×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Raidījums: “Vienotība” koalīcijai nākamgad piedāvās palielināt minimālo algu līdz 400 eiro (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Partija “Vienotība” koalīcijai piedāvās nākamgad palielināt minimālo algu līdz 400 eiro, kas būtu vairāk nekā pašlaik saņem strādājošie Igaunijā, trešdien vēstīja TV3 raidījums “Ziņas”.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa norādījusi, ka viena no “partijas topa prioritātēm līdzās aizsardzības un iekšlietu budžeta palielināšanai būs minimālās algas celšana. Koalīcijas partneriem tikšot piedāvāts minimālo ienākumu slieksni palielināt no 360 eiro līdz 400 eiro,” norādīja TV3.

Raidījums ziņoja, ka Āboltiņa uzsvērusi, ka minimālās algas straujāka palielināšana no valsts budžeta iespējama, jo tas samazināšot ēnu ekonomiku, kopā ar diferencētā minimuma ieviešanu tas būtiski uzlabošot mazāk turīgo iedzīvotāju labklājību. Pēc “Vienotības” uzskata, esot jāpārskata plāns par iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu par procentpunktu, pauda TV3, informējot, ka priekšlikumu atbalsta arodbiedrības, taču kritizē darba devēji.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore TV3 “Ziņām” pastāstīja, ka minimālās algas palielinājums Rīgā nesagādātu ne grūtības, ne arī būtu sarežģīti to izdarīt, taču “reģionos tas būtu sāpīgi ļoti daudziem uzņēmumiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. “Zīle norādīja-ja tik strauji tiek samazināts IIN,nepalielinot neapliekamo minimumu,faktiski tiek veidota regresīva sistēma,kurā ieguvēji ir turīgāki ļaudis,un plaisa tikai palielinās.
  Mūsuprāt ir straujāk jāceļ neapliekamais minimums un atlaides par apgādājamiem.
  Skat.”Zīle: Mums ir netaisnīga nodokļu sistēma attiecībā uz mazo algu saņēmējiem”,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Trešdiena,2013.gada 3.aprīlis 07:08

 2. Pēc Vienotības uzskata ir IIN jāsamazina sev vismaz par pusprocentu,kaut vai uz šokolādes un kūku sadārdzināšnas rēķina!

 3. grib pacelt minimalo,atkal visiem slikti,,ka tik pannaudeet

 4. Ja palielinās minimālo algu, daudzi mazie uzņēmēji izputēs, kas nozīmē, ka valsts atkal slīgs nabadzībā. Ieguvums būtu no samazināta ienākuma nodokļa, tad vismaz katrs iedzīvotājs justu kaut pāris eiro vairāk kabatā, sevišķi mazturīgie.

 5. Vienotība sāk aktīvu priekšvēlēšanu kāmpaņu!
  Solvitiņ, neceri, ka ar Valtera pieminekli Kuldīgā, mes balsosim par Jums.
  Mums Kurzemniekiem ir pašiem sava galva uz pleciem, ar ko domāt.

 6. 2015.>jenotība smird Atbildēt

  Bez tam vēl (ja tiks ieviests) gandrīz visus pārtikas produktus papildus vēl sadārdzinās VM piedšvātais akcīzes nodoklis sālim,cukuram, desām,cūku taukiem,palmu eļļai,šokolādei,konfektēm un kūkām!

 7. Diferencētam ir jābūt nevis neapliekamajam minimumam,bet gan iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļiem un pievienotās vērtības nodoklim (PVN),kurš patreiz Latvijā,atšķirībā no citām pasules valstīm,kurās tiek iekasēts PVN, ir vienāds-gan luksusa precēm,gan pašiem nepieciešamākajiem pārtikas produktiem!

  • Arī autoceļu nodokli vajag diferencēt, to piesaistot degvielai, jo ne visi vienādi ik dienas pārvietojas.Kāpēc tiem, kas brauc mazāk,jāmaksā tāda pati summa kā ikdienas braucējiem?Un nodokļus degvielas čekos vajag izdalīt atsevišķi tāpat kā komunālajos rēķinos: PVN, akcīze un autoceļu nodoklis, tad vismaz katrs varēs aprēķināt, kādu ieguldījumu devis emisjiu kvotās un ceļu remontos.

 8. Ieviest obligāto veselības apdrošināšanu.kā Grieķijā,Igaunijā,Lietuvā un citās ES valstīs “Vienotība” koalīcijai vairs vispār nepiedāvās?

 9. Tad lauku veikalos preces sadārdzinās par 20%. Un elektrībai arī cenu cels, jo algas palielinājums strādniekam palielina nodokli, ko budžetā iemaksā “Latvenergo”. Visam kāps cenas, arī apkurei. Lielāka alga – lielāks iedzīvotāju ienākuma nodoklis un mazāka peļņa uzņēmējam. Uzņēmēja dzinulis strādāt ir liela un nevis maz vai samazināta peļņa.

 10. Paldies, Solvita! Zinu, ka nesanāks, bet tomēr …

 11. Partija kļūst mazliet reālaka,bet būtu jāvadas nevis pēc postpadomju standartiem,bet pēc vecās Eiropas standartiem.Tas protams ir liels atklājums un prasās pēc Nobeļa prēmijas sociālajā sfērā!

  • redzi reālākumu? Tikko tak (šķiet Reirs) murmināja par kārtējo konsolidāciju un jostu savilkšanu, ka naudas nav u.tt. No kurienes tad ņems to finansējumu minimālās algas paaugstināšanai, ka uzņēmējiem nav nodrošināts preču tirgus un cilvēkiem nav tāda pirktspēja?

 12. Ja nevar par procentu,tad vismaz par pusprocentu Latvijas miljonāriem ir vēl jāsamazina IIN! Tādēļ vien jau nav iespējams atjaunot progresīvo ienākuma nodokli!

 13. Latvijā jāatjauno progresīvo ienākuma nodokli! Atbildēt

  Minimālās algas palielināšanas un “Vienotības” diferencētā neapliekamā minimuma vietā,ienākuma nodokli pēc maksātspējas ar neapliekamo minimumu iztikas minimuma līmenī!

  • piekrītu, ka Latvijā ir laiks ieviest progresīvo nodokli sākot ar slieksni virs iztikas minimuma=minimālās algas=apgādājamiem.Jāievieš korekcijas nekustamo īpašumu nodokļos arī progresīvā nodokļa piemērošanā, jo vienai ģimenei faktiski ir nepieciešams viens mājoklis.Par pārējiem jāmaksā progresīvais nodoklis atbilstoši attiecīgai īpašuma un zemes funkcionālā lietojuma (teritorijas plānos) vērtībai. Un visbeidzot, ja Latvija Civillikumu ~90,..% ir pārņēmusi no Vācijas, tad tādā pat apmērā bija jāpārņem arī finanšu menedžmentu, ieskaitot progresīvo nodokli, sociālo sistēmu u.tt. Bet Latvijā tak gribas izdomāt jaunu – kvadrātainu riteni! Grābstās pēc valsts pārvaldes elementiem/metodēm pa visu pasauli: kas no Brazīlijas, kas no Amerikas, kas no Austrālijas, kas vēl no padomju laikiem…tāpēc jau ir situācija kā kišmiš ar rozīnēm un vēl skābiem kāpostiem vienā kastrolī…

Draugiem Facebook Twitter Google+