×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Raimonds Pauls par Saeimas vēlēšanām: Mēs nevaram tā turpināt (55)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc kādiem kritērijiem vērtējat, par ko balsot Saeimas vēlēšanās?

Raimonds Pauls, komponists: 
”Šobrīd vēl ir par ātru domāt par to, ko es izvēlēšos, jo to es darīšu augusta beigās. Man ir pašam savi stingri uzskati, kurus es ņemu vērā. Politisko partiju programmas es jau zinu no galvas, un tie ir tikai tukši solījumi, kas neko nenozīmē. Paskatieties, kur tie ir mūs noveduši. Ir vesela rinda lietu un jomu, pie kā jāstrādā – kaut kam ir jāmainās, jo mēs nevaram tā turpināt. Jāsāk nopietni domāt par valsts ekonomiku, lai mēs beidzot pietuvotos Eiropas līmenim. Protams, mums vēl ir tālu no, piemēram, Vācijas algu līmeņa. Kas vispār notiek ar mūsu rūpniecību? Atsevišķa lieta ir par bankām, kas ir izlaupītas ar valsts atbalstu.”

Foto - LETAFoto - LETA

Ints Teterovskis, diriģents: 
”Tā kā mūsu valstī nav nodrošināta elektroniskā balsošana, tad man reti sanācis to darīt, jo bieži vēlēšanu laikā atrodos ārpus valsts. Šī ir lieta, ko steidzami vajadzētu mainīt, citādi daudzi sabiedriski aktīvi cilvēki, kuru darbs ir pieprasīts arī ārvalstīs, nevar balsot. Izdarīt izvēli nav viegli, jo, manuprāt, mums joprojām nav izveidojusies politiskā elite, nav spēcīgu politiķu. Visas partiju programmas nelasu, taču ar šo to iepazīstos un, protams, apskatu kultūras jomu, kas man ir svarīga. Tomēr sarakstos vairāk uzmanību pievēršu tieši personālijām. Visvairāk “sāp” jaunās partijas – tās veidojas ļoti bieži, taču ne īsto mērķu vadītas. Politikā būtu jāiet tiem, kuri vēlas visu valsts iedzīvotāju labklājību, bet radies iespaids, ka tur iet cilvēki, kuriem nav ko darīt. Pēc būtības šiem cilvēkiem ir nepareizi uzstādījumi un citi mērķi. Manuprāt, ir jāskatās uz priekšu un beidzot jāizstrādā ilgtermiņa attīstības plāns. Šobrīd jaunās valdības iepriekšējo virzienu priekšā izveido strupceļus un tad mēģina atrast citus risinājumus. Pēc principa: ka tik neietu to pašu ceļu ko iepriekšējie. Ja mums būtu ilgtermiņa plāns un mēs saprastu, ko gribam un kas būs Latvijas pamatā, tad valsts varētu attīstīties un risināt problēmas, kas rodas šā ceļa gaitā. Valsts pārvalde ir kompleksa sistēma, taču man šķiet, ka nacionālā valstī kultūra ir viens no svarīgākajiem elementiem. Taču šā brīža izglītības sistēmā kultūras izpratne pazūd. Svarīgi ir ne tikai zināt kultūras vēsturi, bet arī mācīties radīt jaunas vērtības, piemēram, ar kopīgu dziedāšanu, kas audzina izpratni par kopīgu mērķu sasniegšanu.”

Foto - LETAFoto - LETA

Imants Kalniņš, komponists: 
”Būtībā ir tikai viens parametrs, kas ir svarīgs un ko es ņemšu vērā, izvēloties partiju, par kuru balsot šoruden, proti, ko tā, atrazdamās parlamentā un, vēl svarīgāk, koalīcijā, ir reāli paveikusi Latvijas valsts labā pagājušajā termiņā. Tas ir vienīgais kritērijs, ko es ņemu vērā. Tāpat ir tikai viens vienīgs jautājums, kas bija jārisina jau esošajai valdībai un kam būs jāpievēršas arī nākamajiem ievēlētajiem politiķiem. Tā ir Latvijas valsts suverenitātes nostiprināšana. Mūsu ekonomiskās un politiskās neatkarības atgūšana un nostiprināšana.”

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Jau 5. Saeimas v’el’e’san’as rosin’aju “”balsot no kop’eja saraksta par person’alij’am””!Mani vairs neaicin’aja uz partEjas sapulc’em un “”piemirs’a””inform’et.

 2. Nemainot vēlēšanu sistēmu tie paši runči būs maisā.Bet sistēmu neviens nemainīs jo tad lielākā daļa pie siles esošo būs spiesti sākt strādāt nevis kult tukšus salmus un turpināt pielikt pie siles savējos.
  Tātad kas atliek ATBILDE IR SKAIDRA

 3. Pēc muldēšanas nāk miršana…

 4. Nebrīnīšos,ja,mūsu ,nevisai gudrās sieviņas nobalsos par SC.Niluška, ir viltīgs,tāpat arī,bezkaunīgi viņa atbalstītāji.Nekur nav tik labi krievam, kā Latvijā.

 5. Visi, grib eiropas algu liimeni…, bet uz kaa pamata??? Valstij nepiecieshama ir razhoshana, IT infrastruktuuru exports, Zinaatnes, izgliitiibas exports … uz taa pamata rodas valstij uznjeemumiem ienaakumi. liidz ar to tad tikai var runaat par algu liimenja paaugstinaashanu …

 6. Nevaram turpināt? Atbildēt

  Varam! Atliek tikai nobalsot par “Vienotību”!

 7. Opji atkal baigos gudrīšus mētā. Kad abi atsēdēja dibenus Saimā,
  tad kaut kā dikti aktīvi vis nebija. Ne nu ko tur tautas labā dikti saveica, ne
  pat runāja. Tgad atkal dikti gudri. Vai nu nebūs beidzot pienācis laiks šo
  veco vīru domas atstāt pie viņiem pašiem!?

 8. Vienmēr var censties apstrīdēt un komentēt cita viedokli, noliekot, izsmejot sacīto!!! Tāda ir Paula doma!? VIENS NEKAD NAV BIJIS KAROTĀJS…Ieejot Saeimā pēc ievēlēšanas cilvēki izmainās līdz NEPAZĪŠANAI!?? Vecie BUKI JAUNOS APSTĀDĀ!!! TĀDĒĻ piekrītu, ka VISI JĀNOMAINA LĪDZ PĒDĒJAM… UN jaunos vajag no saprotošu jauniešu vides, kuri SPĒJĪGI VALSTI REDZĒT KOPUMĀ, nevis “CEPTIES” RĪGAS akmeņos un MULDĒT ierastās frāzes, LIELĪTIES ar varēšanu…

 9. Vai tauta vai komunistiskā partija izaudzināja Paulu un Kalniņu par bezatbildīgiem rāpuļiem? Galvenokārt jau KP un tā vēl aizvien cenšas uzturēt viņu marku. Kaut kā jau jāatmaksāpar stutēšanu.

  • Rāpulis jau esi pats, tāpat kā Āboltiņa saņēma nepelnītu naudu jau 16 gadu vecumā. Maestro savu maizi ir godīgi penījis. Viņa dziesmas mums palīdzēja dzīvot iemīlēt savu Tēvzemi.

   • Pauls un Kalniņš gudri cilvēki, ģeniāli komponisti, bet tas nenozīmē, ka viņi ir zinoši visās jomās. Clvēki, kas domā, ka zin visu ir aprobežoti cilvēki.

 10. “Bankas izlaupitas ar valsts atbalstu…” – to vins precizi pateica.
  Ari valsts ir novesta lidz kraham ar seit arvien valdoso cekistu ieliktenu pulem pec saimnieka noradem, kurs necies musu neatkaribas centienus.
  To pasu, kuri slepj cekas maisus un uztur kolonistu valodu, un citigi notur padomju laikus, pie reizes izlaupot ari ES lidzeklus, kuri, atskiriba kaut vai no kaiminvalstim, lidz tautasaimniecibai praktiski nenonak.
  Un ta ka tie ir “sakartojusi” velesanu likumu speciali partiju saimnieka vajadzibam, kurs vienigais var izvirzit kandidatus, tad tautai nav izredzu, jo tik un ta bus iebalsots kads no tam uzticigajiem. Un nav pat svarigi kurs. Atskiras tikai to retorika, jeb makaroni uz ausim prieks tiem, kas vel tiesi so, it ka mazako launumu.

 11. Par Latvijas valsts nostiprināšanu, ekonomiskās un politiskās neatkarības atgūšanu vismaz pēdējo trīs Saeimu laikā ir cīnijusies vienīgi NA – diemžēl bez redzamiem rezultātiem, jo pusotrs desmīts deputātu nevar cīnīties pret astoņdemīt pieciem.

 12. Vēlējat mani,es darīšu visu,ko Brisele liks,jo citādāk būs sankcijas. :))

  • to ko liks Maskava, dēļ esošās aģentūras, var noformēt tā it kā tie būtu kā Kalniņš saka, suverenitātes nostiprināšanas pasākumi

 13. Nedod Dievs ka tiek ieviesta elektroniskā alsošana. Pie pastāvošās partiju diktatūras caur CVK nekā ticama nebūs.

 14. Lai nu kurš būtu analizējis cūcību līmeni Latvijā, bet Maestro, cilvēkam kurš Tautas partijas rindās ir nodarījis valstij būtisku kaitējumu, gan to darīt nevajadzēja. Onkam smadzenes atlēca vaļā tikai pēc Krājbankas kraha. Līdz tam laikam galviņa strādāja uz otru pusi. Labāk jau paklusē, Raimond Voldemārovič! Daudzi Tavi tautieši dzīvo no rokas mutē jau ceturtdaļ gadsimta.

 15. Ja atklati sakot lai kautkas mainitos,tur viss tas deputatu aitu bars janomaina,pilniba,tad varetu gaidit kautkadas izmainas!

 16. Dazi godigi stradajosi detputati nevar saima neko mainit ,, tos atri aizbida malina ,,
  Ja esi neliesu un Valsts nodeveju loka tad jagaudo lidz..
  Janak pilnigi jauniem domajosie cilvekiem ..

 17. Mūzikas jomā šie kungi cienījami, tomēr par valsti jādomā cita tipa ļaudīm. Un atvainojiet, Teterovska kungs, nemūžam nepiekritīšu, ka kultūra valstī galvenais. Absurdāku domu pēdējā laikā neesmu dzirdējusi. Kā var dziedāt cilvēks, kurš nevar atļauties ik dienu nopirkt sev maizi, apģērbu bērnam utt.? Pirmajā vietā ir kaut minimāla, bet iztikšana, lai cilvēks var nomaksāt rēķinus, jā, arī parādus. Ne jau pabalstus vajag, bet iespēju nopelnīt! Varbūt Rīgā ir iespēja atrast darbu, bet te, Latgales laukos, nekā… Audzējām cūkas, lika nokaut, turējām govis, pienu sola nepieņemt vai arī maksās ap 10 centiem par litru, kas nesegs izmaksas, liellopu iepirkuma cenas kritās, dzīvojam pa nullēm vai arī mīnusos. Par to galva nvienam nesāp. Lai nesāp, tikai nerunājiet tik stulbi, ka neēdušam un humpalās apg”erbtam cilvēkam svarīga kultūra! Man nospļauties par dziesmām, kultūru un citām stulbām padarīšanām, kas domātas pārtikušai tautas daļai!

  • Man atkal nospļauties par cilvēkiem, kam ārpus sava vēdera piepildīšanas nav nekā svarīgāka. Ak, jā! Latgalē ir vēl viena svarīga lieta – samagonka, bez kuras pat bomzis nevar iztikt.
   Jūs, Anna, apkaunojiet tos krietnos latgaliešus, kas, nestaigājot ar izstieptu roku, daudz ko sasnieguši cītīgi strādājot un vēl rodot laiku arī dziesmai.

 18. Pauls galīgi dulls. Ko viņš raksta – Atsevišķa lieta ir par bankām, kas ir izlaupītas ar valsts atbalstu. Ja tā ir tad kādam reāli jāiet cietumā. Ja tā nav, tad par apmelošanu jāsēž Paulam.

 19. Par Ingunas Sudrabas partiju.Un derētu katram partijas programmu,ja kas izlasīt,jo tur nav ne standartu ne šablonu.Jauna pieeja.

  • Par Sudrabas partiju Atbildēt

   ir tas pats ka par Saskanu. Tie gala merki ir tie pasi.

  • Sirds sāp to visu lasot,un tas nav normāli Es arī domāju,ka Ingūna Sudraba būs laba,kā vienmēr Vienotības klaķieri aizstāvās visus apvainojot un piesien Krieviju.Kauns par tiem.

  • Nav ne šablonu, ne standartu..?
   Visīstākais standarts, nošpikots un saskaņots ar ko? … ar Saskaņu. Tāpat kā Saskaņa noliedz Satversmes Preambulu, Latvijas valstiskuma pamatu apliecinājumu.
   Pati Sudraba draudzējas ar Stepašinu – Kremlim un Putinam tuvu personu, saņem lielus ziedojumus no personām, kuru izcelsmi negrib atklāt…
   Par protestu pret to cilvēki no partijas tiek izslēgti… Vai par to var balsot?

 20. Piekrītu Imantam Kalninam.Pauls tikai bļauj un pats ko ir izdarījis?

 21. Kas abiem ļoti ilgstoši bijušajiem deputātiem neļāva sakārtot valsti? Ērtāk bija neko nebilst un saņemt prāvu algu.

 22. viss ir tā kā ir ,vienīgi jokaini paliek ,ka pēdējā laika kalniņa kungs uzsācis tādu interesantu veidu ka izteikties par visu .senākgan vairāk klusēja atrazdamies entos gadus tur tais krēslos .tāpēc saku ,ka neticu nevienam politiķim ,kas iešedies gadiem krēslos ..tās spēles ir tik aizrautīgi viņus ierāvusi tur ,ka izejot no tās aprites ,atkal lec tur iekšā ,un sola sola sola ,un runā runa runa ,viens par otru daiļāk , taisni vai mūziku parakstīt zem katyras runas

 23. Nu jocīgi gan te tie komentāri! Ko tad šie vīri pateica nepareizi? Skaidrs, ka valsti var vadīt tautsaimnieki un ekonomisti ar nākotnes redzējumu, nevis tikai pie siles uz brīdi nonākušie pašlabuma tīkotāji. Un, protams, balsošu par tiem, kuri ir labu ir darījuši Latvijas uzplaukuma vārdā…

 24. stulbi tie cilvēki kuri aprej Paulu! Neņem galvā Raimond, Latvijā vēl muļķu ir daudz!

 25. Izskatās pēc slēptās reklāmas- piemēram, Imants Kalniņs ir gatavs stūrgalvīgi atkal lkāpt uz tā paša grābekļa, jo saka, ka balsos par partiju, kas ir parlamentā un koalīcijā.. 🙂 Tikai tur nav nevienas, kas atbilstu viņa pirmajam kritārijam- “ir reāli paveikusi Latvijas valsts labā”- tādu nav 🙂

  • Censties loģiski analizēt nepārāk gudra nelabvēļa murgojumu ir tukša lieta. Kalniņš iespējams ir labs komponists (ne jau man to spriest), labs kad vajag slavēt kolhozus, partiju un Putinu. Eiropā pakalpiņi nav vajadzīgi, tur vajag nopietnus darbus lai tevi pamanītu. Tāpēc jau tādas dusmas. Pateikšu viņa domu skaidrāk, proti, brīvība ir eiroazijā. Nobalsos par tiem, kuri, ar jedinorosu palīdzību iecels mums pašiem savu Janukoviču un būs laimīgs.

 26. Vai šie kungi gadījumā nav bijuši savulaik deputātos? Nu, kur viņi mūs ir noveduši? 🙂 Lai paskatās spogulī, kad uzdod s”adus jautājumus.

 27. Jānis Rožkalns(1958) Atbildēt

  Paulīt ! Materiālā labklājība ir tikai tad, ja pirmkārt, ir garīgā labklājība. Pie muļķiem, blēžiem materiālās labklājības nebūs, vai tikai īsu brīdi !
  Ja pie varas cilvēki ar zemām garīgām īpašībām, tauta stulba, tad tā nevar būt plaukstoša valsts.
  Tā ka beidz uzsvērt cilvēka mantisko labklājību. Tu, kā kultūras cilvēks varēji gan to saprast.

  • atbildot J.Rožkalnam Atbildēt

   Ja pie varas cilvēki ar zemām garīgām īpašībām, tauta stulba, tad tā nevar būt plaukstoša valsts.”

   pie šiem vārdiem Barakam tā kā gribējās iesmieties…

 28. To ir pārpārēm portālā pietiek.lv!

 29. Nākamā pietura-rūpnīca "VEF"! Atbildēt

  Kā,kas notiek ar mūsu rūpniecību? VEF’s taču nekur nav pazudis! Stāv kā stāvējis! Gan jau pārdosim arī Liepājas metalurgu!Un IKP rādītāji rūpniecībā arī nav nemaz tik slikti!

 30. Eiro ieviešanā esam apsteiguši pat Čehiju,Ungāriju,Poliju,Rumāniju,Bulgāriju un Lietuvu,ekonomikas attīstība-visstraujākā Eiropas Savienībā! Vēl tikai jāatjauno padomes valsts uzņēmumos,jāuzbūvē laikmetīgās mākslas muzejs un akustiskā koncertzāle Daugavas vidū uz pāļiem!”Vienotības” vadībā mēs spēsim arī to!

 31. spēcīgi, bet atbildīgos kā valsts ienaidniekus cietumā par “Atsevišķa lieta ir par bankām, kas ir izlaupītas ar valsts atbalstu.”

 32. Trīs populisti . Kurš cep un vāra un vāra un cep , kurš te zaļais , te zemnieks , te nacionālists , te sociālists , kurš viss , vairs nekad un aizejot neaiziet un paliekot nepaliek …. Par izvēles parametriem runājot – domāju , ka balsos , kur atlec un iekrīt . Vai kaut kā tā .

 33. padomiešus ārā! Atbildēt

  Kalniņs ir vecs kangars.

 34. Nav mums politiskās elites, nu nav gan. Tur Paulam taisnība. Vienīgā iespēja nedabūt torti ģīmi, ir balsot par Ždanoku, Paul. Uz priekšu, kompotnist.

 35. Čekas maisos visas tavas intereses.

 36. Apbrīnojami aprobežots cilvēks. Kāpēc jums ļauj publiski izteikties? Lai pierādītu, ka latvieši ir dumji?

  • Izlasīju pa otram lāgam Teterovska izteikumus ,meklējot latviešu dumjību .Nu ,nekā ,žēl .
   Ar cieņu Teterovska talantam ,visās jomās!

  • Jā, tev, protams, tuvāks Pauls un viņa kredo. Paulam galvenais – jābūt sakārtotām bankām, kur drošāk guldīt savus ienākumus. Par kultūras dzīves sakārtošanu ne vārda.
   Kur nu Teterovskis…tam rūp vien latviešu dziedāšana un nacionālā dzīvesziņa, par kuru gudrais filozofs Tīrons apjautājies “..kas tā tāda…?”

 37. Tās tantiņas troleibusā savu domu skaidrāk izteikušas. Kad mētājās ar tik smagiem apvainojumiem, kā Pauls, ar “kopīgu dziedāšanu” vien nepietiek – gribētos faktus. Komponēt var visu ko, un jo lielākas fantāzijas jo lielāks komponists, bet faktus komponēt nevar. Ja nākamā valdība turpmāk risinās vienu vienīgo jautājumu, to kas rūp Imantam – cik skaista dzīve sāksies Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+