×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Raiņa jubileju svinēs arī viņa vecvecāku mājās Vecumnieku novadā

logoRainagads_2

Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150.jubileju, Vecumnieku novadā, “Pliekšānu mājās”, notiks multimediāls pasākums bērniem un jauniešiem, kā arī kormūzikas koncerts, aģentūrai BNS pavēstīja Vecumnieku tautas nama vadītāja Agrita Laudurga.

Viņa atgādināja, ka Vecumnieku novadā dzīvojuši Jāņa Pliekšāna senči. Vecumnieku novada Stelpes pagastā aizvien vēl atrodas “Pliekšānu māju” klētiņa, kas pieredzējusi Raiņa vecvecāku ikdienas gaitas un dzejnieka tēva bērnību, savukārt Stelpes pagasta Ķēkutu kapi ir dzejnieka senču atdusas vieta. Savukārt Vecumnieku novada Bārbeles pagasta vēsture saistīta ar Raiņa māti Dārtu, 1853. gadā Bārbeles evaņģēliski luteriskajā baznīcā arī uzsaukti dzejnieka vecāki – māte bārbeliete Dārta Grikovska un tēvs stelpietis Krists Pliekšāns.

Raiņa dzimšanas dienā 11. septembrī Vecumnieku novada Stelpes pagasta “Pliekšānu mājās” notiks multimediāls, izglītojošs un izklaidējošs pasākums bērniem un jauniešiem “Bērnu gadi, saules gadi”, kurā bērni tiks aicināti iepazīt dzejnieku daiļradē sastopamos tēlus, piedalīties radošās, sportiskās un izklaidējošās aktivitātēs, satikties ar dzejnieci Ginu Viegliņu-Vallieti, kā arī baudīt Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” uzstāšanos un teātra studijas “Savējie” uguns šovu “Satek dvēselē tumsa un gaisma”.

Savukārt 12. septembrī dzejnieku jubilejas svinības Vecumnieku novadā sasniegs kulmināciju koru mūzikas koncertā “Dedzi, dvēsele, dedzi!” Vecumnieku novada Stelpes pagasta estrādē. Koncertā piedalīsies Vecumnieku novada bērnu un jauniešu koris “Via Stella” un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktais koris “Aura”, dzeju lasīs aktieri Indra Burkovska un Jānis Paukštello. Skanēs dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem.

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā Vecumnieku novadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vecumnieku novada domes atbalstu tiek realizēts projekts – kultūras pasākumu cikls “Rainim un Aspazijai 150 Pliekšānu mājās”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+