×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Raimondu Paulu 80 gadu jubilejā apsveic arī Putins, Medvedevs un patriarhs Kirils (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsveicis komponistu Raimondu Paulu 80 gadu jubilejā, norādot uz viņa unikālo talantu un ieguldījumu mūsdienu muzikālajā kultūrā.

“Unikālais komponista un izpildītāja talants jums palīdzējis iemantot miljoniem Krievijas un citu valstu pielūdzēju patiesu mīlestību un cieņu. Jūsu ieguldījumu mūsdienu muzikālajā kultūrā ir grūti pārvērtēt,” teikts Krievijas prezidenta apsveikuma vēstulē.

Putins atzīmējis, ka komponists ne tikai turpina savu augstvērtīgo māksliniecisko darbību, bet arī aktīvi atbalsta jaunus, talantīgus mūziķus, bagātīgi daloties ar viņiem savā vērtīgajā pieredzē.

Krievijas prezidents Paulam vēl labu veselību, laimi, labklājību un jaunus panākumus.

Paulu dzimšanas dienā apsveicis arī Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, sakot paldies komponistam par viņa meistarību un ieguldījumu mūsdienu estrādes mūzikas attīstībā.

Medvedevs norādījis, ka Paula jubileja ir svētki miljoniem cilvēku, kuri mīl “leģendārā komponista un klavieru virtuoza maestro Raimonda Paula mūziku”.
“Vēlu jums veselību un iedvesmu. Un mums visiem – jaunus Raimonda Paula darbus,” rakstījis Medvedevs. Viņš norādījis, ka Paula noslēpums ir viņa talants un prasme radīt skaistas melodijas, kuras uzreiz kļūst iemīļotas.

“Jūsu dziesmas, kuras ir sirsnības un siltuma pilnas, ir tuvas un saprotamas visiem. Arī šodien tās, tāpat kā agrāk, dāvā publikai spilgtus iespaidus un neaizmirstamus mirkļus,” atzīmējis Medvedevs.

Paulu dzimšanas dienā sveic arī Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils, novēlot komponistam “labu veselību, laimīgu mūžu un visuspēcīgā Dieva palīdzību visās labajās lietās”.

Patriarhs norādījis uz Paula talantu, viņa mūzikas popularitāti Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, kā arī sadarbību ar krievu māksliniekiem, liecina informācija Krievijas pareizticīgo baznīcas mājaslapā.

“Daudziem mūsu laikabiedriem jūs esat augsta profesionālisma, meistarības, uzticības un nodošanās savam aicinājumam iemiesojums,” apsveikumā rakstījis patriarhs. Īpaši viņš izcēlis arī Paula ieguldījumu Latvijas un Krievijas kultūras sakaru attīstībā, draudzības tradīciju un labu kaimiņattiecību saglabāšanā.

Kā ziņots, Pauls šodien svin savu 80 gadu jubileju, kuras vakaru pavadīs Latvijas Nacionālajā teātrī uz skatuves savā jubilejas koncertā.

Komponists, pianists, diriģents, aranžētājs un producents Ojārs Raimonds Pauls dzimis 1936.gada 12.janvārī Rīgā, Iļģuciemā.

Savas karjeras laikā Pauls rakstījis mūziku tādiem izpildītājiem kā Viktors Lapčenoks, Nora Bumbiere, Ojārs Grīnbergs un Margarita Vilcāne, Valērijs Ļeontjevs, Laima Vaikule, Alla Pugačova, grupām – “Credo” un “Remix” un citiem.

Viņš ir vairāk nekā 50 filmu mūzikas autors, kā arī radījis mūziku mūzikliem, baletiem, radio iestudējumiem un teātra izrādēm.

Pauls darbojies arī politikā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas viņš ieņēma kultūras ministra amatu. No 1993.gadā Valsts prezidents Guntis Ulmanis lūdza
Paulu ieņemt viņa padomnieka vietu kultūras jautājumos. Šajā amatā viņš bija līdz 1998.gadam.

Par savu darbu maestro saņēmis arī dažādus apbalvojumus, tostarp trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas valsts labā, bet Latvijas ierakstu gada balvas organizētāji 2000.gadā maestro piešķīra balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tfu, uz to vissu.

  2. MUSU RAIMONDS PAULS VISAS PASAULES ZIEDS MILESTIBAS ZIEDS BRINUMS MUSU DAUDZ LAIMITES DAUDZ ZIEDINU DAUDZ MILESTIBAS

Draugiem Facebook Twitter Google+