×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Raidījums: VID vēlas iekasēt “sēņotāju nodokli” (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlas iekasēt iedzīvotāju ienākumu nodokli par pārdotajām sēnēm, ogām un ārstniecības augiem. Izrādās, patiesībā neviens īsti nekontrolē. Cik un kurš nopelna, plašāk vēstīts LNT raidījuma “900 sekundes” sižetā.

Trīs gadu laikā, kopš mainīta kārtība un meža velšu vācējiem pašiem jāmaksā nodokļi, VID kā saimnieciskās darbības veicēji piereģistrējušies tikai 38 cilvēki. Centrāltirgū uzrunātie pārdevēji uzskata, ka gadā ietirgot 3000 eiro, no kuriem jāsāk maksāt nodokli, ir neiespējami.

Vēl pirms gada LNT ziņām VID atzina, ka noteiktie griesti, no kuriem meža velšu pārdevējiem jāsāk maksāt nodokļus, ir izpildāms apjoms. Turklāt šogad nopelnīt būšot vēl grūtāk – par to ogu un sēņu sezonas sākumā ir pārliecināti pārdevēji.
Latvijas mežos atrodamās sēnes:

Tikmēr tirdzniecības vietu iznomātāji – Rīgas Centrāltirgus – regulāri VID darot zināmu, kuri pārdevēji tirgojušies lielākajā Latvijas tirgū.

Tirgos un arī citviet valstī darbojas arī uzpircēji, kuri reģistrējušies kā uzņēmumi. Kopumā Latvijā tādu esot 36. Taču pārbaudes šajos uzņēmumos VID veicot tikai tādā gadījumā, ja saņemta informācija, piemēram, par nenomaksātiem nodokļiem. Tiesa, daudz kas liecina par to, ka meža velšu lasītājus tirgos īpaši neviens nekontrolē, un arī paši viņi negrasās īpaši atskaitīties par to – cik naudas ieguvuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tad jau vajadzētu nodokli maksāt visiem rokdarbu veidotājiem, kas savu darinājumu tirgo facebook.. Viņiem arī ir pietiekoši liela peļņa, no kuras valstij tiek nodarīti zaudējumi. Tā ka lai VID vai policijanc
  pasērfo sociālajos tīklos un ieved kārtību, citādi neko citu neredz kā tikai vienu vienīgu tirgošanos. Ja kārtību grib ievest, tad visur. Nevis vieni ir spekulanti, bet otri – radošā izpausme.

 2. Tos bezdarbniekus…

 3. Lai paķersta tos, kas sataisa saviem SIA lielus nodokļu parādus, visu pārliek uz jaunu uzņēmumu,bet veco pārdos kādam ukrainim…tur tak skaidrs, ka tam ukrainim 100 gadus to nevajag un viņš nevis pērk, bet viņam par to samaksā.
  Tur stāv nauda, vai VID to nezina?

 4. dažiem ogotājiem tie ir vienīgie ienākumi es iesaku vidam iekasēt par elpošanu ja vēl elpo maksā ragā

 5. Arī VID nevēlas Eiropas progresīvos nodokļus?

 6. Nevar vairs barona lielskungs aizliegt lasīt sēnes un ogas savas muižas īpašumos!

 7. Nu kas tas atkal par sviestu? Līdz 3000 eiro gadā nav jādara nekas – ne jāreģistrējas, ne nodoklis jāmaksā, ne kases aparāts jālieto.. Lasiet savas ogas un sēnes un tirgojiet tirgū vai kur citur. Un lai mums, kuri paši nevaram vai negribam lasīt, tās labi garšo:))

 8. Bet vai viņi saprot, ka šīs sēnes un ogas ir zagtas privātā mežā, jo likums atļauj vazāties pa privātīpašumiem. Pašvaldības negrib īpašuma pārkāpējus sodīt.

  • Latvijas jaunlaiku privātīpašnieku stādītie meži tikai vēl aug. Un īpašnieks ne sēja ne stādīja , ne laistīja senes un ogas(izņemot kultivētās dzērvenes un krūmmellenes) Neviens neliedz īpašniekam tirgot sēņotājiem un ogotājiem tiesības ievākt ,, ražu,,. Pašvaldībām jau nu nav jāsargā privātīpašums un jātrenkā ogotāji.

 9. Varbut ka vid nodoklus pec tam var atgriezt tiem mezu ipasniekiem kuru mezos sis ogas un senes lasitas, vai jastav pie meza un jatirgo biletes lasitajiem???

Draugiem Facebook Twitter Google+