×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Raidījums: Uzņēmējs sūdzas par Rīgas domes atriebību saistībā ar KNAB informēšanu par pieprasītu kukuli (4)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Uzņēmējs, kurš savulaik ziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) par nu jau bijušā Rīgas domes Kapsētu pārvaldes priekšnieka Jāņa Upīša prasīto 13 000 eiro kukuli, pārmet Rīgas domei atriebību un biznesa bremzēšanu, 24.aprīlī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Uzņēmējs ziedu biznesā darbojas jau sen, pirms 11 gadiem radusies iespēja nomāt pašvaldībai piederošās telpas pie Meža kapiem. 2014.gadā radušies sarežģījumi, kad Kapsētu pārvaldes priekšnieks Upītis informējis, ka līgumu pagarinās vienīgi tad, ja tiks samaksāts 13 000 eiro liels kukulis.

Uzņēmējs stāstīja, ka Upītim jautājis, kāpēc kukulis ir tik lielā apmērā. “Viņš atbildēja, ja tu nevari, tad nevari, jo viņam jāmaksā gan Stepaņenko kungam, gan Aleksejenko kungam, jāatdod daļa vai viss, to es jau nezinu,” sacīja uzņēmējs.

Ziedu tirgotājs nolēma par kukuļa izspiešanu ziņot KNAB, kas Upīti arestēja. Šonedēļ stājies spēkā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedums, saskaņā ar kuru Upītim piespriesta nosacīta brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Sods esot tik maigs tāpēc, ka Upītis pilnībā atzina savu vainu un izdarīto nožēloja. Taču piecus gadus viņš nevarēs ieņemt amatus valsts un pašvaldības pārvaldē.

“Nekā personīga” norāda, ka Upīša atstādināšana iesaldēja arī ziedu tirgotāja nomas līguma pagarināšanu pie Meža kapiem. Uzņēmējam no pašvaldības pienāca atbilde, ka sadarbība vairs neturpināsies, jo viņš par rēķiniem neesot samaksājis 100 eiro. Uzņēmējs vērsās tiesā pret Rīgas domi, jo uzskatīja, ka parāds ir radīts mākslīgi. Neskatoties uz tiesvedību, bez brīdinājuma pagājušajā piektdienā kapsētas pārvaldes darbinieki ziedu veikalā atslēdza visas komunikācijas.

Rīkojumu par ziedu veikala atstāšanu bez elektrības un ūdens izdevis Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.

Uzņēmējs ir pārliecināts, ka pašvaldības amatpersonas mākslīgi rada šķēršļus viņa biznesam. Pēc viņa domām tādā veidā tās atriebjas par to, ka viņš ziņoja par korupciju Kapsētas pārvaldē, kas ir tiešā Aļeksejenko pakļautībā.

Aļeksejenko pārmetumus noliedz. “Ja tā būtu atriebība, tad es būtu uzrakstījis tādu rīkojumu tikko kā atnācu uz darbu – 2. decembrī. Nekādas tādas darbības neesmu darījis, tā nav nekāda atriebība. Kāda atriebība var būt, ja tas izdots aprīļa beigās? Vienīgais bija – ievērot likuma normas, nekas vairāk,” sacīja domes amatpersona.

Aļeksejenko darba uzraudzītājs, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) padotā rīcību atbalsta. “Ir angļu valodā tāds “whistleblower”, ar ko apzīmē cilvēkus, kuri ir palīdzējuši tiesībsargājošām iestādēm atklāt noziegumu, kas šajā gadījumā ir noticis. Šī darbība ir visnotaļ apsveicama, bet tas nedod nekādas preferences vai privilēģijas nepildīt uzliktos pienākumus, nemaksāt pašvaldībai pienācīgu nomas maksu un atbrīvot telpas gadījumā, ja nomas līgums ir izbeigts,” sacīja Stepaņenko.

Kā sacīja politiķis, esot labi, ka uzņēmējam ir stingra pilsoniska pozīcija, kas palīdzēja atklāt noziegumu, bet, ja komersants nemaksā, tad departamenta direktoram bijušas tiesības izbeigt šo noslēgto nomas līgumu.

Raidījums atgādina, ka aizdomas par iesaistīšanos koruptīvās darbībās bija arī par pašu Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko. Tomēr KNAB pret viņu lietu izbeidza un Aļeksejenko gada nogalē atgriezās amatā.

KNAB Aļeksejenko turēja aizdomās par 100 000 liela kukuļa prasīšanu no Krievijas investoriem par zemes nodošanu nomā tā dēvētajā “Kolumbārija” projektam. Tas neīstenojās un galvenā lieciniece šajā lietā Aļeksejenko pakļautā Ārija Stabiņa aizmuka no valsts un šo lietu izbeidza. Kratīšanā pie Aļeksejenko mājās KNAB atrada mobilā telefona slāpēšanas iekārtu. Par tās nelikumīgu glabāšanu domes amatpersonai tiesa piesprieda naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gan KNAB, gan citas uzraudzības iestādes ierosina krimināllietas un tās visas izrādās tikai pret latviešiem. Krieviņi izrādās ir tīrie enģelīši. Lūk ko nozīmē tāda Rīga apsaimniekošana.

  2. upīši un stabiņas tiek atlaisti un sodīti, bet aleksejenki un stepaņenki sēž savos krēslos, apdirsušiem līdz padusēm..tāda ir temīda brīvaja Latvijā.

  3. Rīgas domē ievieš krievu biznesa tradīcijas! Krievs taču ir gudrāks par visiem – angliski zina kā tas saucās, un arī runčus jābaro. Domāju ka Upītis arī ne visu ir pateicis tiesā.

  4. Kas tur ko brīnīties? Atbildēt

    Krievs ir atriebīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+