Kultūra
Kultūrpolitika

Raiņa muzejs Tadenavā saņēmis starptautisku balvu 16

Foto: “H2E”

Sestdien, 10. jūnijā, apbalvošanas ceremonijā Miami, ASV tika pasniegta vides dizaina balva SEGD 2017, kuru starp vairākiem prestižiem ekspozīciju projektiem ieguva arī Latvijas dizaina biroja H2E veidotā ekspozīcija Raiņa muzejam Tadenavā, pavēstīja “H2E” pārstāve Anna Jarāne.

Šogad balvu saņēma arī tādi projekti kā Nacionālā Afroamerikāņu vēstures un kultūras muzeja ekspozīcija Vašingtonā, ASV (dizains “Ralph Appelbaum Associates”), ekspozīcija “La Cité du Vin” Bordo, Francijā (dizains “Casson Mann”), ekspozīcija “Closed Worlds” Ņujorkā, ASV (dizains “Pentagram”).

SEGD konkurss tika izveidots 1987. gadā, lai atzīmētu pasaules sasniegumus vides grafikas dizainā. Tā mērķis ir veicināt vizuālās komunikācijas izmantošanu vidē un parādīt tās svarīgo lomu.

Pretstatā mūsdienās izplatītajai satura iegūšanai digitālajos nesējos, H2E veidotā Raiņa muzeja ekspozīcija apmeklētājiem liek darboties ar rokām un taustāmiem izziņas materiāliem. Ekspozīcija ir veidota kā rotaļa, kas mudina ieraudzīt un saklausīt visu, ko piedzīvojis izcilais latviešu dzejnieks, dramaturgs un politiķis Rainis (1865-1929) savas dzīves pirmajos gados. Šī vieta bija viņa personības veidošanās pamats, tādēļ ekspozīcijas koncepcija ir “bērnības muzejs”. H2E veidotā stāsta mērķauditorija ir bērni, un tās saturu viņi izzina ar koka lodīti, kas izved cauri visai ekspozīcijai.

SEGD 2017 žūrija ekspozīciju novērtēja šādi: “Apburoša un vienkārši veidota izstāde, kas iemieso bērnības atklājumu garu. Ir patīkams pārsteigums redzēt, ka stāstīšanas nolūkiem autori nav pakļāvušies kārdinājumam izmantot digitālās tehnoloģijas. Rezultāts ir skaista, taustāma, analoga pieredze, kurā var vairāk iedziļināties un iesaistīties.”

LA.lv