Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
11. novembris, 2015
Drukāt

Raimonds Bergmanis: Valsts – tie esam mēs

Foto: LETAFoto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Karavīri! Latvijas patrioti!

Novembris ir svētku, valstiskās pašapziņas, mūsu tautas vēsturisko atmiņu un varoņu atceres mēnesis. Svinīgo pasākumu un piemiņas brīžu mija ikvienā Latvijas valsts patriotā raisa visplašāko emociju gammu.

Svinīgi saviļņojošos pasākumos un klusinātos svētbrīžos mēs godinām tos tautiešus, kuri nenobijās un stāvēja pie šīs valsts šūpuļa, aizstāvēja to un atdeva savas dzīvības par brīvu un neatkarīgu Latviju. Šādu cilvēku netrūka ne Pirmajā, ne Otrajā pasaules karā, ne okupācijas laikā, ne Atmodā, jo īstens Latvijas patriots savā sirdī vienmēr ir drošs par to, ka Latvijai būs mūžam dzīvot!

Laiks no Lāčplēša dienas līdz pat Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai ir īpašs. Tomēr ne tikai šajā patriotu nedēļā, kā to dēvējam novembrī, bet arī ikvienā citā gada mēnesī un dienā mums ir jātic sev un savai valstij!

Karavīra profesija ir viena no tām, kas iemieso lepnumu par savu valsti. Goda sardze, militārā parāde, svētku zalves, jūras spēku kuģi Daugavā un gaisa spēku lidojums ar lielāko no valsts karogiem gar likteņupes krastu – tie ir dziļi simboliski notikumi, kuros novembra dienās ar lepnumu noraugās ikviens Latvijas patriots. Tie iedvesmo un dod ticību. Un visos šajos notikumos iesaistīti Nacionālo Bruņoto spēku karavīri. Tā nav tikai fiziska klātbūtne iepriekš iestudētos rituālos. Tas ir emocionāls un neizdzēšams brīdis ikvienam karavīram, ikvienai karavīra ģimenei! Valsts – tie esam mēs – svētkos un ikdienā, priekos un bēdās, veiksmēs un neveiksmēs, bet pats galvenais – mūsu kopīgajā ticībā Latvijai!

Mēs nereti pretnostatām jēdzienus valsts un indivīds, lai gan ir skaidrs, ka valsti veido indivīdi un viņu attieksme. Tieši attieksme ir atslēga un ceļš uz tādu Latviju, kas varēs lepoties ar sasniegto pasaules mērogā un par ko būsim patiesi lepni arī mēs paši.

Es varu būt lepns par Latvijas karavīru stāju, pašapziņu un attieksmi, ko esat demonstrējuši vienmēr – arī laikos, kad nebūt nav bijis viegli ne Jums, ne Jūsu ģimenēm. Paldies par to, ka nezaudējāt ticību! Paldies Jūsu tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem, kuru emocionālais atbalsts un sapratne ikvienā brīdī Jums ir palīdzējusi pildīt grūtos karavīra pienākumus!

Sveicu svētkos un novēlu mums visiem kopā ar godu un atbildību stāvēt par Latvijas drošību, neatkarību un brīvību!

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+