×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Raidījumu par vēsturi atjaunos. Cenzūras neesot

Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Mēs atceramies, kā Izraēlas vēstniecība panāca, ka tiek apturēta radio ”NABA” raidījuma veidošana, kurā pieminēja ebrejus. Bet nav dzirdēts, vai tas pavisam likvidēts vai to tomēr atjaunos? Ko šobrīd dara raidījuma vadītājs? 

Daina Šķiezna Liepājā


 

Pavasarī apturētais radio “NABA” raidījums “Tēvijas laikmets” pēc vairāk nekā pusgadu gara klusuma savu darbību varētu atsākt nākamā gada janvārī, informē radio “NABA” direktors Madars Štramdiers. Pašlaik vairākās kārtās norisinās konkurss jaunajiem raidījuma vadītājiem. Raidījuma nosaukums, visticamāk tiks mainīts, taču saturiskā ievirze paliks tā pati. “Šāda veida raidījumu noteikti vēlamies iekļaut savā programmā, taču jārēķinās, ka budžeta dēļ tas ir entuziastu pasākums, tāpēc ir jāatrod tādi vadītāji, kuriem radio ir sirdslieta,” skaidro M. Štramdiers.

Iepriekšējais raidījuma vadītājs Roberts Klimovičs, kura publiski paustās attieksmes dēļ pret ebrejiem raidījums tika izņemts no aprites, tikšot piesaistīts kā “sava veida eksperts”, norāda 
M. Štramdiers.

Savukārt pats Roberts Klimovičs sarunā ar “Latvijas Avīzi” atzīst, ka par to neko nezinot, jo 
M. Štramdiers ar viņu neesot kontaktējies. “Es nemaz nevaru būt eksperts, jo man nav šādas izglītības – tā ir personiska interese par vēsturi,” norāda R. Klimovičs, kurš mediju jomā vairs nestrādā, bet pievērsies kino un reklāmu veidošanai.

Taujāts, vai viņš pats vēlētos atgriezties radio “NABA” studijā, Roberts Klimovičs atzīst, ka ir ļoti pateicīgs radio par visu, ko tas darījis, un joprojām to uzskata par vienu no labākajiem radio Latvijā, jo tam nav komerciāla pamata, taču atgriezties viņš nevēlas.

“Sadarbība nav iespējama, jo radio neizturēju pārbaudījumu, un turpmāk raidījumam noteikti būtu jāievēro sava veida cenzūra, kas man nav pieņemama.”

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants turpretī uzskata, ka runa nav par cenzūru, bet gan par raidījuma “Tēvijas laikmets” kvalitāti un atbilstību Latvijas Radio (LR) kā sabiedriskā medija koncepcijai. Roberta Klimoviča personiskais viedoklis var parādīties diskusijās medijos, taču ne šāda raidījuma saturā, uzsver 
NEPLP priekšsēdētājs. “Cenzūra, kā tā ir minēta Satversmes 1. pantā, šajā gadījumā nav bijusi,” teic A. Dimants. Zināmi ierobežojumi likumos pastāv arī citās demokrātiskās valstīs – etniskā un rasu naida kurināšanas aizliegums, personas goda un cieņas aizsardzība, privātās dzīves neaizskaramība utt. “Mēs lūdzām LR izvērtēt raidījuma atbilstību programmai, un acīmredzot tika konstatēts, ka tas neiederas sabiedriskā radio koncepcijā, kam arī mēs piekrītam,” tā A. Dimants.

Atgādinām, ka radio “NABA” raidījums par vēsturi “Tēvijas laikmets” tika apturēts šā gada martā pēc tam, kad tika saņemtas sūdzības no Izraēlas vēstniecības Latvijā par raidījuma vadītāja Roberta Klimoviča publiski pausto attieksmi pret ebrejiem sarunā ar raidījuma viesi, izsūtīšanas aculiecinieku Lapas kungu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+