nodrošinātu lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpinātu uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Uzņēmums apliecinājis, ka negrasās vērsties pie valsts, lai prasītu papildu ieguldījumu.

Latvijas valdība ir uzstādījusi mērķi atrast lidsabiedrības stratēģisko investoru. Potenciālo ieguldītāju meklē starptautiskais finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums “Lazard Freres”.

LA.lv