Kultūra
Mūzika un deja

Raimonds Pauls Liepājā apmeklēs izstādi par “Credo”0

Publicitātes foto

Trešdien, 20. novembrī, Liepājas muzeju apmeklēs Maestro Raimonds Pauls, lai klātienē apskatītu Liepājas muzeja veidoto un nupat kā atklāto izstādi par leģendāro mūzikas grupu “Credo”. LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē būtiska vieta atvēlēta 1985. gadā tapušajam Raimonda Paula un Gunāra Kroļļa dziesmu ciklam “Melnais kliedziens”, kas veltīts Hirosimas un Nagasaki atombombardēšanas upuru piemiņai.

20. novembra vakarā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja apmeklēt Raimonda Paula un Andra Bērziņa koncertu, bet tieši izstādes “CREDO. Made in Liepāja” apmeklējums pamudinājis Maestro ierasties Liepājā agrāk nekā plānots.

Saistītie raksti

1978. gadā CREDO mūziķi iepazinās ar Raimondu Paulu, kurš atzinīgi novērtēja ansambļa sniegumu un atļāva tam divas savas dziesmas iekļaut repertuārā. Ar Maestro rekomendāciju CREDO radās iespēja iekļūt Radio studijā, līdz ar to Latvijā ētera viļņos varēja dzirdēt viņu agrīnā repertuāra hitus, tādus kā “Ko tu man tikko sacīji”, “Kas piedos”, “Neko nevar skaidri zināt” u.c.

Par šo laiku Maestro dalījies atmiņās: “Sākums bija ļoti interesants un varbūt pat mazliet smieklīgs, pat komisks. Sākās viss ar sērkociņiem! Padomju laikā sērkociņi bija deficīts, CREDO kā pašdarbības ansamblis darbojās sērkociņu fabrikas “Baltija” klubā. Viņi diezgan daudz manas dziesmas iekļāva repertuārā, paši aranžēja. Tad kad es aizbraucu, vai mēs kopā uzstājāmies, viņi man vienmēr dāvināja sērkociņus. Es atkal dalīju saviem radiem. Man tas bija zināmā veidā honorārs par dziesmām.”

LA.lv