×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

«Rail Balticai» finansēs 85%

Dzelzceļa projekta “Rail Baltica” finansēšana 85% apmērā programmas “Savienojot Eiropu” (“Connecting Europe Facility”) ietvaros ir iespējama, piektdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski pastāstīja ES transporta komisārs Sīms Kallass.


 

“Ja viss ritēs, kā plānots, 85% finansējuma piešķiršana nav neiespējama, tomēr tas būs atkarīgs no vairākiem faktoriem. Tas būs atkarīgs no projekta dokumentēšanas un nākamā perioda ES budžeta, tomēr tas, ko varu pateikt no Eiropas Komisijas puses, visa 85% līdzfinansējuma saņemšana ir iespējama,” sacīja Kallass. Viņš piebilda, ka “Savienojot Eiropu” ir līdz šim lielākā ES programma, kurai būs ļoti liela nozīme ES infrastruktūras attīstībā.

Jau vēstīts, ka projekts “Rail Baltica” iekļauts vienotajā Eiropas transporta tīklā TEN-T un nākamajā budžeta periodā varēs pretendēt uz līdzfinansējumu no ES jaunās programmas lielu infrastruktūras projektu finansēšanai. Programmā “Connecting Europe Facility” Eiropas Komisija ierosina atvēlēt 50 miljardus eiro (35 miljardus latu). Starp prioritātēm iekļauta arī “Rail Baltica” un dzelzceļa līnijas uzlabošana no Ventspils līdz Krievijas un Baltkrievijas robežai.

“Rail Baltica” projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļa tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+