Ekonomika
Bizness

Raidorganizāciju asociācija piedāvā vairākus risinājumus kā stiprināt mediju vidi0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Digitālo tehnoloģiju attīstības ietekmē mainās mediju saturs, kā arī mediju patēriņa paradumi sabiedrībā. Auditorijas paradumu maiņa sekmējusi Latvijas informatīvās telpas sašaurināšanos, kas savukārt rada ietekmi uz tā dēvēto “mediju ekonomiku”.

Lai esošajos apstākļos ierobežotu informatīvās telpas sašaurināšanos un sekmētu kvalitatīvu vietējā satura attīstību, Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) izstrādājusi vairākus priekšlikumus, aicinot lēmējvaru tos nekavējoties izvērtēt un īstenot.

Brīdina par krīzi medijos

LRA izpilddirektors Andris Ķēniņš uzsver, ka notiekošās izmaiņas Latvijas medijos nav pārsteigums. Viņš turpina: “Pārsteigums drīzāk ir tas, ka tās notiek tikai tagad, ka mediji ir spējuši tik ilgi izturēt bez šīm pārmaiņām. Un, ja nesekos tūlītēja rīcība no valsts puses, krīze tuvākajā laikā mainīs daudzu Latvijas komerciālo mediju ikdienu, saražotā vietējā satura apjomu, un Latvijas interesēm atbilstošā informatīvā telpa turpinās samazināties.”

Lai uzlabotu situāciju mediju vidē, pirmkārt, LRA aicina pārskatīt un atvieglot noteiktos reklāmu ierobežojumus un citus mediju darbību ierobežojošos noteikumus, šādi nodrošinot Latvijas medijiem vienlīdzīgas konkurences iespējas ar citu valstu medijiem.

Otrkārt, LRA rosina palielināt “mediju atbalsta fonda” finansējumu vietējā satura ražošanai komerciālajos medijos, kā arī efektivizēt un centralizēt līdzekļu piešķiršanu komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Saistītie raksti

Treškārt, nepieciešams optimizēt un uzlabot sabiedrisko mediju darbību. Lai to paveiktu, jānodrošina sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus. LRA ieskatā būtiski arī nevilcinoties nodalīt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) regulatora un sabiedrisko mediju kapitāla daļu turētāja funkcijas, kā arī skaidri definēt un nostiprināt nozares regulatora funkcijas un uzdevumus.

Ierosina ieviest digitālo nodokli

Spriežot par mediju finansēšanu, LRA uzsver, ka jāizvērtē “digitālā nodokļa” ieviešanas iespējas, iegūtos finanšu resursus novirzot “mediju fonda” darbībai. Tāpat jāizvērtē citas iespējas informatīvās telpas stiprināšanai – piemēram, nodokļu atvieglojumi vietējā satura ražotājiem vai sabiedrisko mediju veidotā satura izplatīšana komerciālo mediju programmās.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Pārvaldnieks: Arī Rīgas brīvosta pametīs Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju
12 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Konfiscējot Rīgai ostu, valsts tai atņems 3 miljonus ik gadu
14 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Kā Līvāni kļūst par pasaules optiskās šķiedras citadeli 1
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
37 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
7 stundas