×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Raidījums: žurnālistam Jākobsonam draudējusi Osipova sieva

Žurnālists Leonīds Jākobsons, kuram 26.martā uzbruka nezināmi vīrieši un sagrieza vaigu, dienu pirms neegadījuma saņēmis draudus no organizācijas “Dzimtā valoda” dibinātāja Jevgēņija Osipova sievas, bet viņam ir vēl pāris versijas par uzbrukumu, 1.aprīlī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Ceturtdienas uzbrukuma pasūtītāju Jākobsons izvirza, analizējot tēmas, kas pēdējā nedēļā parādījās viņa portālā. Tādas ir četras, pirmā no tām ir Rīgas mēra Nila Ušakova nopludinātie epasti, kas parāda viņa ciešās saiknes ar Pirmo Baltijas kanālu.

Dienu pirms notikuma Jākobsons bija saņēmis draudus no organizācijas “Dzimtā valoda” dibinātāja Jevgēņija Osipova sievas. Jākobsons savā portālā “kompromat.lv” publicēja rakstu par Osipova brāļa iespējamo porno biznesu.

Trešā tēma bija saistīta ar čečenu uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu un viņa saikni ar politiķiem, savukārt ceturtā – Drošības policija bija aizturējusi cilvēku, kas Jākobsona vārdā bija izsūtījis epastus. Šonedēļ bijusi paredzēta konfrontācija, kas uzbrukuma dēļ nenotika. Šī lieta saistīta ar miljonāru Borisu Rjazanski.

Patlaban Jākobsons ārstējas Stomatoloģijas institūta slimnīcā. Viņa veselības stāvoklis ir uzlabojies un par ceturtdienas notikumiem liecina piecus centimetrus gara brūce uz sejas un zilumi uz pieres.

No Jākobsona stāstītā “Nekā personīga” izriet, ka ceturtdiena sākusies kā normāla darba diena. Paveicis ikdienišķos darbus kompromat.lv portālā, ap pulksten 16:00, tas ir nedaudz vēlāk kā parasti, Jākobsons kopā ar ģimeni – astoņus gadus veco dēlu un sievu – devās uz netālu esošo Ģertrūdes ielas “Lido” paēst pusdienas.

Atpakaļceļā sieva iegāja veikalā nopirkt ēdamo, viņš ar dēlu devās uz Čaka ielas dzīvokli. Pa ceļam jokojot un nedaudz paskrienot pa priekšu puišelim, abi iegājuši arī kāpņu telpā. Leonīds bijis desmit metrus dēlam priekšā.

Starp otro un trešo stāvu pretī viņam strauji nākuši divi vīrieši. Jākobsons sapratis, ka ir nākuši pēc viņa un sekos uzbrukums. Viņam sejā tika iepūsta asaru gāze, viņš nogāzts zemē un noziedznieki viņu sākuši spārdīt kājām. Jākobsons tobrīd domājis tikai par savu dēlu, tādēļ nav jutis sāpes.

Zēns panikā izskrējis uz ielas. Savukārt Jākobsons panikā kliedzis pēc palīdzības. Trešajā stāvā dzīvojošais kaimiņš bija saklausījis šāviena troksni, tādēļ sākotnēji izskanēja informācija par to, ka žurnālists sašauts.

Noziedznieki Jākobsonam ar nazi sakropļoja seju un metās bēgt. Jākobsons bijis pie samaņas. Viņa vecāki izsauca ātros un policiju.

Uzbrukums Jākobsonam bija noticis astoņus gadus vecā puišeļa acu priekšā. No redzētā Čaka ielas kāpņu telpā viņam palika slikti un viņš vairākas reizes vēmis. Jākobsons ir sašutis, ka policija nopratināja zēnu bez psihologa klātbūtnes, kā arī nepiedāvāja psiholoģisko palīdzību vēlāk. “Pēc manām domām, tā ir liela trauma bērnam – redzēt, kā griež viņa tēvu.”

“Nekā personīga” norāda, ka interneta portāls “kompromat.lv”, kuru vada Leonīds Jākobsons vērtēts pretrunīgi. Līdzīgi kā portāls “pietiek.com”, ko var uzskatīt par “kompromat.lv” latviešu versiju, tajā publiski var nonākt informācija, kas ir tikai vienas konfliktā esošas puses interesēs. Tas allaž rada pamatu bažām, vai par konkrētas informācijas parādīšanos netiek maksāts.

Jākobsons apgalvo, ka cenšas ievērot objektivitātes principu un ļaut izteikties visiem. Katrā gadījumā “kompromat.lv” regulāri parādījušās ziņas, kas kaitinājušas gan politiķus, gan policiju, gan arī kriminālās autoritātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+